Vreau sa fiu (si mai) blonda!!!

by: lavinutza
Mi-am tot facut suvite...suvite peste suvite,mai intai blonde, apoi negre, apoi blonde..acum sunt blonda,dar nu sunt multumita de rezultate!Vreau un par deschis si la radacina,iar vopseaua nu prinde bine,pentru ca am parul inchis la culoare si ma aleg cu un blond caramel,care nu e urat,dar totusi vreau mai mult!Ce vopsea imi recomandati?Nu am fire albe deloc,am abia 18 ani :)

mdmdmd

mdmdmd

Decolorant

19 Apr 2018, 16:18

Incearca Color off, este rusesc.Nu arde parul deloc .Il gasesti si pe facebook

andii

andii

par mai blond

12 Nov 2010, 17:50

deci iti cumper decolorant si oxi de 3%il lasi 15-30 de minute iti alegi o vopsea demipermanenta nuanta dorita o prepari tot cu 3% rezista pana la 25 de spalari si nu iti distrugi parul vopseaua o alegi dupa masa din catalog

ronna20

ronna20

Tratament intensificarea nuantelor de blond Keune

22 Iul 2010, 08:49

Celor care se chinuie cu blondul le recomand cu tarie spuma Tratament pentru intensificarea nuantelor de blond platinum de la Keune. Este super buna. Mie orice nuanta de blond imi iese cu reflexe aramii pe care nu le suport!!! De cand am aceasta spuma, imediat dupa spalare si stergere a parului cu prosopul o aplic uniform. Dupa ce parul se usuca capata reflexe argintii foarte placute, nu se mai vede deloc acel roscat aramiu care ma obsedeaza. Chiar este un produs fff bun pt blonde.

giglian

giglian

offff blondul asta....:(((((

24 Iun 2009, 05:30

buna fetelor....am nev d nishte sfaturi din partea voastra.deci sa incep:))cul mea naturala e castaniu inkis; asaaa..cred k d p la 16 ani....visez s fiu blondaaa,blond d ala spre alb,d multe ori am incercat s ma decolorez...si la saloane,si aksa,in zadar,ma speriam d culoare,ori k era rosie..ori galben pui,ori portocalie...si....ma vopseam imediat la loc...BRUNETA logik...:))acum mi-am luat iar inima in dinti...si d o luna....o tin numai in decolorari....am ajuns la un blond galben deskis,cu reflexe de blond mai alb.problema este ca mie imi sta oribil cu blond galbui...trebuie sa ajung la blond alb...cum fac?:-s...are cnv vreo idee???ms molt...poopitzi

meonlyme

meonlyme

Vreau sa fiu (si mai) blonda!!!

06 Feb 2006, 21:38

ceau Lavy,moama aceiasi poveste duc si eu,si eu cam acum un an ma`m gandit sa imi fac suvitze,doar luasem capacitatea,dupa care 3 luni ..mi se facuse nasol paru...imi crescuse si era ..un fel de cenusiu sau ..saten la varfuri ..moama nu ma mai suportam..dupa care 3 luni ma`m vopsit din nou :> fericita, k ma`m vopsit..a trecut ceva timp si am ajuns la aceiasi situatie..dar era o mica MARE problema.. imi pica paru.. ffff des,si mult...hm..un itmp nu ma`m mai vopsit..dupa care acum am inceput din nou ..sa ma vopsesc...vara asta ma`m vopsit..acum in iarna iarasi..iar din vara pana`n iarna itzi dai seama k creste paru nu ?... nah..si pana la urma.. a fost ok ? ma`m vopsit si a iesit k ceapa...un galben..spre rosu ...moama ce ma`m enervat..in fine.. dupa 2 sapt ce ma`m vopsit,adik azi din nou ma`m vopsit..sperand k imi va iesi culoarea dorita..dar ....tzapa..mi-a iesit la fel,umpikutz mai galben decat data trecuta,dar promit k pana la vara nu ma mai vopsesc, k ma`m plictisit..si deja ma`m enervat :P urat de tot. Va pup si avetzi grija de voi,cu vopseaua nu`i de joaca :))

rilken

06 Feb 2006, 15:06

dovidoff te rog mult zi-ti unde ai gasit rilken prin Bucuresti ca vreau si eu....are blond cenusiu?

shiba

shiba

blond blond blond .. am sa innebunesc

07 Ian 2006, 21:22

prin cate am trecut ... cate chinuri pentru a fi blonda ... ultima runda de automutilare s-a petrecut in vara ... la fiecare 3 zile eu imi faceam suvite blonde .. si parca niciodata nu se vedeau ,asa ca am incercat sa ma vopsesc .. insa mi-au iesit radacinile portocalii (cica blond-aramiu) apoi restul parului saten cu suvite blonde .. eram .. apoi m-am mai vopsit inca o data.. apoi m-am decolorat in tot capul ... cand am vazut ce mi-am facut am plans 1 saptamana incontinuu ... apoi m-am vopsit un pic mai inchis .. acum inainte de revelion m-am tuns scurtut .. pana la barbie .. si-a mai revenit si parul meu saracul un pic .. dar m-am vopsit iar de revelion cu o nuanta de blond deschis ... si iar mi-a iesit ceva din zona aramiului .. dar l-am lasat asa .. pe vopsea am dat 300 si am descoperit ca nu este cu nimic m buna decat garnierul de 80 de mii .. acum lpanuiesc sa ma vopsesc si eu klumea .. toto ce imi doresc si eu este un blond misto .. ori ceva nisipiu in tot capul .. ori albicios cu suvite cul mea naturala (cum are anastacia in videoclipul ala .. hmm .. pieces of a dream daca stiti :D) ori ceva .. oricum .. numai sa fie blond misto .. nu aramiu cum imi tot iese .. innebunesc .. va rog sa ma credeti .. am cheltuit atatia bani pe vopsire .. nici nu mai stiu ce sa fac .. nu as vrea sa incep din nou sa ma decolorez .. o sa ajung sa ma rad in cap .. iar de cul mea naturala nu prea se pune problema .. imi sta muuuult mai bine blonda deoarece am tenul fff alb si ochii caprui inchis si se vede misto conrastul dintre ochi - par+ten .. ca sa nu mai zic ca as fi f stearsa cu satenul meu .. insa nu mai stiu ce sa fac .. am auzit ca vopseaua din strainatate face minuni .. sau ceva .. orice .. va rog .. helppp

davidoff

davidoff

RE: Vreau sa fiu (si mai) blonda!!!

16 Ian 2005, 12:45

fetelor sincer imi pare rau sa tot citesc ca vreti sa fiti si mai blonde dar nu reusiti,eu ma vopsesc in permanenta de la 18 ani si cioc-cioc(bataie in masa)am un par superb.nu e mat nu cade nu se rupe....ce sa mai.mai bine mergeti la coafor,dai un ban dar stai in fata.succese in continuare.

alisasiboggi

alisasiboggi

12 Ian 2005, 01:25

....io te inteleg ca, nici eu nu am invatat la randul meu...!!!!
scuze nu era corecta fraza aceea....vream sa zic ca aia mia foist ivatatura de minte....
Dar ´dupa cum stiti pana nu patim nu ne crezim in altceva, altcineva....sau ma rog

alisasiboggi

alisasiboggi

12 Ian 2005, 01:23

Salut! Sant ca noua pe aici dar nu are importanta banuiesc...sper ca cu timpul sa devenim prietene bune...

Lávinutza ..ce vream sa zic in legatura cu vopsirea parului...

Am sa va spun si experienta mea si poate vei invata ceva din ia....io te inteleg ca, nici eu nu am invatat la randul meu...

Am 18 jumate ani si am inceput sa ma vopsesc de la 17 ani ....intr-un an jumate de la un par superb, des, stralucitor...am ajuns la un par de cativa centimetri un roscat urat ca am jurat ca nu ma mai vopsesc vecii...apropo...
Cu vopsirea pretenelor tale ....si io am facut la fel toate credeam ca stie dar mam inselat si asa mi-am ars parul....eram satena si am pus o pretena sa ma vopseasca care se dadea mare si tare ca o mai vopsit si se stie foarte bine....
da ..da ´..Ma decolorat cu 2 decoloranturi...inainte mia rams inca saten in cap ca mia zis ca ii ajung tuburile da sa inselat.....a trebuit sa mai imi bag un decolorant si inca vreo 2 vopsele ...dintre caare am ajuns la multe tratamente de par......
Dar totul era in zadar nu mai aveam nici o sansa decat sa ma fac un roscat si sa ma tun scurt cea ce am si facut....desi roscatul se decoloreaza acuma am un roscat matt in cap dar nam ce face mam jurat ca nu ma mai vopsesc!!!Toate bune

lavinutza

lavinutza

uepaaa

07 Dec 2004, 14:41

Azi ma fac din nou!!!! :)))))))))))
Daca nu-mi iese ma fac verde! Am spus!

lavinutza

lavinutza

DA!

27 Nov 2004, 22:02

Gata,ce sa-i fac, daca-mi sta atat de bine blonda....o sa ma fac blonda pana la vara, si atunci o sa ma fac verde pe partile laterale si acoperite si saten inchis spre roscat in crestet si in fatza, oricum, sa-mi cada! Ma rad in cap si scap de problema, desi am urechile cam mari si nu-mi sta bine cu parul scurt!!!Vreau sa le incerc pe toate, acum mi-am luat Safira, nuanta susan 120 si mai am jumatate de Palette :))))))

georgiana

georgiana

11 Nov 2004, 15:39

Asta cam asa e,va veni o vreme cand vei plange ca ai facut toate astea,pentru ca in ziua de azi nu mai poti avea incredere in vopselele de par ca ar fi naturale din nu stiu ce plante,toate sunt pline de chimicale care distrug parul si vei vedea ca vei ajunge la rubrica de "imi cade parul ingrozitor (help)".Mai stiu o prietena care a facut ca tine si uite acum se chinuie sa dea volum cu tot felul de chestii in cap,dar nu merge pentru ca ii cade parul din ce in ce mai rau.Incearca sa te vopsesti mult mai rar sau chiar deloc.Si eu ma vopseam mereu,dar stiu prin ce am trecut si acum imi las parul asa cum e el de la mama natura.Eu am dat un mic sfat si te rog sa nu mi-l iei in nume de rau.

azzaylee

azzaylee

11 Nov 2004, 08:32

eu cred ca te joci cu focul!dar o sa intelegi abia cand ramai cheala

lavinutza

lavinutza

am trecut si peste asta...

06 Nov 2004, 02:14

A sosit si ziua mult asteptata, m-am vopsit, de fapt m-a vopsit o prietena, nu ca nu m-as vopsi si singura, daca as avea parul scurt sau daca ar avea mama coafor mi-a s face in fiecare zi cate o suvita diferita ;) Am incercat cu Kallos, am stat vreo 30 de minute, dupa care am pus jumatate de tub de Palette :D, si cum credeti ca arat acum? Sunt cam GALBENA! De fapt nu e galben, e mai mult spic de grau...e o culoare mai transparenta,speram una mai "plina", iar suvitele mele care erau albe, acum sunt cenusii-albastrii :( ceea ce nu ma deranjeaza prea mult, decat ca sunt mai frumoasa la varfuri decat la radacini.Acum nu o sa mai stau doua luni intre vopsiri...cred!O sa stau doar o luna, iar apoi imi fac suvite blonde...si dupa doua luni iar cu vopsea...si tot asa :D SAU MAI BINE MA DUC LA COAFOR SI SCAP ODATA!!!
p.s. :) mi-am decolorat si sprancenele,dar la coafor...nu puteam risca sa le pierd,nu? ;)

georgiana

georgiana

04 Nov 2004, 20:48

Multa bafta si stai linistita ca va iesi f bine si in plus esti iubita si conteaza nu?

lavinutza

lavinutza

04 Nov 2004, 13:55

:) am vazut si eu la stiri, coafeza are sa-i dea cateva sute de milioane pentru daune fizice si morale, neglijenta in serviciu, ceva de genul asta...oricum, are sa-i dea mult! Ma gandeam sa ma fac cu Safira, dar azi am gasit Kallos, si au o nuanta ALBA foarte simpatica, asa ca o voi incerca, mai iau la mine si una Palette, blond argintiu arctic, ce-o fi o fi!Urati-mi bafta, facetzi cheta pentru spitalizare...prietenul meu ma va iubi oricum, si....CHEALA!!! :)))))

georgiana

georgiana

02 Nov 2004, 14:58

Nu am vazut,dar cum s-a intamplat asta?Vai saraca femeie,dar un pic imi este mila si de coafeza nu cred ca a facut intentionat si uite acum cat sufera.Amandoua sufera iti dai seama una ca a ramas fara par in cap,dar ii va creste la loc si cealalta pentru ca saraca a intrat la inchisoare poate avea familie acasa si cred ca stiti ca se gaseste greu de munca dupa ce ai facut inchisoare.Nu stiu exact ce s-a intamplat,dar mie mila de ele amadoua si cred ca un pic din vian are si firma producatoare pentru ca inseamna ca nu era un produs prea bun.Odata ec bagi ceva pe piata la vanzare trebuie sa gandesti ca e vorba de oameni la mijloc.Nu stiu ce sa spun mai mult,pentru ca nu stiu mai multe detalii.

lora

lora

28 Oct 2004, 14:03

Ati vazut cazul cu tipa careia o coafeza i-a ars parul cu solutia oxigenanta? Doamne pazeste! Voi ce credeti de "pedeapsa" - 1 an inchisoare cu suspendare? Personal, daca mi s-ar fi intamplat asa ceva, as fi cerut despagubiri majore! Nu ca asta mi-ar fi ridicat cu ceva moralul cand m-as fi privit in oglinda...

azzaylee

azzaylee

28 Oct 2004, 11:46

eu zic sa ai mare grija ce faci cu parul tau.10 culori in cap poate fii ok la 15 ani dar de la 18 ani,poti parea puerila si neserioasa.

davidoff

davidoff

16 Oct 2004, 12:31

buna blondelor si restul culorilor.daca vrei un blon deschis si f frumos --""rilken""1001,sau daca gasesti ""selective""900.vopsea italiana profesionala.nu stiu daca se gaseste in comert.nu mai locuiesc demult in ro si nustiu ce mai e pe piata.

lavinutza

lavinutza

:) eu vreau vopsea direct..

08 Oct 2004, 20:40

Nu vreau sa ma decolorez,poate in cel mai rau caz o masca decoloranta Garnier,sau altceva...o sa ma fac cu Safira, si am si un Palette simplu, blond cenusiu arctic :) oricum iese ceva frumos, am toate culorile in cap!Mereu imi lauda cineva parul, si abia l-am lasat sa creasca.Ma voi vopsi din 2 in 2 luni, ca sa nu-mi stric parul, sau numai atunci cand parul de la radacina a crescut cel putin 2 centimetri, sau atunci cand simt ca nu sunt destul de blonda si e inestetic :) E greu sa fii blonda, dar am observat ca majoritatea fetelor si femeilor, ori se fac roscate, ori brunete...poate ma voi face si roscata,mai nou vreau VERDE!!!Este o vopsea hiar Color parca, are o frunzulita portocalie,si are unele vopsele de culori ajutatoare cred, asia mi-a zis coafeza, ca trebuie combinate cu inca o vopsea:verde, rosu,galben,argintiu si albastru :) trebuie sa iasa ceva interesant.Daca ar fi dupa mine, in fiecare zi mi-as face o suvita colorata diferit,sa fiu un adevarat mozaic, o imprestritata...sa mai scrie si altii!!!

08 Oct 2004, 17:48

Buna! uite eu iti recomand sa te decolorezi,iar apoi sa aplici pe par nuanta de vopsea dorita de tine.Doar asa vei obtine culoarea dorita.Dae ai mare grija,cand te decolorezi pune in creme decoloranta si balsam de par,asa iti vei proteja parul.Mult succes...asa si eu am ajuns de la roscat la un blond super.:))

Acest site foloseste Cookies. Prin navigarea pe acest site, va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Mai multe detalii despre Cookies!