!centrala termica!

by: bitsy
Tocmai cand a dat frigu centrala mea refuza sa functioneze.Nea` Dorel ,instalatorul,intarzie s`apara iar eu stau frumos infofolita in plovere si ciorapi din lana prin casa.
In primul rand s a aprins ledul ros (lipsa circulatiei/presiunii apei),apoi exista o scurgere mica de apa de la o teava ce vine din centrala si nu in ultimul rand nici apa calda nu merge.
Evident ca am incercat sa bag presiune in instalatie.Problema a continuat sa persiste.Apoi am facut aerisirea caloriferelor.Capoasa mea centrala inca o face pe`a bolnava.
V`ati confruntat vreodata cu problema asta?Cum ati rezolvat`o?Ma simt pregatita s`o fac eu pe`a instalatorul pt ca meseriasii lui peste sunt niste neseriosi.

tashulina

tashulina

Stai ca nu pricep

19 Oct 2009, 08:20

Spui ca stai in frig de 3 zile?

De ce nu-ti cumperi o aeroterma sau un convector electric pana se remediaza situatia??

bitsy

bitsy

nu

16 Oct 2009, 21:15

nu mai are garantie.Stau in frig de 3 zile.Atat nea Dorel cat si nea Nicu intarzie sa apara. Noroc ca cea mai buna prietena a mea e vecina de scara si pot face baie la ea ca altfel ...

tashulina

tashulina

Centrala

16 Oct 2009, 09:54

ta nu mai este in garantie? Ca in acest caz daca iti bagi nasul in ea d euna singura, pierzi si garantia...

Acest site foloseste Cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe detalii despre Cookies!