Cei fara bun simt..

by: geaninab
Nici nu stiu cum sa incep..
Ok,pentru inceput..simt ca explodez! (numai putin,sa trag aer in piept).
Ati avut vreodata un musafir care nu se mai dadea plecat?Oh da,si ce ati facut?:)
La mine deja tine problema de vreo saptamana..si nu prea cred sa se termine prea curand..
Inca locuiesc cu parintii mei si am o sora mai mare decat mine,care de ceva timp are un prieten care mai e si insurat.Parintii mei nu au fost de acord cu el,tocmai pt faptul ca e insurat.Problema e ca,de curand sora-mea a avut ceva probleme de sanatate si acum trebuie sa stea acasa sa se refaca.Inainte sa aiba sora-mea problemele de sanatate,el avea interdictie la noi acasa,dar acum,cum sa-i mai fi interzis sa vina,ca ar fi plecat sora-mea dupa el.Asa ca,am acceptat sa o viziteze,cum vii in vizita la un om bolnav.Bun bun,doar ca,noi nu ne-am asteptat sa uite de el pe aici.
De o saptamana,de dimineata pana noaptea e la noi,stau in pat,se giugiulesc,ba chiar isi si comanda pizza omul,ca nu are timp sa mearga la el acasa sa manance.
MA SCOATE DIN SARITE!!!Nu mai avem putin de intimitate in casa noastra,ca domnul trebuie sa stea sa-si faca norma pe la noi.
Cum naiba sa ii zic sa se mai care si acasa la el????

geaninab

geaninab

Eh..

13 Sep 2007, 20:53

Deja toata lumea a observat ce fel de om ii,doar ea nu-i vede defectele.
Totusi,s-a mai potolit,nu mai vine atat de des,si eu am invatat sa-l ignor total,chiar nu-mi mai pasa.Din partea mea,ar putea sa faca si pui stand la noi,el e nesimtit,nu eu.:)
Cred ca si el si-a dat seama ca nu-mi place de el.Acum abia ma saluta,cand si cand,treaba lui.:)
Multumesc mult pentru mesaje!
Asta e..doar nu-i al meu

leo

leo

....

21 Aug 2007, 16:25

in armata aveam si eu probleme cu alti nesuferiti. dar se rezolva cu laxative in apa minerala. in alte parti se rezolva cu creta in danone.... etc.
fii inventiva si poate castigi....

geaninab

geaninab

Noutati..;)

20 Aug 2007, 15:55

Pisi,iti multumesc f mult pt atentia acordata mesajului meu.
Well,azi am aflat ca tipul mai are si copil mic..si a bagat divort,saptamana trecuta (luni) a avut prima infatisare.
Sotia lui,habar nu am ce-i cu ea,avand in vedere ca sora-mea se vede cu tipu asta de vreo 2 ani (numai din cate stiu eu).
Tot ieri am aflat ca tipul si-a luat concediu,ca sa ne stea noua pe cap.
Bineinteles ca astazi de dimineata iar si-a facut aparitia la noi.
Am stat de vorba cu parintii mei,dar din pacate ei nu sunt severi deloc.Mi-au spus ca nu pot sa-i zica asa ceva la baiat,ca asta este,sa am rabdare ca i se termina concediul,etc.
Cel mai rau e ca..duminica ai mei implinesc 30 de ani de casnicie,si o sa facem o petrecere cu prieteni de familie,rude,etc.Ma si termina ideea ca sora mea va veni cu nesimtitu asta la petrecere,cand el nici nu are ce cauta in familia mea.Nu m-as simti deloc bine,tocmai de aceea nu am pierdut ocazia sa le aduc la cunostinta acest fapt parintilor mei.Bineinteles ca tot eu am picat prost in toata chestia,ei spunandu-mi ca daca asa sta problema,atunci mai bine nu mai facem petrecere,sa nu iasa scandal.Si totul a ramas in aer..

pisi

pisi

Intrebari

20 Aug 2007, 11:49

Pai incearca mai intai de toate sa vorbesti cu sora ta,spune-i ca te deranjeaza prezenta lui permanenta la voi in casa,dar vezi ca s-ar putea sa se simta ranita dupa o astfel de conversatie,asa ca grija mare cum iti formulezi opiniile.
Parintii tai ce parere au despre prezenta lui la voi,sunt de acord,se bucura,ii deranjeaza si pe ei,la fel cum te deranjeaza si pe tine?
Inca ceva ce nu inteleg,el e in concediu,vacanta sau e somer de-l aveti toata ziua pe cap? Si cum de nu-l cauta nevasta-sa sau o doare pe tipa in cot de barbat-su?

Astept raspunsurile la aceste intrebari si in functie de ceea ce-mi vei scrie iti voi raspunde,pana atunci mi-e greu sa ma pronunt.