De ce le plac barbatilor blondele?

by: dinna
Blondele seduc intotdeauna??? Ce au ele si nu au brunetele, roscatele si toate cele care nu sunt blonde?

leka

leka

Blondele

01 Iul 2008, 21:33

de ce oamenilor le place sa generalizeze? baietilor nu le plac blondele in mod special, asta depinde de la barbat la barbat. unii prefera blondele, altii roscatele, altii brunetele.

probabil blondele ocupa un loc in fruntea clasamentului datorita ideii formate in jurul lor, ca sunt "prostute" si "naive". astfel, barbatii tind sa creada ca au sanse mai mari sa cucereasca o blonda.

oricum lucrurile astea sunt relative si nu va putea nimeni sa dea un raspuns exact

pisi

pisi

barbatilor

29 Iun 2008, 09:13

nu le plac doar blondele, altfel ar fi cuplate numai femeile blonde, iar celalalte nu.

barbatilor le plac femeile in general indiferent de culoarea parului.

dinna

dinna

Deci....

28 Iun 2008, 15:58

.....barbatilor le plac femeile mai vesele. Culoarea asta deschisa a parului, ochii stralucitori ofera o oarecare energie si optimism, de aceea le prefera.

lolitalove

lolitalove

se vad mai radiante

28 Iun 2008, 12:47

dar nu toatea (ca sunt si blonde orible )dar eu cred ca ne vad mai accesibile, barbatul isi imagineaza ca suntem mai bune.
dar stati linistite ca intre o blonda serioasa si o bruneta vesela , barbatul o alege pe cea vesela.
si am mai vazut intr-un documentar , ca omul foarte alb, cu ochii de culoare deschisa , si par blond , este considerat cel mai evoluat , iar pe timpuri cum erau mai rari , de aceea erau mai preferati.
dar aceasta teorie cred ca e absurda ptr ca , nr de femei blonde natural, scade in fiecare an.
(am impresia ca teoria asa ,e inventata de nazisti :) ).

Acest site foloseste Cookie-uri.
Folosim cookie-uri pentru a personaliza continutul si reclamele, pentru a oferi caracteristici specifice retelelor sociale si pentru a analiza traficul nostru. De asemenea, impartasim informatii despre felul in care ne utilizati site-ul, cu partenerii nostri de pe retelele sociale, de publicitate si de statistica in conformitate cu Politica de confidentialitate. Va puteti administra preferintele in Setari cookie.