Chiar straniu...

by: larisaionela
Buna,fetelor. As dori si eu sa va cer parerea cu privire la o asa numita "relatie" putin spus...stranie. Prietena mea are 17 ani si de ceva timp, aproximativ 5-6 luni este impreuna cu un barbat de cat credeti? Nici mai mult nici mai putin de 38 de ani. L-am cunoscut si eu si sincera sa fiu, as fi o adevarata carcotasa sa ma plang la adresa lui, pe langa faptul ca arata extraordinar de bine (marturisesc) este si foarte de treaba, deschis, cu umor, insa totusi?! Intre ei exista o diferenta de 21 de ani! Poate ca va intrebati, nu, nu este casatorit si nici nu are o alta relatie (surprinzator), ba chiar vrea sa o prezinte pe prietena mea pana si parintilor lui, care este o copila! Am incercat sa vorbesc cu ea, dar mi-a aruncat in fata ca sunt invidioasa, ma tem pentru ea... ce sa fac? E normal ca doi oameni despartiti de peste 2 decade sa fie impreuna? Mi-e frica si sa ma gandesc cum ar reactiona parintii ei...

lilly_buterfly

lilly_buterfly

hmm

07 Iul 2011, 11:50

tabloul prezentat de tine mi s epare dubios.

"arata extraordinar de bin,) este si foarte de treaba, deschis, cu umor", are 38 de ani si este ...singur?

nu stiu daca e normal

07 Iul 2011, 00:20

sau nu, dar nu poti sa te bagi intre ei daca se iubesc. ce o sa spuna parintii ei nu e treaba ta ci a ei, nu uita ca nu poti sa traiesti viata ei, nu poti lua decizii pentru ea, daca esti prietena ei trebuie sa o sustii cum poti mai bine si sa o ajuti cu sfaturi, daca ti se cere parerea ...

larisaionela

larisaionela

Sincer, Eva

06 Iul 2011, 01:44

Daca am viata sociala sau nu, asta chiar nu ai de unde sa o stii. Ca sa fiu clara, repet: nu, nu sunt absolut deloc invidioasa, daca as fi fost nu as mai fi ajutat-o sa mentina aceasta relatie ascunsa si nici nu as fi fost langa ea in tot acest timp. Simplul fapt ca ma ingrijoreaza posibilitatea ca el doar s-o joace pe degete incercand sa o tot amageasca ma ingrijoreaza, atat. Si tocmai din aceasta cauza am si solicitat un sfat aici. Oricum nu aveam de gand sa intervin in vreun fel in ceea ce se intampla intre ei asa ca nu-mi pot asuma decat rolul de prietena-"complice". In fine, se pare ca am fost inteleasa gresit.

eva31

eva31

Asa si?

06 Iul 2011, 00:20

Esti invidioasa? Ia vezi-ti de viata ta sociala pe care nu o prea ai si nu te mai amesteca in viata altora.

Acest site foloseste Cookie-uri.
Folosim cookie-uri pentru a personaliza continutul si reclamele, pentru a oferi caracteristici specifice retelelor sociale si pentru a analiza traficul nostru. De asemenea, impartasim informatii despre felul in care ne utilizati site-ul, cu partenerii nostri de pe retelele sociale, de publicitate si de statistica in conformitate cu Politica de confidentialitate. Va puteti administra preferintele in Setari cookie.