Ce sa fac...

by: alexandras
iubitul meu nu stie altceva decat: munca munca si iar munca ..:(??

eva31

eva31

PAi indreapta-i atentia si spre alte lucruri.

09 Apr 2011, 00:23

Ca poate l-ai neglijat in ultimul timp. Doar week-end are toata lumea. Si daca nu stie decat munca, inseamna ca poate s-a ``refugiat`` in munca. Stii o zicala de-a latinilor: ``Homo sum et nihil humanum a me alienatum est.``. Si asta se aplica mai ales la barbati.Apropo, voi week-end-uri romantice de cand nu ati mai avut? Ori acasa ori la munte, la mare, fiecare unde vrea? Incearca, nici el nu este o masinarie de birou.

stoe

stoe

:)

07 Iul 2010, 02:40

ai putea, data viitoare cand vine acasa, sau te intalnesti cu el .. sa-i spui .. "auzi draga, viata nu e facuta numai din munca si despre problemele de la servici, ... mai exist si eu pe langa tine, si in ficare zi sa te aud vorbind numai despre munca ce o prestezi .. inr-o zi o iau razna ..." , iar apoi completezi cu altceva .. de ex. ii spui "noi, cand ne-am cunoscut vorbeam numai de munca ? .. sau aveam si alte vise, alte dorinte, alte lucruri placute despre care sa vorbim ?!? ..." iar incet incet incerci sa-i mutzi mintea de la munca la altceva ... ar trebui sa inteleaga sau cel putin sa-l pui pe ganduri sa realizeze ca ceva nu e ok si trebuie schimbat.

daca nici asa nu ai sortzi de izbanda, inseamna ca nu o vei scoate niciodata la capat cu el ..

vezi ce rezolvi si spune-ne si noua ... :)

emineasca9

emineasca9

pt Alexandra

22 Apr 2010, 18:32

Eu zic sa discuti deschis problema,spune-i ce te doare,daca nu intelege,da-i un ultimatum ca il parasesti daca nu se schimba.Fii curajoasa!! ...Lumea asta-i plina de barbati care te pot iubi!bafta

tudormihaela

tudormihaela

da-i papucii...

07 Mar 2010, 18:24

da-i fata papucii ca sigur si-a gasit pe alta...3 prietene ale mele au patit acelasi lucru. Sunt curioasa cum e viata voastra sexuala? Cred ca as putea sa-ti dau cateva sfaturi.

pai

24 Feb 2010, 18:48

noi, seara ne povestim ce s-a intamplat la servici, cam asta face parte din rutina zilnica. eu il ascult cuminte pe al meu, cateodata ma plictisesc de moarte, dar de cele mai multe ori ne distram, caci e simpatic cand povesteste. orice istorioara incepe cu " Auleu, ma omoara astia la job :)) Incearca sa nu te stresezi prea tare , asculta-l si tu ptr cateva minute , apoi pune-l sa iti povesteasca o faza haioasa de la job, dupa asta usor schimba si tu subiectul ... si cel mai important nu te enerva, poate iubitul tau e stresat cu jobul :(

alexandras

alexandras

..

24 Feb 2010, 14:48

chestia e ca si atunci cand ramanem singuri nu face altceva decat sa vorbeasca despre munca si in cateva randuri in care i-am zis sa incercam sa vorbim si depsre altceva a sarit 3 m pe motiv ca: nu ma intereseaza ce face el

tashulina

tashulina

Cred ca

24 Feb 2010, 12:27

unde exista iubire, trebuie sa existe si comunicare, iar o discutie sincera si calma va rezolva orice problema.

Ai incercat sa vorbesti cu el?

24 Feb 2010, 02:07

Iubitul meu lucreaza f mult in timpul saptamanii, avem weekendurile impreuna, i-am atras atentia nu demult ca petrecem prea putin timp impreuna , vad ca s-a conformat si isi face mai mult timp pentru mine :) . Parerea mea e ca daca ar vrea sa isi faca timp pentru tine , se poate. Ai incercat sa ii spui ca te deranjeaza? Cat de mult lucreaza? Da si tu mai multe detalii : )

ladybug

ladybug

trebuie sa-l intelegi

23 Feb 2010, 14:57

Multe femei se confrunta cu problema asta. Sta in natura barbatilor, in spiritul lor de competitie. Le da un sens, ii face sa simta ca au un rost. Tot ce poti sa faci este sa-l ajuti sa se bucure din plin de momentele libere pe care le are. Cine stie, poate atunci isi vada seama ca e mai placut sa-si petreaca timpul cu tine decat la munca

Acest site foloseste Cookie-uri.
Folosim cookie-uri pentru a personaliza continutul si reclamele, pentru a oferi caracteristici specifice retelelor sociale si pentru a analiza traficul nostru. De asemenea, impartasim informatii despre felul in care ne utilizati site-ul, cu partenerii nostri de pe retelele sociale, de publicitate si de statistica in conformitate cu Politica de confidentialitate. Va puteti administra preferintele in Setari cookie.