Ce ma fac cu ea?

by: adrian1987
Am cunoscut o fata pe mess.Ne-am intalnit,fata nu prea m-a placut cum arat,sa va explic de ce;prima intalnire cu fata a fost pe data de 4 decembrie 2010.De atunci nu a mai pomenit de vreo intalnire.E clar ca fata nu m-a placut.Totusi,problema e alta: Cu toate ca invoca tot felul de motive atunci cand ii spun sa ne mai vedem si noi,ea isi doreste sa sa vorbim foarte mult la telefon si pe mess.E adevarat ca la inceput vorbeam cu ea la telefon ore in sir.De multe ori ma certam cu ea pentru ca atunci cand ma suna,se nimerea ba sa am telefonul la incarcat,ba sa fiu cu prietenii la o tersasa sau pe undeva.Din acest motiv,se supara foarte tare,plangea,spunea ca nimeni n-o intelege etc.Intr-o zi,i-am explicat ca printre altele,mai am si eu viata mea,viata pe care trebuie sa mi-o traiesc.In acel moment mi-a spus adio si mi-a promis ca nu ma mai deranjeaza niciodata.Eu i-am spus "faci cum crezi ca e mai bine tine".A doua zi ma trezesc cu un telefon de la ea si imi spune ca nu poate fara mine.De multe ori mi-a spus ca n-o sa mai vb cu mine,dar a doua zi isi schimba parerea.Eu ii acceptam capriciile,ca si-asa stiam ca nu am nimic de pierdut sau de castigat.
Acuma,am si eu cateva nelamuriri

adrian1987

adrian1987

ma gandesc

07 Iun 2011, 21:00

Da dar ma gandesc ca putea sa aiba o mie si unu de alte motive pentru care sa nu raspunda la mesaje,nu neaparat ca a fost cu un barbat,nu?

adrian1987

adrian1987

oare?

07 Iun 2011, 15:47

I-am spus si ei de treaba asta si a fost socata cand a auzit.Ma privea ca si cum as fi nebun.Ea mi-a zis ceva de genu::Ieri am fost foarte obosita pt ca am avut examen si am adormit foarte repede.Am vazut mesajele cand mi le-ai trimis dar eram prea obosita sa mai raspund" E plauzibila explicatia?

adrian1987

adrian1987

continuare

06 Iun 2011, 16:09

0:41-eu-te duci maine la facultate?
0:58-eu-eu nu m-am bagat la somn,mai stau la pc.
Astept raspuns pana la 1:25,dupa care o sun.
Imi da ocupat si imi trimite imediat un mesaj:
"somnic,dragutu' meu,vb maine."
1:28-eu-ti-am dat doua mesaje,de ce nu mai mi-ai rapsuns?
1:30:ea-faceam nani
1:32-eu-pai cum de-ai cazut intr-un somn atat de greu in doua minute,tu de obicei adormi greu?!
Nu mai mi-a raspuns absolut nimic.
Astazi,pe la 11 AM,ma suna.Eu o intreb de ce s-a comportat oarecum ciudat.Ea imi raspunde evaziv,e confuza,nu mai stie la ce ora si-a facut unghiile,cand si-a facut dus,cine a sunat-o cand a intrerupt conversatia cu mine.Pana la urma a invocat motivul ca era f obosita.Cand vorbeam cu ea,casca intr-una.Parca nu dormise toata noaptea! :))

adrian1987

adrian1987

Pentru ca

06 Iun 2011, 15:55

Pentru ca m-am atasat de ea si nici n-am un motiv clar s-o "expediez".

Cei care ati spus ca s-ar putea sa si-o fi gasit pe altul....ei bine,s-ar putea sa aveti dreptate.
De obicei,fata asta,aproape seara de seara adoarme cu telefonul in mana, trimitandu-mi mesaje.Bine,ca adorm eu inaintea ei,asta e partea a doua.Totusi,in unele seri are un comportament f ciudat.De exemplu,voi ce deduceti din cele scrise mai jos,sunt eu paranoia sau fata a fost cu altu' la ea in camera de camin?

22-22:30-conversatie usoara la telefon,ceva de genul, "fac si eu un dus,imi fac unghiile si apoi vorbim.
22:31-fata e sunata de altcineva si imi spune ca trebuie sa inchida conversatia cu mine pt moment.
22:37-fata-hai ca fac si eu un dus,imi fac unghiile si apoi te sun sa mai vb.
23:09-eu-nu mai zici nimic?
23:11-ea-uite, a venit colega de camera,mai vb si noi.
23:11-eu-foarte bine fata mea!
23:15-ea-imi esti drag!
23:25-eu-mersi
00:01-eu-ti-ai facut unghiile?
00:05-ea-mai am
00:28-eu-te'ai bagat la somnic?
00:32-ea-acum ma bag somn (ciudat,de obicei ea se baga dupa 1:00 la somn)
00:39-ea-noapte buna,somnic usor!(ma expediaza la somn,desi,in mod normal la ora asta nu ma lasa sa dorm)

semika

semika

poate a gasit

17 Mai 2011, 15:08

pe altcineva cu care sa vorbeasca la fel de mult ca atunci cand o facea cu tine, te-ai gandit la asta?

adrian1987

adrian1987

Vesti

16 Mai 2011, 16:43

De vreo doua saptamani,fata a inceput sa se poarte foarte ciudat;In astea doua saptamani de cand a inceput sa se poarte ciudat,fata ma suna din ce in ce mai rar,astfel ca zilele astea nici macar un mesaj nu-mi mai da daca nu o sun eu.Si cand o sun eu,se foieste,imi da de inteles ca are treaba si nu prea poate vorbi la telefon,in fine,lasa impresia ca nu (mai) are chef de vorba(ea,o adoratoare a vorbitului ore in sir la telefon!!!) Imi amintesc zilele cand ii dadeam in fiecare dimineata catun mesaj cu "buna dimineata" si daca din diferite motive,uitam sa-i dau acel mesaj,fata se panica foarte tare,eram supus unui adevarat interogatoriu cand o sunam seara sa stau de vb cu ea.Cum interpretati aceasta schimbare de atitudine cu 180 de grade?

adrian1987

adrian1987

rectific

09 Mai 2011, 18:53

CE parere aveti de prieteniile intretinute de messenger si de telefon

adrian1987

adrian1987

am intrebat-o

09 Mai 2011, 18:51

Am intrebat-o de multe ori si nu mi-a oferit un raspuns concret.Cred ca vrea sa fim prieteni/amici.Totusi,pe mine nu ma incanta ideea asta de a avea prieteni virtuali pe care sa nu-i vad niciodata.Eu nici macar nu obisnuiam sa vorbesc f mult la telefon inainte s-o cunosc pe ea. Ce parere aveti de prieteniile pe mess prin telefon?

adrian1987

adrian1987

Adrian

06 Mai 2011, 21:02

Nu,fata nu vrea sa scape de mine.De cele mai multe ori,ea ma suna.Azi am vorbit cu ea in total trei ore.Cinvea mi-a spus ca eu am devenit un fel de spoveditor pt fata.Sa fie adevarat acest lucru?

japonialove

japonialove

in cazul asta

06 Mai 2011, 14:45

nu-i mai acorda prea mare atentie, cat vrei sa insisti si tu sa va vedeti? pana in August? e destul de mult, zic eu, pentru o simpla intalnire

adrian1987

adrian1987

Adrian

06 Mai 2011, 13:32

" de multe ori fetele vor sa aiba pe cineva cu care sa discute orice insa sa nu se vada cu acea persoana"

Si gasesc persoane care sa accepte asa ceva?
AM intrebat- si azi cand ne-am mai putea vedea si noi,si mi-=a raspuns ca nu poate acum,poate in august. Ce parere aveti?

adrian1987

adrian1987

adrian1987

06 Mai 2011, 09:59

Intr-adevar,fata e introvertita,nu socializeaza mai deloc,si asta din cauza parintilor ei,care i-au trasat viitorul in cele mai mici detalii.Cand m-am intalnit cu fata,mie mi-a placut de ea.N-am ce sa-i reprosez.

tashulina

tashulina

O sa incerc

06 Mai 2011, 09:36

sa iti spun parerea mea, poate te va ajuta.

De multe ori fetele/femeile asteapta ca barbatul sa ia initiativa, chiar daca ele vor refuza invitatia. Un posibil motiv de refuz poate fi o alta persoana in viata ei, deci fii atent la semne...

Mie fata imi pare cam depresiva si instabila din pct de vedere emotional. Un om fara scop/tel in viata si care se agata emotional de o alta persoana atat de tare incat fara prezenta ei simte ca nu are rost este un om fara incredere in sine.

Acum, o intrebare pt tine: cum ti s-a parut ea la prima intalnire? Iti place, ai vrea sa ai o relatie adevarata cu ea? Daca raspunsul este da, e cazul sa aveti o discutie serioasa, in care sa va stabiliti fiecare limitele si dorintele. capricii sunt peste tot, insa cand devin agasante si obositoare, isi pierd farmecul "copilaresc"...

adrian1987

adrian1987

continuare

05 Mai 2011, 20:53

Cum te poti atasa de un om in asa hal incat doresti sa vorbesti cu el la telefon ore in sir in fiecare zi,si totusi sa nu iti doresti sa-l mai vezi macar odata?
Ce vrea fata de la mine de fapt?
Credeti ca trebuie sa pun capat acestei prietenii virtuale sau sa merg inainte?
Fata are ceva probleme,nu prea socializeaza,e mai mult trista,ce se ocupa cu facultatea (e la ASE in Bucuresti) in rest sta in casa toata ziua.Nu ma lasa sufletul sa-i spun "de azi inainte nu mai are rost sa vorbim".Totusi,marea problema e ca desi nu ne-am vazut decat odata,fata are pretentii sa vorbesc cu ea la orice ora vrea ea,se supara cand nu-i raspund,spune ca m-am plictisit de ea cand nu vorbesc prea mult la telefon.
Voi cum ati proceda daca ati fi in situatia mea?

Acest site foloseste Cookie-uri.
Folosim cookie-uri pentru a personaliza continutul si reclamele, pentru a oferi caracteristici specifice retelelor sociale si pentru a analiza traficul nostru. De asemenea, impartasim informatii despre felul in care ne utilizati site-ul, cu partenerii nostri de pe retelele sociale, de publicitate si de statistica in conformitate cu Politica de confidentialitate. Va puteti administra preferintele in Setari cookie.