dureri articulatii

by: mari_stefanescu
Buna, fetelor! Vin si eu cu o intrebare – a folosit cineva Movial Plus? Am dureri ingrozitoare la incheieturi si la genunchi, ma supara de vreo 3 luni, dar acum s-au agravat, nu imi mai trec deloc. Si la munca stau numai in picioare...O colega mi-a zis de suplimentul asta, dar mi se pare ca-i cam scump fata de altele. Ei i-au trecut durerile foarte repede, dar vreau sa stiu daca l-a mai luat cineva, a avut efect, se merita sa dau atatia bani pe el? Multumesc!

elena122

elena122

Trateaza cauza, nu durerea!

17 Nov 2017, 22:32

Buna, Mari! In orice problema ai avea te sfatuiesc sa cauti intai cauza si apoi sa incerci sa o tratezi, altfel durerile sau simptomele vor reaparea la nesfarsit. Bineinteles ca antiinflamatoarele si medicamentele sunt benefice si au un rol foarte important, insa pe termen lung este bine sa abordezi problema in profunzime. In ceea ce priveste strict durerile tale articulare, mama mea se confrunta cam cu aceleasi probleme pana acum vreo jumatate de an cand a urmat un program complex de fizio-kinetoterapie. Acest program continea exercitii fizice de kineto, completate cu Terapia Tecar, ultrasunete, electroterapie si probabil mai erau cateva de care sincer nu imi mai amintesc acum. Stiu ca a fost foarte multumita si pentru ca toate sedintele de kineto se faceau individual, iar kinetoterapeutul isi concentra toata atentia pe ceea ce facea ea, nu ca la celelalte doua cabinete pe unde mai incercase in trecut sa se trateze. Numele kinetoterapeutului nu stiu sa ti-l spun, insa clinica la care mergea mama se numea Fizio Estetix si imi amintesc ca era pe la Unirii. Daca o sa cauti pe net sigur gasesti ceva info utile. Sanatate multa si sper sa iti fie de ajutor sfaturile mele.

eumirela12

eumirela12

fp

18 Apr 2017, 16:45

Incearca suplimentul flexa plus. Citeste despre acest produs pe internet. Dar ti-l recomand, pentru problemele tale este perfect :)

dtswme

dtswme

Polen crud

04 Oct 2016, 10:35

Puteti sa luati 3 linguri de miere + 1 lingurita de polen in fiecare dimineata la micul dejun. Sau puteti lua POLENAPIN, sunt tablete cu polen natural recoltat de albine. http://mieresibiu.ro/

eva007

eva007

Foarte bun daca este combinat cu fizioterapie

05 Mai 2015, 23:10

Buna seara! Si mie mi s-a recomandat de catre reumatolog si intr-adevar a fost foarte bun, mi-au trecut durerile. Insa mi-a spus ca pentru a preveni reaparitia durerilor va trebui sa fac pentru tot restul vietii exercitii de fizioterapie pentru intretinerea articulatiilor ceea ce nu m-a incantat foarte tare. Dar am gasit un fizioterapeut tare dragut...Bogdan Goga...care m-a pus pe picioare :) Il recomand cu incredere...este un terapeut pentru trup si suflet la care merg cu drag o data pe luna pentru personalizarea unui program de exercitii pe care ulterior le repet acasa. Sanatate multa va doresc!

tina_22

tina_22

Foarte bun

12 Dec 2014, 10:20

Buna! Da, merita! Mama mea il ia de o luna abia si nu o mai dor genunchii, e foarte multumita. Nici ea n-a vrut sa dea prea multi bani pe tratamente, dar i l-am cumparat eu si ma bucur, ca e singurul la care a simtit efectele, si asa repede. Tratamentul trebuie luat in cure de 3 luni cel putin, dar mie nu mi se pare mult, fiindca ajuta si la prevenirea durerilor. Altceva ce pot sa iti spun...e supliment alimentar, e natural, are colagen, acid hialuronic, rodie si vitamina c, scrie ca ajuta la lubrifierea articulatiilor. Cred ca atunci cand vine vorba de sanatate nu e bine sa ne uitam la bani...bafta!

Acest site foloseste Cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe detalii despre Cookies!