Concurs: Castiga o carte de la Meteorpress

by: moderator
Raspunde la intrebarea Ce isi doresc barbatii? si poti castiga una din cele cinci carti "Barbatii, dragostea si sexul" oferite de Editura Meteorpress.

Mai multe detalii aici.

uratika

uratika

concurs

30 Iul 2009, 11:55

barbatii isi doresc o partenera care s-o inlocuiasca pe mama din copilarie...
ei raman pentru totdeauna niste copii

cailaele

cailaele

:)

30 Iun 2009, 23:32

totul si nimic in acelasi timp

blossom777

blossom777

Concurs

08 Mai 2009, 14:35

Barbatii isi doresc in marea lor majoritate o viata lipsita de griji, fara responsabilitati si fara prea multa implicare afectiva si emotionala daca se poate. Vor sa cureasca femei, sa fie rasfatat si sa aiba o siguranta financiara.
Putini sunt aceia care vor o relatie stabila, care sunt dornici de a darui si primi iubire si as asuma responsabilitati cat priveste o relatie stabila si durabila.

georgianasolo

georgianasolo

Ce isi doresc barbatii?

04 Mai 2009, 18:49

Cred ca intrebarea e la fel de complexa ca si "Ce-si doresc femeile?". Vremurile s-au schimbat, mentalitatile si, implicit, oamenii s-au schimbat.
Consider ca un barbat adevarat,caci despre ei ar trebui sa vorbim, isi doreste recunoastere profesionala,un anumit statut social care sa-i asigure pozitia de cap de familie. Daca nu e cocosul in casa, accepta fara ingamfare sau frustrare realizarile partenerei. Sigur barbatii isi doresc o femeie care sa le umple dormitorul cu pasiune si viata de echilibru. Se implica uneori mai mult decat isi doresc si nu recunosc,de teama sa nu fie ridiculizati. Cu toate astea, au nevoie de spatiul lor personal si oarece independenta.
Eu sunt convinsa ca barbatii sunt niste fiare care pot fi mangaiate cu placere, fara sa uitam totusi ca sunt fiare.

vanghelis007

vanghelis007

RASPUNS

26 Apr 2009, 09:03

Este normal ca un barbat sa vrea lucruri opuse femeii.Cand vrea aceleasi lucruri ca si ea, se nasc niste semne de intrebare.

moderator

moderator

Concursul s-a incheiat.

22 Apr 2009, 15:11

Castigatoarele concursului sunt:

Wintry
Criss29
Vanila
Iuliana07
Corinafarago

doinapop

doinapop

Ce isi doresc barbatii?

22 Apr 2009, 14:36

Eu cred ca barbatii isi doresc o companie placuta, o femeie devotata, o femeie de casa(cu o cariera, dar care, in acelasi timp, sa nu isi neglijeze casa si familia),afectiune, sex(in general, barbatii vor lucruri total opuse fata de noi, femeile). Ei isi doresc sprijin si incredere. Barbatii isi mai doresc o femeie cu simtul umorului si nu in ultimul rand isi doresc provocari!Orice barbat are nevoie de o femeie langa el, fie ca recunoaste asta, fie ca nu!

borboleta

borboleta

ce isi doresc barbatii

21 Apr 2009, 12:42

hmm...mai bine era:"ce nu-si doresc barbatii?":D.incepem pe plan financiar: sa fim sincere, barbatul nu tanjeste dupa bani cum tanjeste o femeie, deci un barbat cat de cat modest isi doreste o situatie financiara rezonabila. continuam pe plan sentimental: aici se stie, orice barbat vrea ca jumatatea lui sa fie in primu rand fidela,sa ofere pasiune, daca mai stie si putina "bucatarie" deja e perfect. iar pe plan profesional, barbatul intodteauna doreste sa reuseasca intr-o cariera, chiar daca nu ajunge in varf; pt el conteaza mai mult sa fie in grafic

justme_1403

justme_1403

Ce-si doresc barbatii?

21 Apr 2009, 11:58

In primul rand, tot ce nu pot avea pentru ca ceea ce au la dispozitie oricand, ii plictiseste. Un barbat isi doreste o femeie atragatoare, ingrijita, aranjata, dar nu vulgara, sa se poata mandri cu ea, dar el sa stie sa e doar "a lui", sa fie desteapta, sa il asculte, sa fie acolo cand are nevoie de sfaturi sau orice altceva. In pat sa-i indeplineasca toate fanteziile, dar sa ii ofere si sentimentul de siguranta, stabilitate. Sa fie o mama buna, iar daca ii mai ramane timp, poate sa faca si cariera, doar sa nu aiba mai mult succes decat el :P... Probabil putine femei indeplinesc toate acestea, de aceea barbatii au mereu o scuza, zicand ca doar au cautat in alta parte ceea ce nu au gasit acasa. :P ...pe langa acestea, un barbat vrea sa aiba siguranta materiala, o cariera, sa fie apreciat in ceea ce face, dar sa ii ramana timp si pentru iesiri cu prietenii , pentru o bine-meritata "relaxare" dupa o zi grea... :D

flora_789

flora_789

ce isi doresc barbatii

21 Apr 2009, 10:06

parerea mea este ca orice barbat isi doreste o femeie care sa -i fie sufletul lui pereche o adevarata prietena de suflet ,amanta in pat dar si o buna gospodina,sa stie sa il faca fericit atunci cand are el nevoie, si sa-i daruiasca adevarata dragoste pe care nu orice femeie stie sa o faca

kamy1984

kamy1984

Ce-si doresc barbatii?

19 Apr 2009, 22:51

Sincer, desi nu vor sa recunoasca, eu cred ca-si doesc o jumatate cu care sa traiasca fericiti pana la adanci batraneti.

corinafarago

corinafarago

Ce-si doresc barbatii????????

17 Apr 2009, 23:00

Barbatii isi doresc...nici ei nu stiu!!! Stiu doar ca ne iubesc dar daca vorbim-vorbim prea mult, daca tacem-nu avem nimic de spus,daca avem idei-nu sunt bune, daca nu avem-probabil suntem blonde. Cred ca ne doresc in viata lor, cred ca ne doresc mai mult decat ne putem imagina vreodata, cred ca au atata nevoie de noi incat daca n-am fi ar munci zi si noapte sa ne creeze, sa existam si apoi sa ne iubeasca...dar tot asa cum stiu ei!!!

iuliana07

iuliana07

Concurs: Castiga o carte de la Meteorpress

17 Apr 2009, 10:10

Barbatii isi doresc bani, dragoste si sex... iar ordinea depinde de starea lor :)

florydogaru

florydogaru

Concurs Ce isi doresc barbatii?

17 Apr 2009, 08:08

Este simpul, cand sunt tineri barbatii nu vor decat distractie, discoteca,bautura sa piarda timpul prin bar, plimbari si sex. Pe masura ce trece timpul si mai imbatranesc, doresc sa se stabilizeze, sa-si faca o familie, sa aiba cineva grija de ei, spalat, calcat sa aibe la cine tipa si certa. De ei trebuie sa ai grija mai mult decat de un copil, sunt mai rasfatati si mult mai egoisti. Acestia sunt barbatii si trebuie sa traim alaturi de ei, de fapt nici fara ei nu este bine. Vorba zicalei rau cu rau dar mai rau fara rau.

manupreisler

manupreisler

Ce isi doresc barbatii?

16 Apr 2009, 18:53

Masini si femei!

dannasaru

dannasaru

Ce isi doresc barbatii?

16 Apr 2009, 18:40

Isi doresc foarte multe. In functie de varsta lor dorintele difera, dar intotdeauna isi doresc o iubita fidela, iubitoare, care sa nu-i cicaleasca, sa le ofere libertate si sa aibe grija de ei ca o mama. Cu cat inainteaza in varsta isi doresc o relatie stabila, care poate deveni casnicie. Isi doresc sa aibe copii si o familie fericita, dar sa nu renunte la libertatea lor. Isi doresc ca ei sa fie sefii in relatie sau familie, desi nu-si dau seama cat de mult asculta de femeia de langa ei cand o iubesc si respecta pe aceasta. Barbatii isi doresc sa aibe o cariera care sa le ofere atat satisfactii financiale cat si morale.

almusha

almusha

de-ar fi doar un singur lucru...

16 Apr 2009, 18:09

Dupa parerea mea, pe scurt, orice barbat isi doreste o femeie calma, nu una cicalitoare si posesiva, gospodina, sa aiba grija de el si sa fie iubit, sa fie centrul atentiei ei si desigur mancare calda. :)

carmen74

carmen74

Barbatii...

16 Apr 2009, 15:36

Nu-mi permit sa generalizez, pentru ca, asa cum si noi, femeile, suntem atat de diferite in gandire, asa sunt probabil si barbatii, si din acest motiv ma voi limita in a spune cateva cuvinte despre dorintele sotului meu...In primul rand isi doreste sa se stie respectat si iubit, apoi isi doreste ca zi de zi cand vine obosit acasa sa stie ca are o mancare gatita si ideal ar fi sa-l si astept cu masa pusa si nu in ultimul rand (si lista ar putea continua) vrea sa mai tac din cand in cand, sa mai termin cu istericalele mele, sa-l las in pace cu fumatul(ca-i o mare problema pentru mine) si sa ne iubim de cel putin doua ori pe saptamana. Cat de putin cere pentru a fi fericit!!! (in comparatie cu mine, evident).

antaly90

antaly90

Ce isi doresc barbatii!!!

16 Apr 2009, 14:52

Barbatii vor o femeie cu care sa poata vorbi, rade si cu care sa fie ei insisi si nu seriosi doar pentru ca asa e iubita lui. Vor sa fie iubiti si sa simta ca au pe cineva alaturi de ei in orice moment. Vor bani si masina pentru a-si impresiona prietenii si iubitele dar au si ei sentimente si vor sa traiasca momentele lor fericite cu cineva. Chiar daca pare amuzant barbatii vor sa se simta protejati din punct de vedere sentimental.

diacon11274

diacon11274

Ce isi doresc barbatii?

16 Apr 2009, 12:13

Cred k nici ei nu stiu ce isi doresc, cu atat mai mult noi nu avem de unde sa stim ce isi doresc. Cateodata nci noi nu stim ce ne dorim. Depinde de fiecare barbat in parte. Cred k asteapta de la o femeie sa stie sa sa se comporte in functie de situatie: k sotie, apoi k prietena si cateodata k o mama, deoarece stim cu toatele k barbatii de fapt sunt nsite copii mai mari, iar noi prin instinctul matern cautam sa ii corectam si protejam , cateodata cam mult.In opinia mea prietenia inseamna sa stii knd sa ierti si knd sa certi, trebuie sa poti sa ii oferi mai mult decat prietenii de acelasi sex, cu care merge la bere sau la peste.Vor k prietenii lui sa te placa, si asta e important, altfel iti "pun bete in roate". Asa cum noi ne dorim k ei sa aiba simtul umorului, cred k si ei vor acelasi lucru de la noi.Barbatii au nevoie sa fim optimiste si sa le ridicam moralul, nu sa ne vaicarim mereu, dak o situatie nu iese asa cum am planuit. Cred k vor sa fim independente si sa stim sa ne descurcam singure in anume situatii, adik sa nu fim k o femeie "liana", care ii sufoca.Dar cel mai important pt ei cred k este sa fii "hot" in pat; sa fii si buna gospodina si mama iubitoare pt copii.

dgloria

dgloria

ce isi doresc barbatii?

16 Apr 2009, 11:16

eu cred ca barbatii isi doresc diferite lucruride la viata.nu pot spune ca barbatii isi doresc toti un anumit lucru pt ca asta ar insemna sa-i bagam pe toti in aceeasi oala,iar ei nu sunt toti la fel si noi stim ca nu toti sunt la fel ,deci nu pot spune ce-si doresc .. depinde de fiecare barbat in parte....

gabriela_s

gabriela_s

Ce-si doresc barbatii?

16 Apr 2009, 10:54

Barbatii isi doresc o prietenie adevarata, fara tradari... Isi doresc o mancare buna,care sa le aminteasca de "mancarea de la mama"... Isi doresc dragoste neconditionata.... Isi doresc ochi calzi, care sa le dea increderea necesara pentru a merge mai departe... Isi doresc pecineva care sa sa stie sa-i asculte... Isi doresc sa urce Muntele lui Venus in fiecare seara... Isi doresc sa le incolteasca samanta si sa vada langa ei copii ce sa le semene...Si toate astea, langa o singura femeie...

andrag

andrag

Ce isi doresc barbatii...

16 Apr 2009, 10:46

Barbatii isi doresc ceea ce nu pot avea, sau ceea ce nu au (se aplica in general la capitolul femei). Isi doresc sa fie apreciati si le place foarte mult atunci cand sunt in grup (mai multi barbati):)

criss29

criss29

Barbatii...

15 Apr 2009, 23:00

Diferentele dintre sexe au existat si vor exista intotdeauna, dar pentru ca avem nevoie unii de altii incercam sa ne intelegem si sa ne facem convietuirea mai usoara, chiar placuta. Pentru asta trebuie sa ne cunoastem foarte bine unii pe ceilalti. De ceva timp suntem preocupate ca femei sa aflam ce se afla in mintea barbatilor si ce isi doresc ei, pentru a-i putea face mai fericiti.Asa cum noi,femeile, suntem diferite intre noi si e dorim diferite lucruri de la viata, asa si barbatii sunt diferiti, deci si nevoile lor sunt diferite. Unii sunt preocupati de o cariera de succes, altii de o familie unita sau sunt barbati care nu vor altceva decat sex, dar in vietile tuturor femeile joaca un rol important. Parerea mea este ca fiecare barbat este special in felul lui si pentru a sti ce isi doreste trebuie sa il ascultam si sa incercam sa il intelegem!

ionymary

ionymary

Ce isi doresc barbatii

15 Apr 2009, 17:59

Isi doresc multe in functie si de barbat acuma dar cred ca nu e barbat care sa nu vrea sa detina controlul, sa fie el cel care da ordine:)

amola

amola

Concurs

15 Apr 2009, 17:18

Cred ca isi doresc o femeie care sa imbine mai multe calitati. Trebuie sa se simta ocrotiti si alintati, deci femeia trebuie sa aiba si ceva din calitatile unei mame. Trebuie ca iubita lor sa fie lipsita de complexe in relatie,deci cu calitati de amanta. Trebuie sa simta ca au exclusivitate asupra femeii, mai putin in detrimentul copiilor. Barbatii isi doresc o femeie care sa fie in acelasi timp si cu calitati de infirmiera si de amanta, si cu insusiri de mama dar si de fica ce trebuie protejata si ingrijita.

yoanayd

yoanayd

Ce isi doresc barbatii?

15 Apr 2009, 16:13

Majoritatea barbatilor isi ascund adevarata personalitate sub o masca,insa si ei sunt niste sensibili ce-si doresc in aceeasi masura sa aiba parte de afectiune,de cineva care sa le fie aproape la bine si la rau,o situatie materiala buna,o familie,si in general o viata buna.Sigur ca pot exista mici exceptii pentru ca fiece om este diferit in felul sau,insa in mare parte cam astea ar fi principalele chestiuni.

ninisa

ninisa

concurs

15 Apr 2009, 15:18

barbatii isi doresc masini,bani,distractie,femei multe,ia majoritatea o familie unita si fericita

vanghelis007

vanghelis007

Ce-si doresc barbatii

15 Apr 2009, 15:07

Ce-si doresc barbatii, sigur o femeie,
Blonda sau bruneta sau un pic roscata,
Sa stea la fereastra, floare de muscata,
Si in suflet iara, fermecata steie.
Vor ca ea sa fie, steaua de pe cer,
Noptile sa arda, luminand prin umbre,
Si-n taceri usoara-n suflete sa umble,
Sa-ncalzeasca casa, cand afara-i ger.
Ce-si doresc barbatii, chipul ei frumos,
Vorba ei cea dulce, poate rasfatata,
Sunetul cand curge, sta infiorata,
Noaptea la fereastra, zambind neguros.
Vor sa fii partasa, dragostei ce zboara,
Si-si infige coltul lunii de argint,
Cu atatea vorbe goale care mint,
Noptile facute, carnea ca sa doara.

dizzyy

dizzyy

ce si doresc barbatii?

15 Apr 2009, 14:59

barbatii isi doresc intelegere sa i iubeasca cineva neconditionat,sa aiba bani o familei fericita si sa aiba daca se poate si o amanta si sa traiasca in armonie in felul asta cu toata lumea.

Acest site foloseste Cookie-uri.
Folosim cookie-uri pentru a personaliza continutul si reclamele, pentru a oferi caracteristici specifice retelelor sociale si pentru a analiza traficul nostru. De asemenea, impartasim informatii despre felul in care ne utilizati site-ul, cu partenerii nostri de pe retelele sociale, de publicitate si de statistica in conformitate cu Politica de confidentialitate. Va puteti administra preferintele in Setari cookie.