Cum sa imi depasesc limitele?

by: lorelei1970
Buna ziua, sunt noua in peisaj-si am aparut pt ca uneori simt nevoia sa discut cu cineva, asa, de la inima la inima. Si poate nimeni din jur nu are chef sa faca asta-in definitiv de multe ori am constatat cu destula amaraciune ca sunt singura. De cite ori e al dracului de greu, sunt cu desavirsire singura. Si pt ca sunt femeie, si pt ca un barbat poate ar zice ca am luat-o razna, propun sa discutam despre ce ar putea sa faca o femeie cind simte ca nu are sprijin, si nu ma refer nici la bani, si nici la alte laturi materiale.
Am 37 de ani, si viata mea nu afost chiar roz in ultima vreme-sunt 2 ani de cind am suferit o histerectomie totala, dupa un sir lung de late operatii. problema mea e ca simt ca sunt o femei tinara intr-un corp de 50-60 de ani. Ma misc mai greu, sunt depresiva,la cele mai mici oscilatii ale umezelii din aer ma chinuie o coxartroza aparuta ca bonus la problemele mele.In rest, viata mea poate parea normala unui outsider, dar nimeni nu stie uneori ca imi vine sa urlu de durere ca nu reusesc sa imi gasesc echilibrul.Ca sa umplu mult-mult spatiul aerisit din jurul meu, invat, citesc, predau-dar cind vin sarbatorile totul se transforma intr-un cosmar. Sugestii?

elena-maria

elena-maria

limitele!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

31 Oct 2007, 16:44

dute in baie, priveste-te in oglinda dar cu alti ochi, aceia de biruitoare, putine femei au trecut prin asta, sau ignora sa treaca, ESTI TARE, restul starilor sunt mofturi, nu ai nevoie de nimeni la greu, ai invins! BRAVO

zaza

zaza

Buna

30 Aug 2007, 22:52

Buna Lorelei, bine ai venit in comunitatea ele.ro...e mica, dar e a noastra :) Suntem multe vorbarete pe site, asa ca nu o sa mai ai timp sa te plictisesti

intrebare

intrebare

ramai pe site

29 Aug 2007, 15:27

nu o sa te plictisesti.
id-ul meu de mess:
lilipricp