Concurs - Castiga un parfum de la eParfumerie.net

by: moderator
Spune-ne "Care este visul tau in viata si ce vei face ca sa-l implinesti" si poti castiga un parfum senzual, de ziua femeii.

Mai multe detalii aici.

mandica

mandica

vis

06 Mar 2009, 14:32

avand in vedere ca orice vis poate devenii realitate... daca vrem, atunci mi-e greu sa aleg ce vis mi-am dori sa se indeplineasca.totusi pentru a nu ma sustrage alegerii unui vis : imi doresc sa ajung in Grecia.pentru asta trebuie sa scap de nenumaratele rate de la bancisi pentru asata trebuie sa lupt cu mine inca 2 ani de acum in inainte.

marianaalina

marianaalina

vis...

06 Mar 2009, 12:45

A mai trecut un an, unele le-am făcut, altele nu mai au nici o importanţă, altele, şi mai imprevizibile, s-au facut singure, dar cel mai important lucru pe care mi l-am dorit întotdeauna pentru anul viitor a fost să fiu sănătoasă. Eu, familia mea, prietenii mei... şi să am timpul să mă bucur de ei. Mi s-a întâmplat anul acesta cam tot ce mi-am dorit, iar visele mele, spuse în şoaptă doar la poarta sufletului meu sau strigate în gura mare către cer, toate mi s-au începlinit.
Şi, poate mai presus de toate, unul anume...Nu vreau să vă emoţionez, să vă impresionez, să primesc comentarii de genul: "Vai, dar ce norocoasa e fata asta.." Dar, pur şi simplu sunt un om care cred in iubire, cred, nu numai pentru că am găsit-o şi pentru că sunt fericită, cred în iubire, pentru că cred în Dumnezeu şi cred în Sărbătorile de iarnă...
Ştiu că Sărbătorile in familie sunt acum o noţiune un pic tocită, învechită, târâtă prin reclamele marilor agentii de publicitate, dar, dincolo de mireasma ghioceilor, de aventurile verii, de cafeniul toamnei, razbate mirosul cozonacilor şi sunetul colindelor în fiecare an mai puternic.

marianaalina

marianaalina

vis...

06 Mar 2009, 12:43

A mai trecut un an, unele le-am făcut, altele nu mai au nici o importanţă, altele, şi mai imprevizibile, s-au facut singure, dar cel mai important lucru pe care mi l-am dorit întotdeauna pentru anul viitor a fost să fiu sănătoasă. Eu, familia mea, prietenii mei... şi să am timpul să mă bucur de ei. Mi s-a întâmplat anul acesta cam tot ce mi-am dorit, iar visele mele, spuse în şoaptă doar la poarta sufletului meu sau strigate în gura mare către cer, toate mi s-au începlinit.
Şi, poate mai presus de toate, unul anume...Nu vreau să vă emoţionez, să vă impresionez, să primesc comentarii de genul: "Vai, dar ce norocoasa e fata asta.." Dar, pur şi simplu sunt un om care cred in iubire, cred, nu numai pentru că am găsit-o şi pentru că sunt fericită, cred în iubire, pentru că cred în Dumnezeu şi cred în Sărbătorile de iarnă...
Ştiu că Sărbătorile in familie sunt acum o noţiune un pic tocită, învechită, târâtă prin reclamele marilor agentii de publicitate, dar, dincolo de mireasma ghioceilor, de aventurile verii, de cafeniul toamnei, razbate mirosul cozonacilor şi sunetul colindelor în fiecare an mai puternic.

boobica

boobica

oamenii care viseaza radiaza

06 Mar 2009, 02:47

Sunt o fire cerebrala si putine lucruri ma impresioneaza cu adevarat.Oamenii care viseaza, care au pasiuni ocupa un loc special si ma marcheaza emotional,debordeaza entuziasm,imi imprima energia unui concert,chiar daca nu sunt fan inrait si nu stiu versurile si istoricul artistului tot ma molipseste multimea frenetica. Admir dedicatia,vointa de a-ti urma idealul pana in panzele albe,de a ignora vocile care iti iau in deradere si minimalizeaza lucrurile atat de importante pentru tine ca deh,cum se zice, '' gunoiul unuia, comoara altuia''.Ma uitam la tema concursului,citeam temeinic regulamentul si ma gandeam la formularea''Cele mai frumoase vise vor fi premiate''.Cum poti cantari un vis? Orice vis e la fel de frumos cat timp nu lezeaza pe nimeni si nu poate fi decat inaltator,ne face sa ne meritam eticheta de fiinta superioara,cu aspiratii.Vreau ca oamenii sa isi acorde macar cateva clipe din goana nebuna a vremurilor noastre si sa mediteze la ceea ce isi doresc cu adevarat.Eu voi face ce am facut si pana acum, voi incuraja orice actiune care poate duce la implinirea unui vis.La multi ani pentru 8Martie,daca cititi mesajul meu poate va dedicati cateva clipe,nu va costa nimic:)

lauravadeanualecsa

lauravadeanualecsa

visul meu

05 Mar 2009, 23:08

Visul meu este unul irealizabil pentru ca imi doresc enorm sa mai fiu copil.Daca as mai avea macar 10 ani,sa mai fiu in casa draga a bunicilor,sa ii vad ,sa-i ascult,sa-i pup pe obrajori.Nu as mai vrea in schimb sa planga atunci cand veneam in vacante si nici atunci cand acestea se terminau si eu trebuia sa ma intorc la scoala.Pe de alta parte daca as mai avea 10 ani as lua alte optiuni privitor la devenirea mea.As stii, cred, unde am gresit,as asculta-o pe mama, nu l-as mai supara pe tata,nu m-as mai impunge cu fratele meu,as avea mai mult curaj,nu m-as mai rusina de ce gandesc,m-as iubi mai mult,as fi mai voluntata,as trai clipa asa cum trebuie,nu as mai lenevi.Intr-un cuvant nu as mai risipi nimic din ce am primit de la viata.As urma intocmai indrumarea lui Kipling,dar doar daca as mai avea macar 10 ani.La varsta mea de acum nu mai imi fac vise de rusinea ca Dumnezeu va rade de ele,asa ca ma las purtata de voia lui si el sigur va alege ce vise imi folosesc si ce vise placute merit sa am.
E asa frumos sa visezi!

cenusereasa

cenusereasa

visul meu

05 Mar 2009, 21:05

fiecare om are o infinitate de vise in viata.daca iti doresti ceva cu toata fiinta ta e posibil ca un vissa se implineasca.visul meu este sa ajut oamenii in varsta care au fost uitati de copii carora le-au dat viata si care acum zac prin aziluri de batrani.
pentru realizarea visului meu am inceput cursuri de infirmiera medicala si sper sa-l termin cu bine si sa pot aduce putina bucurie si alinare in viata bunicilior si strabunicilor nostrii.

amelya

amelya

Visul meu

05 Mar 2009, 17:41

Nu cred ca exista om care sa nu-si fi "consultat" inima in noptile nedormite , framantate de atatea griji si probleme... Nu cred ca exista meserii in care sa nu poti pune macar o bucatica din sufletul si pasiunea ta si nu cred ca exista lucru pe care l-am facut inainte "de a cere sfatul" micutei care ma tine in viata si care se zbuciuma in pieptul meu de cate ori intalneste un sentiment rar, deosebit. Da, mi-am ascultat inima si nu regret nimic din ceea ce am facut sub indrumarea acesteia, si cand ma gandesc la viitor , la cariera, inima imi spune un singur lucru: "hollywood". Din pacate nu am avut prea des ocazia sa calc pe o scena, dar cand am facut-o, am simtit cu adevarat ce inseamna viata , pasiunea. Cand esti pe scena ,
uiti totul, uiti necazurile si problemele de zi cu zi, uiti cat de mare e lumea si cate minunatii ascunde, atunci, totul se rezuma la sala in care te aflii, la sutele de oameni care te urmaresc si care asteapta de la tine tot ceea ce le poti oferi, pentru fericirea carora trebuie sa te sacrifici in orice moment si de la care culegi discret ropotele de aplauze care te hranesc, care te ajuta sa supravietuiesti, dupa care tanjesti.

stef30iasi

stef30iasi

concursul: eParfumerie.net

05 Mar 2009, 14:09

visul meu este sa pot oferi familiei mele tot ceea ce isi doresc.....sa avem o casa a noastra ,sa fim sanatosi si sa ne indeplinim toate dorintele pe care le avem....multe din dorinte , din pacate raman doar vise....

h3iditza

h3iditza

visul meu

05 Mar 2009, 08:42

Visul meu este sa pot construi un adapost urias pentru toate animalele in suferinta. Nu sunt genul acela care arunca vopsea pe blanuri naturale:)) dar sufar foarte mault cand vad in jurul meu catei chinuiti sau pisici care tin loc de mingie in ochii unor "oameni".Oricum, pentru inceput hranesc animalutele din zona si sper ca intr-o zi sa am destui bani pentru indeplinirea visului meu.

argi2006

argi2006

concurs eParfumerie.net

04 Mar 2009, 23:39

care este visul meu?.....hmmmmm, buna intrebare......chiar m-ati pus pe ganduri, nu m-am gandit la asta pana acum....deci...visul meu este: sa continui sa visez, astfel viata e mai mult roz.....si cum imi implinesc acest vis?.....simplu: dormind cat mai mult! :D

adinela

adinela

visul meu....

04 Mar 2009, 20:50

Ca tanara imi urmaresc visul de cand eram copil si anume de a ma simti iubita de persoana care imi este pregatita , si cu care imi voi petrece restul vietii Vreau sa iubesc si sa fiu iubita in mijlocul familiei mele Nu pot face nimic decat sa astept (caci in curand va deveni realitate )O seara frumoasa tuturor;)

anca_danila22

anca_danila22

o lume mai buna!

04 Mar 2009, 18:01

In adolescenta ,,Visam''sa intalnesc un print calare pe un cal alb care sa ma duca in castelul lui,unde sa traim fericiti.Acum pot sa spun ca datorita acestui vis am stiut care sunt principiile mele in viata:sa iubesc si sa fiu iubita.Si cum visam eu asa un basm minunat mi-am dorit ca toti oamenii sa traiasca ca intr-un basm.Doarece azi visul meu s-a maturizat putin si imi doresc sa vad mai multi oameni fericiti si iubitori.AUZIM zi de zi stiri ingrozitoare la TV si vad copii lipsiti de vise,de speranta si de iubire care nu mai cred in MOS CRACIUN si IN ZANA MASELUTA,copi batuti de parinti si care cersesc pe strazi la mila trecatorilor care nici nu intorc macar fata spre ei si isi vad de drumul lor.In visul meu vad doar copii fericiti care se joaca linistiti si asculta povesti spuse inainte de culcare,oameni mai fericiti,mai buni si mai iubitori.Visez la o lume minunata in care toti sa traim fericiti si sa iubim pentru a fi iubiti,sa repectam pentru a fi respectati,sa daruim cei mai bun pentru a primi ce e mai bun.Acest vis o sa ma urmareasca toata viata si mi-as dori sa se implineasca.

roxanacrisan

roxanacrisan

Visul meu

04 Mar 2009, 17:21

Ceea ce eu imi doresc in viata este sa fiu fericita.Acesta este visul meu si pentru a-l implini trebuie mi se implineasca cateva dorinte importante: sa am un sot pe care sa il iubesc, de care sa fiu iubita si cu care sa am copii.Bineinteles ca imi doresc sa fiu sanatoasa si sa imi mearga bine la munca pentru ca astfel sa pot oferi celor dragi ceea ce au nevoie din punct de vedere material.In concluzie, visul meu esa gasesc fericirea avand parte de iubire, sanatate si siguranta materiala.Pentru visul meu sunt gata sa lupt cu toata puterea si sa nu ma dau batuta nici cand imi e greu.

eiben

eiben

optimism

04 Mar 2009, 14:45

Visul meu este sa traiesc, sa respir, sa ma bucur de fiecare imagine frumoasa, de fiecare zi in care ma trezasc sanatoasa,sa-mi imbratisez copiii si sa-i am sanatosi si feriti de rele.....Visul meu este sa pot sa privesc cerul zambind la vederea seninului, sa ma pot bucura de apus si de rasarit..........sa iubesc si sa fiu iubita............sa exist si sa ma bucure acest lucru.

ancamoisa

ancamoisa

concurs

04 Mar 2009, 12:35

Visul meu este sa imi cresc bebelusul de 4 luni frumos si sanatos, pentru aceasta ii vorbesc mult, il plimb in fiecare zi, il alaptez, ma joc cu el si il sarut dulcic si des!

ancamoisa

ancamoisa

concurs

04 Mar 2009, 12:34

Visul meu este sa imi cresc bebelusul de 4 luni frumos si sanatos, pentru aceasta ii vorbesc mult, il plimb in fiecare zi, il alaptez, ma joc cu el si il sarut dulcic si des!

vasisimona

vasisimona

Vise vise vise

04 Mar 2009, 10:25

Avem o viata ... și multe, multe vise. Visăm la o carieră, la o familie reușită, la copii sănătoși ... la o viață liniștită ... iar acum, în apropierea zilei de 8 Martie ... visăm la un parfum!!! Ce facem pentru realizarea visurilor? Multe sacrificii ...

carpediemh

carpediemh

Vise...

04 Mar 2009, 10:20

Intreaga viata a unei fiinte umane se tese in jurul unor vise...Inca de mici visam diverse lucruri, insa viata iti arata pe parcurs ca nu sunt atat de importante visele in sine, ci mai mult drumul parcurs si eforturile depuse pentru a le atinge, din care capeti experienta si te maturizezi. Asadar, inca inca din liceu visul meu cel mare a fost sa plec din Craiova si sa reusesc sa devin un bun jurnalist, cu coloana vertebrala, impartial, necorupt. Au urmat cativa ani in care am invatat pe branci si am dat la Jurnalism in Ardeal, insa am avut ghinionul sa intru mereu printre cei cu taxa... A ramas inca un vis la care visez...
Apoi am visat sa am o familie armonioasa si mai ales, sa am un copil. Ulterior am aflat ca am probleme de sanatate si cu tratatament am reusit sa raman insarcinata, insa am pierdut sarcina la 4 luni...A urmat o mare sfasiere sufleteasca pt care nu am cuvinte...Acum m-am apucat iar de tratamente si sper ca macar acest vis sa pot sa-l transform in realitate, orice sacrificii mi-ar cere!!

marianavelea

marianavelea

"Care este visul tau in viata si ce vei face ca sa

04 Mar 2009, 10:17

Visul meu este sa castig tot timpul si ca sa-l implinesc particip la concurs.

morsa

morsa

Scuze, scuze, scuze

04 Mar 2009, 08:47

Dovada ca sunt o visatoare incurabila....este ca am postat a doua oara, esenta e aceiasi in ambele raspunsuri...Dar atat de mult imi place sa visez, ca devin penibila....N-am stiut cum sa sterg,deci cu plecaciune, mii de scuze.Visez si se pare ca ma trezesc mai greu....Si daca tot am ocupat spatiu....va doresc tuturor o primavara calda si cu multe vise!!!!

morsa

morsa

Am visat si voi mai visa

04 Mar 2009, 08:27

Am 48 de ani, ma aflu la jumatatea drumului in viata (e unul din VISE,vreau inca sa alerg pe acest drum) Am avut multe vise, am si realizat multe dintre ele:am terminat o facultate, am o familie, am un copil, am un servici etc.La unele am renuntat:sa am picioare lungi pana-n canini, sa am silueta de fotomodel sau o cina romantica cu Richard Gere.Pana acum m-am pus mereu pe locul II, III.Acum imi doresc sa invat sa ma iubesc mai mult,sa fac mai mult si pentru mine.Astfel am inceput sa merg la sport constant, invatand sa nu mai spun ca n-am timp; sa fiu mai atenta la ceea ce mananc, invatand sa nu mai spun ca nu pot;sa ma bucur mai mult, invatand sa nu mai spun ca n-am motive; sa daruiesc mai mult, fara sa cantaresc cat am primit; sa iert, sa iubesc, sa ascult, sa am rabdare...invatand sa nu mai spun ca nu merita. Am acceptat lucrurile pe care nu le pot schimba, am dobandit curajul sa schimb ceea ce pot si il rog pe D-zeu sa-mi dea intelepciunea sa pot STI ce trebuie schimbat si ce nu. Oricum, la vise nu voi renunta niciodata...a visa este o chirie pentru speranta. Speranta in tot ceea ce e mai bun si mai frumos pe lumea asta!

tica_0113

tica_0113

viata

03 Mar 2009, 17:36

Visul meu e sa-mi ating scopul ca fiinta umana: sa-mi simt viata oferita de divinitate. Asta e ceea ce sunt eu capabila sa fac in limitele mele umane. Daca voi fi cat mai aproape de viata voi fi un om ce se pliaza pe conturul creat de divinitate, deci un om implinit si, ca atare, un om fericit. Asta e teoria mea.

oanagri

oanagri

visul meu cel mare

03 Mar 2009, 16:32

Visul meu cel mare.... hm, e mai complicat... dar hai sa spunem asa: daca, gratie divinitatii sau sortii, voi continua sa am sanatatea de fier pe care am avut-o pana acum, aprecierea de la locul de munca, iubirea impartasita de acasa si bucuria din ochii copilului meu, atunci si numai atunci VISEZ sa dansez la Rio, ...sa-mi cumpar bijuterii din aur de la Cairo, ...sa ma plimb prin Bois de Bulogne cand ploua sau... sa iau micul dejun admirand bijuteriile din vitrinele magazinelor Tiffany's :-). Ce fac pentru a-mi implini visul? Tot ce pot, dar trebuie sa recunosc ca lucrez inca la prima parte!

licia

licia

visul meu

03 Mar 2009, 13:19

Visez sa-mi gasesc un loc de munca pentru a-mi ajuta copii sa duca o viata mai buna decit am eu.

borboleta

borboleta

vis

03 Mar 2009, 12:54

Visul meu poate parea un pic mai ciudat... Mi-as dori sa plec intr-o calatorie in jurul lumii!
Pentru a putea face asta ma specializez intr-un domeniu care, pe langa faptul ca imi place, e si bine platit: IT. Sper ca intr-o zi sa imi pot permite o astfel de "vacanta" si sa imi realizez visul.

anca_0805

anca_0805

un vis...

03 Mar 2009, 12:26

Visul meu... e ciudat cat de surprinzatoare poate fi viata uneori :) Pana acum cateva luni as fi zis ca visul meu e sa-mi gasesc sufletul pereche..insa intre timp m-a gasit el pe mine :) Asa ca visul meu si-a schimbat putin directia.. Visez sa ramana langa mine pentru totdeauna, sa ne intemeiem o familie frumoasa :) Poate suna a stereotip dar simt ca el e alesul si voi face tot ce-mi sta in putinta sa fie numai al meu pentru totdeauna... Ce fac eu ca visul sa devina realitate?? Incerc sa fiu totul pentru el , prietena si iubita :) Il respect si il iubesc asa cum e si el la randul lui face la fel.. Deci sunt increzatoare ca pe viitor nu va mai fi doar un vis.

corimar

corimar

visul meu....sa pot ajuta oamenii

03 Mar 2009, 11:30

Fiecare in viata avem unul sau mai multe vise pe care ni le dorim sa ni se implimeasca.Unele ajung sa aiba o finalitate alte raman doar vise....Eu intotdeauna mi-am dorit sa ajut oamenii. Pe plan profesional am reusit si mai continui sa invat...Pe plan familiar pot sa ma bucur de o familie extraordinara,un sot foarte bun si o fata de care sunt mandra..un viitor medic...ce pot sa imi doresc mai mult....sanatate..fericire...liniste....Dar nu ma simt implinita daca nu pot ajuta pe cineva...Am incercat sa ajut asa cum am putut si am facut o persoana fericita care azi isi doreste sa traiasca si sa se bucure de viata ,printr-o campanie pe care am initiat-o pe internet pentru a putea strange o suma destul de mmare de bani..Suma s-a strans fata este bine si se bucura de viata....As vrea sa mai pot sa implic oameni in astfel de actiuni...Asta este visul meu sa pot sa fac ceva pentru cei din jurul meu....Poate sunt eu mei sentimentala? Poate este este visul unui om normal? Nu stiu....Vreau sa vred ca nu este un vis si sa pot sa fac aceste lucruri mult mai des....

flu_flu

flu_flu

Visul meu..

03 Mar 2009, 09:28

.. este sa am o familie. Asta este ceea ce imi doesc cel mai mult acum: caldura unei familii. Cred ca asta m-ar face cea mai implinita femeie. Sper doar ca voi avea parte de asa ceva in viata aceasta.

VISUL MEU

02 Mar 2009, 21:48

CHIAR DACA O DISTANTA DE CCA. 2100 KM NE DESPARTE, INCERC SA O APROPII DE MINE ZI DE ZI.

CONCRET, PENTRU A-MI ATINGE VISUL, INVAT PENTRU A ABSOLVI FACULTATEA CU MEDIE BUNA, OBTINEREA UNEI BURSE IN STRAINATATE. FIIND LA O FACULTATE DE STIINTE ECONOMICE, AM SANSE CA MAI INCOLO SA IMI GASESC UN LOC DE MUNCA BINE PLATIT. TOTUL DEPINDE DE MINE. DEJA SUNT IMPLICATA INTR-UN PROIECT SPRIJINIT DE COMISIA EUROPEANA SI ANUME ENTREPRENEURSHIP ACADEMY. PARTICIP LA TRAININGURI IN WEEKEND SI FAC PRACTICA IN TIMPUL SAPTAMANII. LA SFARSIT, CU AJUTORUL UNEI IDEI DE AFACERE, AM SANSA CASTIGARII PREMIULUI CEL MARE SI ANUME REALIZAREA AFACERII CU AJUTORUL SPONSORILOR.

E NEVOIE DE MULTA MUNCA SI GANDIRE POZITIVA. AM INCREDERE CA TOTUL VA FI BINE.

Visul meu

02 Mar 2009, 21:42

BINEINTELES CA SI EU IMI DORESC SA AM UN SOT CARE SA MA IUBEASCA ASA CUM SUNT, COPII, CARIERA DE SUCCES. INSA NU POT UITA DE CINEVA. O PERSOANA FOARTE IMPORTANTA PENTRU 6,7 MILIARDE DE OAMENI DE PE GLOB SI ANUME: MAMA.
IMI DORESC DIN TOT SUFLETUL SA AJUNG CAT MAI REPEDE IN PUNCTUL IN CARE SA MI PERMIT, FINANCIAR VORBIND, SA IMI ADUC MAMA IN TARA SI SA O TRATEZ CA PE O REGINA PENTRU CA MERITA. ASA CUM EA A REUSIT SA FACA DIN MINE O PERSOANA CU ADEVARATE VALORI SI CONVINGERI, ASA CUM A AVUT RABDAREA SA MA CREASCA SI SA TREACA CU VEDEREA NAZBATIILE PE CARE, CA UN COPIL NORMAL CE AM FOST, LE AM FACUT SI, DE ASEMENEA, CARE A INCERCAT ZI DE ZI SA IMI OFERE TOT CE ESTE MAI BUN PRIN MULTA MUNCA, MULTE SACRIFICII, TOATE, CU PRETUL SANATATII.

VISUL MEU ESTE DE A O VEDEA PE MAMA MEA LINISTITA, CITIND O CARTE, UITANDU-SE LA TELEVIZOR, PLIMBANDU-SE IN PARC, FARA SA AIBA GRIJA ZILEI DE MAINE. IMI DORESC SA O VAD GANDINDU-SE LA EA SI NU LA CEILALTI. CONSIDER CA E DE DATORIA MEA SA II IAU, INTR-UN FEL, LOCUL SI SA AM EU GRIJA DE EA.
PENTRU ACEST VIS, LUPT ZI DE ZI SA O FAC SA FIE MANDRA DE MINE, SA O AUD RAZAND.

Link-uri recomandate:designer interior onlinedesigner interior bucurestinikydecor.romobilier living preturiclassic interior design
Acest site foloseste Cookie-uri.
Folosim cookie-uri pentru a personaliza continutul si reclamele, pentru a oferi caracteristici specifice retelelor sociale si pentru a analiza traficul nostru. De asemenea, impartasim informatii despre felul in care ne utilizati site-ul, cu partenerii nostri de pe retelele sociale, de publicitate si de statistica in conformitate cu Politica de confidentialitate. Va puteti administra preferintele in Setari cookie.