Cum as putea sa uit?

by: sad-angel-me
am fost cu un tip 2 ani de zile!!..pentru el sex=sex, pentru mine sex=sentimente! M-am implicat extraordinar de mult in acea relatie... cand s-a terminat ,din cauza lui, ama vut impresia ca nu mai are are nici un rost sa traiesc...am facut pana si consiliere psihologica!dar degeaba!
Si acum sufar f mult!..nu pot lasa nici un baiat sa se apropie de mine...ptr ca inca nu am trecut de acea faza in care sa pot accepta pe altcineva sa ma atinga... incerc sa uit!..sa ma detasej...dar cand vede ca nu il mai bag in seama cateva sapt incearca sa ma faca sa ma razgandesc..si sa ne vedem,doar ptr sex... Au trecut 6 luni de cand ne-am desp oficial si 2 luni de cand nu ne-am mai vazut deloc... El crede ca oricand ma pot intoarce la el...adevarul e ca nici eu nu mai stiu! Ce sa fac?...Stiu ca nu e o pers potrivita pentru mine... Stiu ca se joaca cu mine...Cateodata am impresia ca sunt eu obsedata de aceea cedez mereu...

ira0305

ira0305

asa-s baietii

13 Nov 2008, 13:25

Crede-ma ca rar intalnesti baieti care sa puna sentimente.de obicei pentru ei sex=sex.noi fetele suntem mai sensibile si de asta suferim mai mult.si oricat ai incerca daca firea ta e asa nu te poti schimba.

bondarita

bondarita

stiu cum e

11 Nov 2008, 23:23

acum ceva timp am trecut si eu prin asa ceva,asa ca stiu cat de tentata esti sa-i cedezi.dar adevarul e ca tu stii foarte bine,sunt convinsa,ca meriti mai mult decat iti va putea el vreodata oferi.la mine a fost nevoie de foarte multa vointa si sustinere din partea celor apropiati pentru a trece mai departe,dar intr-un final am reusit sa nu mai sufar.asa ca fii tare,viata chiar merge inainte,oricat de imposibil ti s-ar parea asta acum.intr-o zi vei gasi pe cineva care chiar sa te merite,asa cum cred ca mi s-a intamplat mie.curaj si fii constienta de propia-ti valoare,desi el ti-a frant inima,tu ramanii aceeasi,desi mai puternica,mai capabila sa realizezi pe viitor eventualele pericole

lanic

lanic

renunta sa te mai chinui

10 Nov 2008, 09:19

Dragostea inseamna, inainte de orice, sentimente profunde, apropiere reala, comunicare si valori comune, dar o relatie care se rezuma doar la aceste lucruri esentiale pare incompleta...este mare nevoie de incredere si respect.O relatie de dragoste este, pentru majoritatea oamenilor, un lucru complicat si de multe ori consumator de energie. Bineinteles, totul este minunat la inceput, cand simti fluturasi in stomac, cand simti cum ti se lumineaza ziua, iar starea de spirit devine instantaneu una fericita atunci cand te intalnesti cu el ...insa daca acest baiat se joaca cu sentimentele tale...nu te injosi...aminteste-ti care sunt principiile si cat valorezi pune pret pe ceea ce esti ...renunta la el astfel tot acel amalgam de intrebari te va macina si raspunsuri nu vei primi se pare niciodata.Sa nu-ti para rau de ce a fost, traieste prezentul si nu incerca sa-ti imaginezi viitorul.

seagull

seagull

exact genul asta de barbati...

10 Nov 2008, 00:43

... care se joaca cu sentimentele tale sunt cei mai periculsi. am trecut si eu printr-o astfel de relatie... a durat, cu tot du-te-vino - ul vreo 2 ani. in cele din urma mi-am dat seama ca e un dobitoc si ca nu merita nimic. ca de fapt e un barbat slab. i-am spus atunci ca o sa moara singur. pt ca nimeni nu va sta langa el... si mare dreptate am avut. si partea poasta e ca acest joc al lui creeaza o obsesie in mintea ta. tu trebuie sa-ti dai seama ca nu maerita.
pe mine, cam de 2 ori pe an ma mai cata si acum respectivul, iar eu sunt f relaxata si atat de fericita pt ca acum stiu cat valoreaza. dar deh, el tot spera... naivul... chiar mi-e mila

sad-angel-me

sad-angel-me

am incercat

09 Nov 2008, 22:01

am mai avut o relatie si cu alt baiat..dar nu a mers din cauza mea deoarece eram prea rece si nu ii dadeam atentie! nu il lasam sa se apropie de mine...
Deci m-a vazut si cu altcineva! a recunoscut ca l-a durut...Dar nu a facut nimic! Mi-a zis doar ca nu este acum momentul! Cand zic:sunt gata sa uit!vreau sa imi dedic mie mai mult timp si sa ma gandesc ca ar trebui sa am alte prioritati apare iar in viata mea!...Ba chiar i-a zis unei prietene foarte bune ca ma mai lasa vreo 2 sau 3 luni si dupa aia gata!... Oscilez tot timpul intre a-l ierta (cu toate ca stiu ca nu v-a mai fi niciodata la fel si ca voi incerca sa il fac si eu sa sufere) si intre a merge inainte chiar dc voi suferi alaturi de altcineva gandindu-ma ca daca se schimba???... Tot timpul imi pun intrebari fara raspuns...Uneori il intreb si pe el dar nu imi raspunde ci prefera sa taca... Imi da sperante dar dupa o perioada le infirma! Am impresia ca nici el nu stie ce vrea..ca si el are nevoie de mine...dar ca nu stie ce sa faca..

lanic

lanic

de tine depinde totul

09 Nov 2008, 21:26

este clar ca-ti stie sentimentele de aceea se joaca putin cu ele.Sunt sigura ca daca te va vedea cu alt barbat va exploda...Sincer atata timp cat nu-ti impartaseste aceleasi sentimente si tu simti acest lucru,incearca sa dedici mult timp studiului,sa faci ceea ce ti-ai dorit pana acum si nu ai putut face,nu este obsesie ceea ce simti ci doar iubire si compatibilitate sexuala.Sunt multe alte lucruri importante in viata ptr care merita sa suferi.Numai bine iti doresc

Acest site foloseste Cookie-uri.
Folosim cookie-uri pentru a personaliza continutul si reclamele, pentru a oferi caracteristici specifice retelelor sociale si pentru a analiza traficul nostru. De asemenea, impartasim informatii despre felul in care ne utilizati site-ul, cu partenerii nostri de pe retelele sociale, de publicitate si de statistica in conformitate cu Politica de confidentialitate. Va puteti administra preferintele in Setari cookie.