Dar noi ce vrem?

by: lonah
ma gandeam acum - ca tot s-au scris atatea articole despre ce vor barbatii, ce cauta ei intr-o relatie si asa mai departe... dar noi ce vrem? adica ce ne dorim noi de la o relatie si ei nu ne ofera... sau da?

citylink

citylink

CALATORI PRIN VIATA

01 Sep 2008, 11:57

Imi iubesc sotia, ne bucuram impreuna, trecem prin necazuri si prin bucurii impreuna, o dezamagesc mereu, si totusi un lucru il fac dimineata cind deschid ochii, ii spun ca o iubesc, apoi seara cind ne culcam ii spun ca o iubesc si in timpul zilei la telefon. dar stiti ceva aud acelasi lucru din partea ei si ma bucur enorm si inca ceva: nu imi pasa daca intr-o zi ea nu ma va mai iubi, eu azi o iubesc si ii zic acest lucru, chiar nu imi pasa ce va fi miine, azi traiesc inca, miine stiti voi ce va fi?! Chiar sintem trecatori prin aceasta viata asa ca e prea scurta ca sa mai las orgoliul sa ma desparta de ea, si nu numai de ea ci de oamenii din jur. Voi fi dezamagit de oameni?! si ce daca, eu nu dezamagesc pe altii?!
Dragi femei, oameni buni, ai sa fim curajosi, sa ne bucuram impreuna cu cei dragi, de putinele clipe care le avem impreuna, nu stim cite mai sint.

citylink

citylink

CALATORI PRIN VIATA

01 Sep 2008, 11:48

sint barbat, am 36, sotia are 37, ne iubim, ne potrivim, sintem doua jumatati ale unui intreg, separati sintem incompleti, putem trai separati dar ceva nu ar mai fi la fel. Dar chiar asa oare de ce ne privim asa de suspecti unii la altii?! Sintem diferiti, unici si totusi la fel, ce doriti voi femeile dorim si noi barbatii, vrem sa iubim si sa fim iubiti. Intrebarea ar fi ce ne opreste atit pe noi cit si pe voi sa daruim si sa primim aceasta dragoste? La asta chiar nu am raspuns, :). Trebuie sa recunosc ca noi sintem mult mai orgoliosi. Zicea cineva pe aici ca vrem o femei puternica si sigura pe ea dar sa nu ne si arate ca este mai puternica decit noi, eu zic ca asa la modul general ne este teama sa recunoastem ca chiar sintem slabi si ca chiar nu putem sa oferim luna de pe cer, uneori nici lucruri chiar mai apropiate, nu stapinim nimic pe aici, nici macar o clipa din viata noastra, dar mai stiti ceva?! nici voi nu stapaniti nimic, toti sintem trecatori prin aceasta viata, spectatori in cea mai mare parte din ea. Atunci ce este de facut?! Sa comunicam sa darimam zidurile care ne despart, sa daruim si sa primim, sa ne bucuram impreuna.

pammy_u

pammy_u

hmmmmm....

31 Aug 2008, 17:33

m am gandit de foarte multe ori la aceasta intrebare...dar niciodata nu am gasit un raspuns care sa mi placa....mie, de exemplu, imi plac baietii rai....dar dupa multe relatii nereusite, am ajuns la concluzia ca vreau altceva....vreau tnadrete, afectiune, respect....si....dupa parerea mea, cel mai important, simtul raspunserii...adica vreau un partener care sa fie dispus sa faca compromisuri, sa faca sacrificii, si sa nu fuga cu coada intre picioare de fiecare data cand urmeaza sa ne confruntam cu cate o problema....

francyss

francyss

continuare :)

28 Aug 2008, 17:42

increderea este de asemenea importanta..si respectul...oricum..sa iubesti cu adevarat in ziua de azi e o tampenie (in caz k partenerul nu iti raspunde la fel. daca e totu bine si frumos, este iubirea e cel mai minunat lucru), iti consumi nervi si timp aiurea pt cineva care daca te-ar iubi cu adevarat si te-ar considera importanta, ti-ar arata k te iubeste. asta cred eu, din expereintza. dar asta e altceva :) oricum m-am cam lungit :))

francyss

francyss

ce cautam noi...nu se stie daca vom primi

28 Aug 2008, 17:36

femeile au vrut intotdeauna sa li se arate ca sunt iubite si apreciate, au nevoie de afectiune, respect, sinceritate... ca orice persoana de altfel. dar ce facem atunci cand persoana iubita nu poate sa inteleaga aceste lucruri? atunci nu este vorba de iubire. toate relatiile la inceput sunt frumoase..treptat,micile atentii de la inceput, micile gesturi de iubire se transforma doar in amintiri..si asta din cauza barbatilor. sunt insa si barbati care nu se schimba si se comporta cum trebuie pe tot parcursul relatiei (dar asta mai rar). cert este ca, atat barbatii cat si femeile au nevoie de afectiune (in categoria asta mai sunt si specimene carerora nu le place asa ceva..si sincer,oricat m-as chinui tot nu pot intelege),intelegere,sinceritate, fidelitate.barbatii vor diversitate. foarte bine. si noi vrem asta, dar in cadrul relatiei, nu cu alti barbati, asa cum vor ei cu cat mai multe femei. bine, sunt si acele femei care nu pot sta doar cu un singur barbat :D intelegeti voi :) dar eu nu ma refer la acestea. Noi femeile vrem multe..da asa e,apreciez barbatii care stiu cum sa faca o femeie fericita...Ambii parteneri tre' sa fie fericiti, k altfel,nu se mai numeste relatie ci sclavie.

ladybug

ladybug

greu...

25 Aug 2008, 12:20

cred ca vrem atat de multe ca nici noi nu stim ce vrem... si vai de barbatul care incearca sa multumeasca o femeie care nu stie ce vrea ;)

elutza

elutza

ce cautam noi...hm

25 Aug 2008, 11:59

eu caut stabilitate si incredere

panselutza

panselutza

...

22 Aug 2008, 21:39

eu cred ca noi ne dorim o comunicare cat mai buna cu partenerul si sa fim alintate cat mai mult, rasfatate...

Acest site foloseste Cookie-uri.
Folosim cookie-uri pentru a personaliza continutul si reclamele, pentru a oferi caracteristici specifice retelelor sociale si pentru a analiza traficul nostru. De asemenea, impartasim informatii despre felul in care ne utilizati site-ul, cu partenerii nostri de pe retelele sociale, de publicitate si de statistica in conformitate cu Politica de confidentialitate. Va puteti administra preferintele in Setari cookie.