Viata in familie

Te confrunti cu anumite probleme in familie? Nu stii cum sa reactionezi in anumite situatii? Afla mai multe despre ce presupune viata in familie.

11 Secrete pentru o relatie de cuplu fericita

Iti doresti o relatie de cuplu fericita si nu stii cum sa o obtii? Vei afla descarcand gratuit Ebook-ul meu "11 Secerete pentru o relatie de cuplu fer...

0 mesaje

Chestionar: pregatirea populatiei municipiului Bucuresti in caz de cutremur

Va invitam sa participati la sondajul de opinie realizat de o echipa de cercetatori de la Universitatea Tehnica de Constructii Bucuresti referitor la ...

1 mesaje thenoseultimul mesaj: 27 Sep 2016
by: thenose
rezultate?

Suna la Serviciul Helpline - http://www.alegsatraiesc.ro

Toti trecem prin momente dificile in care avem nevoie sa fim ascultati de cineva, sprijiniti si ajutati fara a fi judecati. Consilierii serviciului he...

0 mesaje

Nu ne punem de acord asupra masini

Amandoi am ajuns la concluzia ca trebuie sa luam o masina noua, dar aici apare conflictul: eu vreau un Fiat Grande Punto, el vrea un Ford Fiesta. Masi...

1 mesaje jana2010ultimul mesaj: 18 Dec 2013
by: jana2010
sunt asemanatoare!

Dupa prima zi de scoala ...

Discutam cu prieteni/cunostinte despre cum s-au descurcat copii lor la scoala in prima saptamana.Copilul din Canada a primit primul comentariu in caie...

2 mesaje jana2010ultimul mesaj: 18 Dec 2013
parintii au gresit

Prima zi de scoala

Hello, daca aveti copii, nepoti, frati sau surori mai mici, va astept sa-mi povestiti cum a fost experienta primei zi de scoala:)

3 mesaje jana2010ultimul mesaj: 18 Dec 2013
speriat

Bajbaim prin intuneric?

Aveti vreodata senzatia ca sunteti complet nepregatite pentru viata de familie, sunteti nesigure in alegerea viitorului sot? Nu v-ati dori sa existe ...

4 mesaje sunshine84ultimul mesaj: 01 Oct 2012
by: sunshine84
Marushkka

Ce poti face

atunci cand toti sunt impotriva ta? o prietena are ceva probleme acasa si-mi spune ca nimeni nu-i mai tine partea, ce sa o sfatuiesc?

2 mesaje maruskkaultimul mesaj: 01 Oct 2012
by: maruskka
Deci, cine-i vinovatul...

Vrei sa cunosti caracterul unei persoane ?

Daca vrei sa cunosti caracterul unei persoane , urmareste cum ii trateaza pe cei de care nu mai are nevoie !

6 mesaje sunshine84ultimul mesaj: 01 Oct 2012
asa se pare

Caracterul unui om se vede in fapte

„Caracterul nu se naşte odată cu persoana. El se formează prin dragostea şi grija părinţilor, care vor stabili în viaţa sa acele principii p...

3 mesaje japonialoveultimul mesaj: 04 Aug 2011
by: japonialove
crezi

familia unita la bine si la rau

Unele sentimente nu se scriu pe foaie, le traiesti la maxim si o viata te bucuri de ele. Intotdeauna m-am considerat norocoasa si fericita, din aceast...

3 mesaje eva31ultimul mesaj: 21 Apr 2011
by: eva31
Si eu am o familie uni...

Romania, la tara

Salut...nu prea stiu daca sunt bine aici...Am aterizat si eu in forum-ul vostru, fara sa prea cunosc site-uri romanesti, dar poate ca se potriveste si...

6 mesaje eva31ultimul mesaj: 03 Apr 2011
Da....

Ce activitati pentru familie cunoasteti?

Si care sunt cele practicate de Dumneavostra conform acestui articol

3 mesaje eva31ultimul mesaj: 01 Apr 2011
Depinde....

Sunteti de acord cu batutul copiilor?

Romanii inca sunt de acord cu aceasta metoda.

7 mesaje fulg_indragostitultimul mesaj: 15 Iun 2011
by: fulg_indragostit
fara bataie

Nasi logoditi?

Buna fetelor!Am o intrebare delicata pentru voi...stiti cumva daca un cuplu care urmeaza sa se casatoreasca poate sa naseasca alt cuplu? am inteles ca...

1 mesaje guliaultimul mesaj: 28 Ian 2009
by: gulia
........

Nasi logoditi?

Buna fetelor!Am o intrebare delicata pentru voi...stiti cumva daca un cuplu care urmeaza sa se casatoreasca poate sa naseasca alt cuplu? am inteles ca...

1 mesaje niconikiultimul mesaj: 05 Dec 2010
by: niconiki
Nu cred!

Jocuri in familie

Buna, Eu sunt mamica a doi copii ( un baietel de 4 ani si 8 luni si o fetita de 3 ani si 5 luni)si ne place sa ne jucam indiferent unde suntem: acasa,...

1 mesaje lizultimul mesaj: 12 Ian 2009
by: liz
jocuri

O mama noua intr-o familie.

Se va putea apropia de copii prin tata?

1 mesaje sunshine84ultimul mesaj: 28 Mar 2012
da

Care a fost cea mai frumoasa declaratie de dragoste

primita de la sotul dvs?

4 mesaje fluturas3aultimul mesaj: 29 Mar 2011
by: fluturas3a
:P

Cum facem sa nu repetam greselile facute de parintii noastri in relatia lor cu noi?

nu spun asta ca sa-i critic, ci pentru a sti exact ce fel de viata sa le acord copiilor mei...daca stam sa ne gandim si parintii nostri au incercat sa...

1 mesaje sunshine84ultimul mesaj: 28 Mar 2012
greselile parintilor

mama ta ,prietena ta!

Eu de mica m-am inteles bine cu familia mea,eram si cea mai rasfatata ,pentru ca eram mai mica decat fratele meu,dar....asta nu inseamna ca nu eram ce...

4 mesaje elizuka_77ultimul mesaj: 10 Dec 2008
by: elizuka_77
votati o printesa

PARINTI SI BUNICI

SINT MIRATA CA ORI CIT AM CAUTAT NU AM GASIT NIMIC POSTAT DESPRE ACEST SUBIECT .OARE NU MAI SUNT NICI UNUL CARE SA AIBA PROBLEME LA TOTI VA MERGE SUPE...

12 mesaje daricaultimul mesaj: 12 Iul 2008
by: darica
pt.ELLA

De ce facem copii?

De ce faceam sau trebuie sa facem copii?Momentan nu am gasit raspuns satisfacator la aceasta intrebare.As dori un raspuns echilibrat care sa atinga ne...

6 mesaje pisiultimul mesaj: 08 Iul 2008
by: pisi
facem copii

Cariera copilului

Buna,Sunt cea mai noua mamica de pe site..sau viitoare mamica ..copilul meu mai are inca 2 luni pana se naste si deja am inceput sa ma intersez de vii...

4 mesaje silvika_sukultimul mesaj: 11 Iul 2008
by: silvika_suk
viitorul copilului meu...

Adolescentii ar trebui....

Sa le spuna parintilor toate probleme lor si sa le asculte sfaturile sau ar trebui sa faca ce cred ei ca este bine pentru ca oricum sunt deja destul d...

7 mesaje iumiraultimul mesaj: 27 Ian 2009
by: iumira
adolescentii ar trebui...

Cum inluenteaza copilul viata de cuplu?

Discuta cu doamna psiholog Emilia Oprisan, de la Clinica TerapiaM, despre cum influenteaza copilul viata de cuplu.

17 mesaje lauraionescu19ultimul mesaj: 10 Apr 2012
by: lauraionescu19
comunicare in casnicie...

:(:(:(

poate nu e problema sau poate e nu stiu.sunt o fata de 18 ani si am parinti de 39 de ani si 37 de ani.sunt tineri inca dar am o problema cu mama mea:(...

6 mesaje ultimul mesaj: 06 Iun 2008
by:
Buna Crinutzza

buna

poate nu e problema sau poate e nu stiu.sunt o fata de 18 ani si am parinti de 39 de ani si 37 de ani.sunt tineri inca dar am o problema cu mama mea:(...

2 mesaje mariasamachisultimul mesaj: 21 Iun 2008
by: mariasamachis
Esti indragostita!?

ma simt vinovata

sant pe calea de a lua un tatic nefericit de langa copilu lui.

10 mesaje tashulinaultimul mesaj: 27 Mai 2008
by: tashulina
@mdlyna

Ai discutat vreodata cu copilul despre respect si stima de sine? In ce context?

Cea mai buna metoda de a-ti cunoaste copilul este discutand cu el toate aspectele care il intereseaza si toate framantarile care apar in viata lui. As...

8 mesaje elenafrultimul mesaj: 24 Apr 2008
by: elenafr
respectul si stima de ...

buna

am nevoie de ajutorul vostru...nu stiu ce sa fac parintii mei au divortat acum 20ani exact cand mam nascut eu.iar mama a murit anul trecut in decembri...

4 mesaje tashulinaultimul mesaj: 08 Apr 2008
Mergi inainte

Educatia sexuala precara?

Cum ar trebui sa discute parintii cu copiii despre sex, pubertate si tentatii periculoase?

7 mesaje suparicaultimul mesaj: 29 Mar 2008
by: suparica
.....

Parinti care nu se implica

Credeti ca actioneaza bine un parinte care nu se implica in vaita copilului sau odata ce acesta a implinit 18 ani? Adica implicarea sa se rezuma doar ...

6 mesaje tashulinaultimul mesaj: 27 Mai 2008
@lilith1

copilul nostru

cand ajung la 14 15 ani cred ca sunt mari vedete mai ales fetitele ,ce credeti ca ar fi indicat pt o lectie asa cum trebuie sa revina cu picioarele pe...

3 mesaje do_niultimul mesaj: 14 Mar 2008
by: do_ni
eu

Parinti severi

Ce faci atunci, cand parintii tai sunt severi cu tine, te inchizi in tine fara a discuta niciun "ordin" pe care il primesti de la ei sau pui piciroul ...

2 mesaje tashulinaultimul mesaj: 02 Apr 2008
Totul tine de ce fel d...

Angajezi bona sau duci copilul la cresa?

Ai nascut un bebe frumos si ti-e drag sa petreci fiecare clipa langa el. Insa a venit timpul sa te intorci la munca. Nu-ti poti permite cei 2 ani de c...

9 mesaje japonialoveultimul mesaj: 05 Iun 2012
by: japonialove
depinde de posibilitat...

Frate egoist

Ce faci cand ai un frate egoist? Incepi sa te comporti asemeni lui sau devii un altruist desavarsit?

1 mesaje pisiultimul mesaj: 02 Apr 2008
by: pisi
nu stiu

Parca nici nu mi-ar fi sora

M-am hotarat sa va scriu pt ca deja nu mai dorm de cateva nopti bune. Am tot stat si m-am gandit,cred ca fara ea,familia noastra ar fi fost perfecta.S...

2 mesaje panterootzaultimul mesaj: 28 Apr 2008
by: panterootza
sa itzi spun un secret...

Bunici implicati in cresterea copilului...

Nu vi-ati pus problema niciodata in ce masura e bine sa se implice parintii vostrii(parinti-socri)in cresterea si educarea copilului vostru?Acum poate...

1 mesaje raluca79ultimul mesaj: 17 Ian 2008
by: raluca79
continuare..

tema noua

As dori sa propun o discutie deschisa pe tema "Soacra"...M-ai este nevoie de amanunte?Rog sfaturi sincere!

9 mesaje raluca79ultimul mesaj: 08 Apr 2008
by: raluca79
scuze!!!

Acest site foloseste Cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe detalii despre Cookies!