infectie :(

by: mrtopologescu
Dragele mele,
Ma numesc Maria, am 35 ani si n-am avut curaj sa va scriu pana acum, desi urmaresc forumul de ceva vreme. Doar ca acum am o mica-mare problema si tare as avea nevoie de un sfat avizat, ma gandeam ca poate ma puteti ajuta… In urma cu o saptamana am fost la o petrecere cu niste prieteni si am stat seara pe terasa in haine subtiri… Inutil sa va spun ca m-am pricopsit cu ditamai cistita Am inceput acum 3 zile tratamentul cu antibiotic si, de parca nu erau de ajuns usturimile alea insuportabile, ce sa vezi? M-am ales si cu o iritatie (cu mancarimea de rigoare) si am si niste scurgeri tare neplacute….Nu-mi vine sa cred ca mi se intampla tocmai mie, nu stiu ce-am facut sa merit un asa ghinion… Mai am de luat antibiotic si nu vreau sa intrerup tratamentul, dar pe de alta parte simt ca innebunesc de la problemele intime Va rog, ajutati-ma si pe mine cu un sfat in caz ca v-ati confruntat cu o asemenea situatie.
Va multumesc anticipat, Maria

dtswme

dtswme

Miere de albine

04 Oct 2016, 10:28

Pentru tratarea cistitei, putem bea de 2 ori pe zi un pahar de suc de lamaie cu 100 g miere. Se recomanda sa se elimine condimente, zahar, tutun, carne, alcool si sa se consume mari cantitati de apa. http://mieresibiu.ro/

mrtopologescu

mrtopologescu

rezolvare!

24 Oct 2014, 12:31

Dragelor,
Vazand ca nu e de gluma cu cistita, antibioticul si scurgerile, am mers la doctorita de familie. Am aflat cu surprindere ca antibioticul distruge flora vaginala, se pare ca distruge si bacteriile “bune” care protejeaza zona, de aceea nu trebuie luat singur! Doctorita mea mi-a recomandat un remediu 100% NATURAL si, chiar daca am fost la inceput reticenta, am verificat pe pielea mea ca isi face treaba de minune! Remediul se numeste Feminella VagiC si e sub forma de comprimate vaginale. In timp ce antibioticele distrug flora din organism, Feminella VagiC previne dezechilibrul florei vaginale si, implicit, aparitia candidozei. Am scapat cu bine de probleme si va recomand si voua sa asociati orice antibiotic cu Feminella VagiC daca nu vreti sa treceti prin ce-am trecut eu.