Concurs - Castiga un parfum de la eParfumerie.net

by: moderator
Spune-ne "Care este visul tau in viata si ce vei face ca sa-l implinesti" si poti castiga un parfum senzual, de ziua femeii.

Mai multe detalii aici.

vanghelis007

vanghelis007

Vis

22 Mar 2009, 08:33

Visul meu, este sa se termine ziua femeii mai repede, si sa castig toate parfumurile care nu s-au dat

cr1st1n4

cr1st1n4

post concurs

11 Mar 2009, 00:07

visul meu e sa aud lumea pe site cum castiga cu povesti de dat mancare la pisici.. cu pastrame si cu visul meu de-amio creste mare sobolanul sa ii indeplinesc visul locului 3 ca pisica sa`mi sobolanu sa fie toata lumea fericita. concurs de kaka .. bv voua.. din atatea vise le-ati ales pe cele mai naspa.. huraa.. adio :)

ramoneely

ramoneely

CONCURS PARFUM

10 Mar 2009, 19:28

VISUL MEU IN VIATA ESTE SA AM O FAMILIE FERICITA SI PENTRU ASTA INCERC MENTIN ARMONIE IN CASA IGNORAND MICILE CERTURI DIN FAMILIE.SI CA AL MEU COPIL CAND VA FI MARE SA FIE MANDRU DE PARINTII LUI PENTRU EDUCATIA PE CARE A PRIMIT-O SI PENTRU GRIJA PE CARE I-AU PURTAT-O.

moderator

moderator

Castigatoarele concursului sunt:

10 Mar 2009, 18:05

Castigatoarele concursului sunt:

Monicelmonicel
Pissarea
Alintata

lils

lils

fericire

10 Mar 2009, 00:01

sanatate fericire intelegere intelepciune bucurie belsug cate un pic mai mult din fiecare

adriana_2008

adriana_2008

vise-realitate

09 Mar 2009, 23:02

Buna!Eu in copilarie am visat ca erau 3 ingerasi la geamul meu si erau asa frumosi, veseli si jucausi... peste ani de zise visul sa transformat in realitate , am 3 copii minunati pt care, ca orice mama as face orice
In adolescenta visam sa am un iubit pe care obligatoriu sa-l cheme MIKE nu stiu de ce ...
Visam sa am telefon mobil haine frumoase etc
Am avut o perioada in care imi notam 10 dorinte,in jurnal , acum cativa ani am gasit jurnalul si am observat ca dorintele mele au fost indeplinite fara sa realizez.
In viata este foarte important ce cerem deuarece sigur se va indeplini in timp si sa nu cerem ce avem deja ca s-ar putea sa pierdem acel lucru.
Sunt sigura ca noi toti avem vise ,unele mai mici altele mai mari dar importanta este credinta in ele, familie copii slujba bani sanatate iubire bogatie-sufleteasca ; aceste calitati le avem cu totii important este sa stim sa le pastram . eu sunt multumita de viata mea, iar visul meu cel mare este sa fiu in stare sa pastrez ceea ce realizez chiar si fara acel MIKE la care visam...
Va urez LA MULTI ANI!

printzy

printzy

visul meu

09 Mar 2009, 21:41

am atatea vise..dar am intrebat-o pe persoana cea mai draga din viata mea,mama,care este visul ei,si ea mi-a zis ca viseaza sa ma vada pe mine realizata si pe plan material si pe plan sentimental...daca ma gandesc mai bine toate visele mele nu au atata valoare ca si visul mamei mele.De aceea visul meu este sa ii indeplinesc visul mamei mele...ii ascult sfaturile,invat pentru facultate,incerc sa fac toate lucrurile normale pe care ar face o fata fericita(fericita deoarece sunt norocoasa sa am parinti atat de iubitori)

elynna

elynna

speranta ramane intotdeauna

09 Mar 2009, 21:41

Buna seara!Visul meu s-a realizat in mare parte, mi-am gasit perechea,am si o fetita,suntem sanatosi.Parintii....... asa si asa,se poate si mai bine si sper sa fie.Ce-mi doresc in continuare foarte mult este sa mai fac un copil,un baiat daca o vrea Doamne-Doamne,sa am o cariera in ceea ce imi place sa fac,sa castig mai multi bani ca acum...(.sunt un concediu postnatal...si e mai greu),si nu in ultimul rand sa ramanem sanatosi in continuare...............si nu imi perd speranta ca tot ce imi doresc mi se va implini!

mad_donut

mad_donut

visul meu

09 Mar 2009, 20:29

Am doar 20 de ani si pot spune ca iubesc sa visez. Am visat mult pana acum si am iubit fiecare moment, m-am bucurat nespus cand in sfarsit am reusit sa-mi materializez visul, cand am obtinut o victorie materiala, reala asupra dorintelor mele, am fost dezamagita cand acestea au esuat, desi undeva inauntrul meu stiam ca sunt probabil aspiratii imposibile. Dar am apreciat fiecare moment de visare, pentru ca in acele clipe m-am simtit fericita, am dat un scop vietii mele, mi-am stabilit idealuri si cai pe care doresc sa le urmez.
Am muncit mult pentru a-mi indeplini unele vise si am sperat ca un copil ca si acelea asupra carora nu pot avea nici un fel de control sa mi se implineasca totusi. M-am simtit in al noualea cer si am fost de multe ori dezamagita, dar stiu ca fiecare moment de bucurie, dar si de tristete m-au format, mi-au modelat viata. Deci pot spune ca cel mai mare vis al meu am este sa nu uit niciodata cum sa visez, sa nu ajung vreodata atat de guvernata de o existenta pragmatica incat sa uit sa-mi las gandurile sa colinde catre idealuri, incat sa nu-mi mai permit sa caut in adancul meu cele mai ascunse dorinte si sa lupt cu tot ce am pentru a le implini.

just_a_kiss

just_a_kiss

Sa fiu o sotie si o mama model

09 Mar 2009, 17:50

Desi pare greu de crezut, inca din adolescenta stiam ce imi doresc de la viata. Nu ma visam cu o cariera stralucita, o femeie de succes. Imi doream in primul rand sa imi gasesc marea iubire, barbatul alaturi de care sa imi petrec toata viata si sa avem doi copilasi. Sunt inca tanara, si pana acum ce mi`am dorit s`a implinit. Sunt casatorita de 3 ani si jumatate si am doi copilasi minunati, o fetita si un baiat. Pe viitor ma rog sa pot fi pentru copiii mei o mama model, o mama si o prietena in acelasi timp, ce le poate fi alaturi mereu, ce le va oferi libertatea de care au nevoie, insa ii va supraveghea "din umbra". Imi mai doresc sa reusesc sa fiu de asemenea si o sotie buna, astfel incat sotul meu, stresat dupa zile intregi de munca, sa vina acasa si sa uite de orice necaz, sa gaseasca copiii sanatosi si o sotie zambitoare. Am sa fac tot posibilul sa mi se indeplineasca dorinta, astfel incat sa fac viata alor mei armonioasa si frumoasa.

dana_07

dana_07

visul meu

09 Mar 2009, 16:24

sa fiu un om sanatos si fericit, alaturi de familia mea- asta e visul meu ! pt asta incerc sa am o viata echilibrata cu tot ceea ce presupune: sport, dieta si multa voie buna si dospozitie!

aura_meri

aura_meri

....

09 Mar 2009, 14:21

...vise avem cu totii... dar in ce masura suntem dispusi sa le si aducem la stadiul de realitate...visam frumos: sa fim sanatosi, sa fim iubiti, sa avem o familie, o casa, un job bun...dar fara sacrificii nu cred ca este posibil sa le realizam.
Visele sunt ratiunea de a trai.
Eu imi doresc sa fiu sanatoasa pentru ca mai devreme sau mai tarziu visele vor deveni realitate... anul trecut m-am casatorit...acum visul meu (de fapt al nostru) este sa avem ne cumparam o casa... si stiu ca in viitorul apropiat vom reusi!

dana_hurmuz

dana_hurmuz

Visul meu

09 Mar 2009, 10:49

Fara vise nu putem trai.Visul meu in viata este acela de a avea o casuta sau macar un apartament cu doua camere si sa am un copil impreuna cu sotul meu pe care il iubesc enorm.

mihu_claudia

mihu_claudia

FARA VISE NU EXISTA VIATA !

08 Mar 2009, 22:24

Visul meu este sa castig parfumul! Este pentru prima data cand particip la un concurs si ar fi o onoare pentru mine sa primesc acest cadou de primavara.
Ceea ce visez in fiecare zi este sa imi vad familia si cei apropiati sanatosi iar pentru asta zilnic ii fac sa zambeasca si sa fie fericiti si sa simta ca intotdeauna voi fi acolo sa-i protejez.
Am doar 20 de ani si vreau sa visez toata viata.

iepuras1984

iepuras1984

concurs

08 Mar 2009, 18:57

Visul meu este acela de a deveni mamica anul acesta asta imi doresc tare mult ,sper ca Dzeu sa ma ajute si totul sa fie bine.

awesome

awesome

concurs

08 Mar 2009, 17:28

Visul meu este de a incerca sa invat cat mai multe, de a experimenta orice lucru pe care doresc sa il fac, pentru ca avem numai o viata, iar cand voi fi aproape de sfarsit sa fiu multumita cu ceea ce am realizat pana in acel moment. Gandul ca m-am nascut pe pamant si ca am trait degeaba, ma deprima cumplit. Eu nu pot sa stau fara sa fac ceva, viata mea e miscare, e adrenalina. De aceea imi place sa calatoresc mult, sa dorm atat cat trebuie pentru a valorifica timpul cat mai bine. Si serviciul tot in aceasta categorie se incadreaza. Nu imi place sa stau si sa regret lucruri nefacute sau nespuse. Ce am de spus spun in fata, pentru ca inainte de orice, ma gandesc la binele meu si al celor din jur pe care ii iubesc. Asta spun eu ca ar insemna sa fii femeie tot timpul, sa fii puternica. E foarte important in viata sa simti ca poti face orice, pentru ca numai prin vointa poti realiza multe.

marinalina82

marinalina82

Dacă nu ţi-ai realizat idealul, idealizează-ţi rea

08 Mar 2009, 17:14

MOTTO:

„Toţi avem propriile noastre maşini ale timpului. Unele ne duc înapoi, se numesc amintiri. Unele ne duc înainte, se numesc visuri“ (Jeremy Irons)

Visul meu este să trăiesc cât mai frumos şi constructiv... cu 2009 de motive de bucurie si fericire!

Aceasta este provocarea care rupe monotonia vieţii mele... Visurile se pot împlini, dar nu de la sine, iar eu sunt conştientă că, pe parcurs, vor exista anumite lucruri asupra cărora nu voi reuşi să-mi exercit controlul, dar vreau să încerc să dau tot ce am mai bun. Totul este să îţi urmezi visul…şi să faci ceea ce te face să te simţi împlinit…!

nikita37

nikita37

S-a postat de 2 ori.

08 Mar 2009, 16:57

As vrea sa sterg primul post, dar nu stiu cum. E cineva pe aici sa ma ajute?

nikita37

nikita37

O casuta frumoasa la tara

08 Mar 2009, 16:54

As vrea sa scap de oras si acum, sa am o casuta la tara cu 2-3 camere, veranda si multi pomi, unde baietii mei sa se simta bine. As pleca si acum la tara, dar ar insemna sa renunt la serviciu si nu-mi permit. Si mi-as mai dori sa am mai mult timp pentru copiii mei ca mi-e tare mila de ei ca pleaca la scoala si la cresa dimineata la 7 si-i mai vad seara.
Pentru a-mi implini visele trebuie sa cred in ele si in puterea mea de a reusi. Eu sunt ferm convinsa ca macar peste 20 de ani si tot voi avea casuta.
Eu va doresc tuturor sa fiti fericite si sa va dea Domnul tot ce va doriti.

nikita37

nikita37

O casuta frumoasa la tara

08 Mar 2009, 16:49

As vrea sa scap de oras si acum, sa am o casuta la tara cu 2-3 camere, veranda si multi pomi, unde baietii mei sa se simta bine. As pleca si acum la tara, dar ar insemna sa renunt la serviciu si nu-mi permit. Si mi-as mai dori sa am mai mult timp pentru copiii mei ca mi-e tare mila de ei ca pleaca la scoala si la cresa dimineata la 7 si-i mai vad seara.
Eu va doresc tuturor sa fiti fericite si sa va dea Domnul tot ce va doriti.

irisgreen

irisgreen

Intre vis si dorinta...

08 Mar 2009, 13:12

Fiecare avem vise, la diferite varste si in diferite domenii. Acum, visul ( dorinta mea )este sa imbrac rochia de mireasa anul acesta in data de 4 iulie si mai mult decat aceasta, dorinta mea este de a avea un copil ( cu ajutorul Bunului Dumnezeu ). Precum vedeti pentru mine intre vis si dorinta este el, logodnicul meu.

iulya68

iulya68

Visul meu

08 Mar 2009, 13:04

Visul meu este sa devin designer de interior dar din pacate acest lucru nu s-a putut deocamdata pt ca locuiesc intr-un oras mai mic si parintii mei nu au avut suficiente resurse sa ma sprijine sa imi urmez visul(in alt oras la facultatea de arhitectura)si astfel anul acesta imi iau licenta, la o facultate din orasul meu, in informatica. Oricum eu nu am renuntat la visul meu si am inceput sa ma pregatesc singura in design( urmaresc emisiuni de specialitate, citesc reviste si mi-am procurat cateva carti) dupa ce imi iau licenta si o sa imi gasesc un loc de munca, chiar daca o sa fie mai greu o sa ma inscriu la facultatea de arhitectura- design interior si sper ca peste cativa ani sa-mi vad visul implinit.

ancutsel

ancutsel

visul meu

07 Mar 2009, 18:56

Visul meu este sa ma realizez cat mai repede cu putinta sa`i pot aduce pe ai mei acasa.Sa trag tare pe timpul facultatii ,sa muncesc ca mai apoi sa`mi pot reintregi familia aducandu`mi parintii si surorile langa mine in Romania.Si voi reusi!

mel17

mel17

visul meu

07 Mar 2009, 15:18

1. Pentru mine visele au fost si sunt un punct de sustinere. Intotdeauna am iubit visele. De multe ori ele m-au motivat sa merg mai departe, in clipe grele, in care simteam ca nu am aproape nimic de la viata. Si cred sincer ca visele care cu adevarat ne reprezinta ca oameni, se implinesc.
2. Acum doi ani aveam un mare vis : abia asteptam sa ies la pensie ca sa pot sa ma apuc de pictura.Toata viata mi-am dorit sa am timp pentru pasiunea mea si anume pictura.Dar din cauza serviciului nu reuseam sa acord suficient timp acestui vis.
3. Am iesit in sfarsit la pensie dar a intervenit altceva.Am devenit bunica.Acum cand il privesc pe Alex, nepotelul meu, pot sa zic ca am alt vis.Astept cu nerabdare vara, cand fiica mea va incepe serviciul si va trebui sa am grija de nepotel.Deja ma visez plimbandu-ma cu el pe faleza, citindu-i povestile preferate sau uitandu-ne la desene animate.Oricat de greu este sa renunt la visul de a picta, sunt bucuroasa si linistita stiind ca ma indrept spre un alt vis : acela de a fi o bunica inteleapta si buna.

sk8_ur_life

sk8_ur_life

visul meu...

07 Mar 2009, 12:46

visul meu in viata este sa-mi gasesc fericirea.acea fericire deplina care iti reda impacarea cu tine insuti.imi doresc ca parintii mei sa traiasca cat mai mult si sa se bucure de roadele mele si a fratelui meu, pentru care au sacrificat totul.doresc sa-i vad fericiti si lipsiti de griji.

alintata

alintata

Ce n-am spus niciodata, nimanui

07 Mar 2009, 02:28

Visul meu este sa pot, macar o data in viata mea, sa ma bucur de fericire ca pisica de sub geamul meu. E alba, patata cu portocaliu. Uneori ma joc de-a Dumnezeu cu ea. Ii arunc din susul meu tot felul de bucati de mica fericire, numite comercial pastrama, salam sau sunca. Ma priveste fix in ochi, ca si cand ar crede in mine, se spala pe labute si apoi incepe. Se joaca! Cu orice, cu o bucatica de lumina, cu un gandacel, cu o pietricica, cu o bucata de carne care nu-i mai trebuie. O face atat de gratios incat mi-e ciuda ca ea poate si eu nu. Am intilnit-o des in coborirea mea de a duce gunoiul, am vrut s-o-ntreb cum face asta, dar o zbugheste. Pesemne fericirea nu se da la schimb cu pastrama. Ma intrebati voi acum, ce fac eu ca sa imi indeplinesc visul asta? Hranesc in continuare pisica. Si-am s-o privesc pina-am sa invat. Pentru ca doar atunci cand am sa reusesc, am sa-mi implinesc si celelalte vise.

aruxche

aruxche

bebe mic

07 Mar 2009, 01:43

Lucruri marunte ne-am dorit cu totii la un momendat in viata,dar ajungi la un moment al vietii cand toate celelate vise ti se par mici si lipsite de importanta.
Acum 10 ani : facultatea, licenta, nunta, casa....

Acum nu vreau decat un bebe mic,cel mai mare vis al vietii mele, dar e cam greu iar ce fac sa-mi indeplinesc visul?...Analize, multe analize de 2 ani.
Nu vreau sa intru in detalii pentru ca este un subiect foarte sensibil pentru multe dintre noi.
Raman cu speranta ca foarte curand se va indeplini.
Numai bine tuturor

damocanamaria

damocanamaria

my little dream

06 Mar 2009, 18:35

fiecare are mici sau mari planuri de viitor care si-ar dori sa se implineasca. de cand suntem mici suntem intrebati ce vrei sa devii cand vei fi mare? iar raspunsul la momentul acela era cat se poate de maret,pt ca nu constientizam cat de mult trebuie sa lupti,sa muncesti ca sa obtii ceva.dar acum ca am ajuns mari dorintele sunt la fel de marete iar puterea de a le implini e mult mai mare;ne trebuie dorinta, implicare, multa munca si mult noroc oferit de Doamne,Doamne. Visul oricarui om este cu siguranta sa aiba o familie,asta cred ca e momentul in care un om se simte implinit si jumatate din rostul lui pe acest pamant este satisfacut.pe langa aceasta vin realizarile la locul de munca care zic eu ca daca e un loc in care mergem din placere si il facem cu pasiune ne aduce mari satisfactii. Eu in momentul acesta urmez o facultate,care pe parcursul a 2 ani de zile, am descoperit ca imi place si mi-ar place sa profesez in domeniu.deci dorinta mea in acest moment este sa incerc sa realizez acest vis.momentan nu ma gandesc la o familie pt ca sunt cam tinerica,dar imi doresc sa pastrez langa mine persoana care ma iubeste f mult si eu la fel...pt astea il rog pe Dumnezeu sa ma ajute putin

tulipa

tulipa

Visul meu

06 Mar 2009, 15:44

Sa fiu sanatoasa sa pot creste copilul linistita. Sa gasim un tatic care sa ne iubeasca pe amandoi. Sa nu mai fiu stresata, sa ma realizez profesional. Familia mea sa fie sanatoasa.

crisdany75

crisdany75

Visul Cristinei

06 Mar 2009, 14:48

Cel mai mare vis al meu este sa fac un bebel. Am un sot minunat alaturi de care vreau sa imbatranesc si caruia vreau sa-i daruiesc cel mai dulce, mai dragalas, mai frumos, mai destept si mai cuminte copil. Dau de ce nu copii (adica maxim doi). Ce as face ca sa mi-l implinesc? Pai as avea in primul rand mai multa grija de mine (in sensul sa-mi pregatesc corpul si psihicul pentru viitorul membru al familiei), as studia tot ce este in legatura cu sarcina si perioada post natala si as incerca sentimental, dar si financiar ca puiului meu sa nu-i lipseasca nimic.

Acest site foloseste Cookie-uri.
Folosim cookie-uri pentru a personaliza continutul si reclamele, pentru a oferi caracteristici specifice retelelor sociale si pentru a analiza traficul nostru. De asemenea, impartasim informatii despre felul in care ne utilizati site-ul, cu partenerii nostri de pe retelele sociale, de publicitate si de statistica in conformitate cu Politica de confidentialitate. Va puteti administra preferintele in Setari cookie.