DILEMA

by: arahnia
Am aceeasi dilema cu alegerea cadoului. Ce ii poti face cadou unui barbat care foloseste numai lucruri de firma si are cam tot ce ii trebuie? Un cadou care sa nu fie nici banal, dar nici scump, pentru ca nu-mi permit sa dau milioane pe ceva de care poate nici nu are nevoie?

arahnia

arahnia

eh,

11 Oct 2008, 16:59

Atunci mai bine imi fac mie cadou niste extraveral si el va fi in siguranta... Pasiunea salbatica, focul si lava vor ramane mocnind in adanc...

vanghelis007

vanghelis007

Ai grija Arahnia,

11 Oct 2008, 16:47

Piersicile sunt la fel de periculoase ca un sarut.Pentru ca atunci cand el va musca din miezul piersicii, va simti cu acea perversitate masculina, cum musca din gura ta parfumata si se va umple de aromele unor promisiuni care au sa-i zapaceasca mintea, sa te viseze ca pe o dansatoare orientala, facand in aerul caldut al amurgurilor insangerate, sa curga fluvii de pasiune si de miresme dinspre trupul tau care se unduieste ca o imbratisare fagaduita, ca o chemare, pe care el nu va putea sa o urmeze niciodata.Mai bine cumpara-i un fluture.Sau daruieste-i unul, care iti tremura tie prin stomac.

arahnia

arahnia

unadonna

11 Oct 2008, 16:28

Multumesc pentru idei. Ai inteles perfect cam ce vreau. :)

arahnia

arahnia

pisi

11 Oct 2008, 16:26

Daca era iubitul meu, nu aveam nevoie de sfaturi, m-as fi descurcat de minune. :)
Este doar prieten, atat si nimic mai mult si tocmai de aceea imi era greu sa aleg un cadou care sa nu fie nici prea personal, pentru a nu fi inteles altfel, dar original si util in acelasi timp

unadonna

unadonna

dilema

09 Oct 2008, 12:27

arahnia,exista in comert niste casete(seturi) care contin o scrumiera si o bricheta sub forma de cal/sau corabie(din cupru)concepute special pentru birou.ori seturi cu portvizit si breloc.poti sa-i oferi asa ceva.este un cadou original si practic.mai poti cumpara o caseta cu butoni de camasa si ac de cravata.sau doar butoni.pentru un prieten sunt cadouri potrivite

pisi

pisi

arahnia,

09 Oct 2008, 12:25

tipul asta ti-e iubit?

arahnia

arahnia

lol

09 Oct 2008, 08:07

ai innebunit vanghelis? Esti de groaza, chiar imi lipsea rasul de dimineata.
Adicatelea dupa ce il... microscopez... ii mai fac si-un prematur la vreo 5 luni asa... Dar te pun pe tine nash.
Nu-i vorba ca nu-i cunosc gusturile ci ca nu-mi permit sa-i cumpar la ce gusturi are el desi... sa incerc cu niste... piersici?!?!?!

vanghelis007

vanghelis007

Este

09 Oct 2008, 08:00

Curios, ca fiind prietenul tau sa nu-i cunosti gusturile.Parerea mea, este sa cumperi o carte.Spre exemplu, "Cum sa alaptam copiii mici".Chiar daca nu ii alapteaza el, sa nu fie surprins cand prietenia voastra evolueaza si tu ai putea spre exemplu sa-i faci cadou de ziua lui, un bebe.

arahnia

arahnia

....

08 Oct 2008, 22:56

Ajung la concluzia ca voi, fetelor, ori n-ati avut niciodata un prieten barbat, care sa fie doar prieten si la care sa tineti doar ca la un prieten, deci fara implicatii amoroase sau sex... ori daca ati avut, nu i-ati facut cadouri...
Apreciez romantismul vostru, dar... asta e valabil pentru un iubit... IMI ESTE DOAR PRIETEN FOARTE BUN... ATAT SI NIMIC MAI MULT!!!

littleice

littleice

cadoul preferat

08 Oct 2008, 22:12

Eu ca barbat as aprecia grija unei femei pentru mine.O camasa pe care sa o calce ea si sa ma priveasca in timp ce o imbrac ,un pulover de toamna si foarte important sa imi spuna ca ei i place foarte mult cum imi sta in el.

vanghelis007

vanghelis007

Daca

02 Oct 2008, 07:17

Este sa-ti spun ce vreau eu, ai sa-ti faci cruce.Eu sunt o fiinta total nepractica, si vreau un microscop.Ori lui nu poti sa-i spui:
-Dragul meu ti-am luat asa ceva ca sa vedem cum au decurs relatiile noastre pana acum.Asta, pentru ca mi-au placut atat de tare, incat le-as dori putin mai marite.Daca ii cumperi scrumiera, i-ai si un cartus de tigari, ca sa aiba ce pune in ea.

geaninab

geaninab

:)

02 Oct 2008, 01:20

Imi dau si eu cu parerea, ca nu strica..
Eu ma gandeam ca ai putea sa rezervi o zi la un SPA pentru amandoi.Cred ca i-ar face mare placere sa se relaxeze, sunt sigura ca sunteti stresati amandoi de problemele cotidiene. Ar aprecia ca te gandesti la el.. sa fie relaxat:)
Ai mai mult optiuni, in functie de cate servicii alegi: de la ceva mai iefin (o sauna finlandeza + un masaj), la ceva mai scump (sauna+masaj+impachetare cu miere+sampanie - asta i-am facut eu cadou prietenului meu si a fost 160RON pentru amandoi)
Eu zic ca nu ar uita o zi ca asta :)

arahnia

arahnia

...

01 Oct 2008, 19:44

Cred ca ii voi lua o scrumiera, pentru ca e fumator, dar bineinteles una cat mai originala, incasabila, pe care nu e obligatoriu sa o foloseasca dar nici nu va avea motiv sa o arunce vreodata.
Va multumesc pentru sfaturi si nu vreau sa fiu absolut deloc ingrata, dar totusi ce intelegeti voi printr-un obiect practic? Deocamdata suntem doar foarte buni prieteni si e posibil asa sa si ramanem de aceea am specificat ca vreau un obiect util dar original.
Tu vanghelis esti barbat, ce ti-ar placea sa primesti de la o prietena? Repet, ma refer la ceva practic

vanghelis007

vanghelis007

Pai

30 Sep 2008, 03:39

Daca tot are drepturi(cine oare ii da drepturile astea?)mai bine alegei in loc de pestisor, o striptizoaica.Sa-si mai clateasca si omul ochii, daca tot il pastrezi la naftalina.

O rama frumoasa

29 Sep 2008, 23:32

... cu o poza de a ta o sa ii aminteasca cu siguranta de tine :))
Merge si o sticla de coniac vechi , nu am vazut pana acum nici un barbat sa nu aprecieze o bautura scumpa ;) si un mic fleac de pus pe birou legat de jobul sau de o pasiune a lui. Pescuieste? Cumpara-i un pestisor mic auriu , ataseaza de el o eticheta cu "Ai dreptul la o dorinta de ziua ta" . Ii place vreun sport: fotbal, tenis, basket? Cumpara-i o minge mica decorativa , pune-ti si autograful pe ea … semnatura ta poate valora milioane peste cativa ani :))

arahnia

arahnia

29 Sep 2008, 21:26

Nu are nici sotie nici prietena.
Cadoul sugerat de tine va fi... cireasa de pe tort daca se va ajunge pana acolo. :)
Persist in ideea mea de a-i oferi ceva practic si original care sa-i aminteasca de mine de fiecare data cand va privi obiectul respectiv, indiferent ce ar fi el.
Nu vreau sa va supar, dar de idei romantice... nu duc lipsa, dimpotriva. Mai prost stau la partea asta mai banala, cu alegerea unui obiect.

continuare

29 Sep 2008, 08:11

Ceasca lui sa aiba inscrisa cu litere mari “ Damn I am good!!”

;)

29 Sep 2008, 08:09

Daca nu il cunosti foarte bine, nu ii cumpara nimic , lasa sa ii “cumpere” sotia sau prietena : )) Daca vrei sa il cunosti mai bine aplica metoda mea expusa mai sus, si ce daca are 45 de ani, ai ramane surprinsa cati barbati au ajuns la varsta asta si nu au primit niciodata nici un fel astfel de “cadou” de ziua lor : ) ) Nu iti place sampania, atunci aranjeaza o tava cu doua cafele, pentru dimineata ;)

vanghelis007

vanghelis007

Atunci

28 Sep 2008, 17:16

Mai intai aflai gusturile si pe urma fa-i cadoul.Dar sa stii ca sunt si cadouri neambalate, ca spre exemplu o cina.(nu de taina, dar asa, mai romantica, merge.)Intruneste in parte toatew criteriile tale.Si poate sa fie si cu alta bautura, nu numai sampanie.

arahnia

arahnia

28 Sep 2008, 09:48

Nu-l cunosc foarte bine, inca. Nu-i stiu toate gusturile.
Cadoul de care spui tu, si sa nu te superi, nu prea il consider cadou pentru ca asta nu se face doar o data pe an :) deci nu ar mai fi cat de cat original (si detest sampania). Dupa cum ii spuneam si lui Cristi27, as prefera ceva care sa fie practic, sa ii fie util si in acelasi timp deosebit si sa-i aminteasca de mine. Plus ca... cine stie cate "cadouri" in lenjerie de "firma" o fi primit el pana acum... Are 45 ani.

Cadoul esti chiar tu

28 Sep 2008, 09:02

... imbracata intr-o lenjerie "de firma" , expusa pe un pat cu asternuturi "de firma", in brate cu o sampanie "de firma" … ah! Am uitat sa intreb cat de bine il cunosti : ))

Acest site foloseste Cookie-uri.
Folosim cookie-uri pentru a personaliza continutul si reclamele, pentru a oferi caracteristici specifice retelelor sociale si pentru a analiza traficul nostru. De asemenea, impartasim informatii despre felul in care ne utilizati site-ul, cu partenerii nostri de pe retelele sociale, de publicitate si de statistica in conformitate cu Politica de confidentialitate. Va puteti administra preferintele in Setari cookie.