De ce prefera ei femeile rele

by: eternalquest
Buna dimineata tuturor !!!
sper sa fie , la nivel personal, la fel de frumoasa pe cat vad eu acum pe fereastra ca este....

am citit acum articolul al carui titlu l-am trecut la subiect...

va invit la o dezbatere pe tema respectiva, pentru ca , pe langa faptul ca descrierea comportamentului este extrem de corecta, chiar "chirurgical" corecta, ma dispera sa vad propagarea continua si din ce in ce mai pregnanta a egoismului, nepasarii si cinismului masculin.

imi doresc din suflet sa nu ajung o "frustrata", o "acritura" de femeie, care nu mai da 2 bani pe barbati si nu mu mai poate crede nici macar cuvantul "mor...." cand il aude pronuntat de un mascul...
Dar ceea ce vad, ceea ce mi se intampla, ceea ce citesc, ma imping in directia asta...

poate imi mai da cineva curaj, pt ca rapid dar sigur ma scufund in nisipurile miscatoare.......

multumesc anticipat pentru dezbateri,

eternalquest (cred ca pana si nic-ul meu spune multe despre mine)

vanghelis007

vanghelis007

Eu

29 Iul 2008, 19:18

Prefer fetele cuminti.Imi dau ocazia, sau iluzia ca eu sunt lupul si ea scufita rosie.Daca lucrurile ar fi invers, cred ca ar fi ceva de coma.
-Ba?-unde este scufa rosie?-intreaba lupoaica cu limba atarnand ca un cearsaf la uscat.
Se ridica Suzuki tremurand ca o craca batuta de ploaie.
-Eu sunt draga lupoaico.Dar de ce ma intrebi?
-Pune-ti bai scufia mai bine pe cap, nu vezi ca ti-a cazut pe ochi?

leo

leo

LOLITALOVE

27 Iul 2008, 10:56

eu lucrez o mare parte a zilei, pentru ca mai am si lucruri de facut in particular. de multe ori nici nu pot sa ies in oras sa cunosc oameni noi mai devreme de weekend (sau cel putin asa a fost anul asta). iti dai seama cat chef am eu sa pierd timpul cu femei care nu stiu ce vor sau cunosc clisee de genul "femeia trebuie sa accepte greu". asa ca de multe ori cea care se ofera prima castiga. eu, de exemplu, sunt convins ca daca o femeie se culca cu un barbat din prima seara, iar el o respecta si o doreste pentru ceea ce e ea si nu doar pt o relatie sexuala, nu o va parasi. de asemenea sunt convin ca si dupa 2 ani in care l-a tinut fara sex o paraseste dupa primul contact sexual, pentru ca nu mai are ce sa mai ofere.

leo

leo

anarki91_myself

27 Iul 2008, 10:52

subscriu la ce ai spus tu. asa cum am scris si eu mai sus cautam femei puternice care sa ne fie partenere si nu numai tovarase de viata. termenul de "femei rele" e dat de femei, pentru ca genul asta de fete actioneaza rapid si le iau iubitii :)). nu are nimic de a face cu infractionalitatea.

anarki91_myself

anarki91_myself

...

25 Iul 2008, 22:25

Va dati seama ce inseamna "fata rea"? Adik ati vazut definitia? In mintea oamenilor "a fi rau" inseamna sa ai tupeu sa obtii ceea ce vrei, sa deschizi gura ca sa-ti spui parerea, sa ai si alte preocupari in afara de gatit... Asta inseamna sa fi rea? Mie imi suna mai mult a femeie care stie ce vrea. Rea ar fi una care are tot felul de vicii, care comite infractiuni... in niciun caz ce scria prin articolul respectiv.
Si mi se pare normal faptul ca baietii prefera asa-zisele "fete rele" in locul disperatelor si frustratelor, fitzoaselor si pisicoaselor si toate subspeciile care deriva din comportamentul lor. Normal ca prefera sa cucereasca si ei femeia si nu sa o aiba tot timpul agatzata de gat, sau sa nu-si poata folosi o mana cand e cu ea. Normal ca vor o femeie care isi castiga traiul si singura si care nu face crize de fiecare data cand ii aluneca si lui un ochi dupa alta...Si normal ca prefera o femeie care si gandeste si care e in stare sa poarte o discutie in lovul uneia cu un zambet prostesc pe fata si eternul "da, iuby"...

lolitalove

lolitalove

exact pariss

25 Iul 2008, 16:24

ele stiu ce vor

pariss

pariss

daca vrei ceva

25 Iul 2008, 16:01

pai faci tot posibilul sa il ai, asta fec fetel rele , nu astepta vai sa ma bage el in seama , sa fie el topit dupa mine, ele acioneaza , daca merge bine, daca nu nu.
eu in adulescenta uram fetele rele pentru ca imi furau iubitii, asa ca am zis de cat sa stau cu mainie in san si sa astept mai bine trec la fapte, a'ti ramane surprinse cati tipi s'au dovedit ca erau atrasi de mine si erau prea tmizi sa o spuna , prietenul meu de exemplu suntem de 2 ani impreuna si eu l'am abordat :P.

lolitalove

lolitalove

vai saracele fete bune

24 Iul 2008, 13:04

leo si pisicuta va dau toata dreptatea , majoritatea femeilor spun ca nu au noroc , ca de ce au parte numai de barbati rai , ca de ce femeile rele au barbati buni iar ea ( o peroana buna) nu are noroc.
eu consider ca majoritatea "femeilor rele " au deja o experienta de viata (sau poate nu) dar in fine stiu mai bine ceea ce vor ,iar asa zisa "fata buna ghinionita" e cu capul in nori si nu vede baietii buni care o inconjuara.
sau mai este si alceva...... ceea ce femeile nu vad, majoritatea femeilor, se cam lasa foarte greu cucerite (mofturi mult) si aduc barbaii care le abordeaza la disperare, si dupa munca pe care o depun , pai premiul la urma nu e asa extraordinar incat sa merite munca depusa, si probabil de aia se satura repede.(banuiesc ca in mintea unui barbat acest efort se merita doar ptr viitoarea sotie , nu o persoana pe care abea incepe sa o cunoasca)
de ce romancele la fiecare relatiie pe care o incep se comporta de parca acel barbat ar fi viitorul ei sot, prea moraliste, si plictisitoare , cine spune ca nu te poti distra si tu un pic.

pusicutza07

pusicutza07

parere

23 Iul 2008, 14:45

de ce sa nu recunoastem ca uneori si noi ii preferam pe cei ''rai'', ca de...au un aspect obraznic :) adevarul e ca pana nu ajungi sa stii EXACT ce astepti de la viata, de la o relatie, iubesti uneori pe cine nu trebuie. si culmea e ca in loc sa cauti sa iesi din chestia aia, te afunzi si suferi ca un animal... iubirea nu inseamna suferinta, si daca ajungi sa-l urasti pe acela, e clar ca nu l-ai iubit de fapt, niciodata, ci doar ti s-a parut ca-l iubesti. vorbesc din experienta de viata a mea. am iubit pe cineva care nu a meritat, dar nu-l urasc nici acum. dar asta nu m-a dus la a-mi pierde increderea in iubire, si-ntr-o relatie. asa ca de doi ani sunt casatorita cu un barbat pe care-l iubesc, sunt multumita alaturi de el, si sunt, cum spune el, femeia lui frumoasa. vb aia ''ata dupa ac, petic dupa sac'' :)
multumesc lui Dumnezeu pt tot! o viata si o relatie de viata frumoasa doresc tuturor.
:)

leo

leo

....

18 Iul 2008, 17:49

vi se pare. nu cautam femei rele. as putea spune ca la un anumit nivel de maturitate cautam femei puternice. diferenta este mare in acest sens. acum, problema este: voi oare sunteti impreuna cu cine trebuie?

ellegance

ellegance

Este

18 Iul 2008, 14:59

dureros de adevarat,din pacate.Sunt concluzii la care am ajuns din experienta proprie.Spiritul de cuceritor al barbatului il duce foarte repede la indiferenta fata de obiectul dorintei sale deja implinite.Se pare ca e o chestiune datorata zestrei genetice,dupa cercetarile stiintifice in domeniu,care determina acest tip de comportament.Daca e sa acceptam aceasta explicatie,ar fi anormal sa fie altfel.Si cand barbatul are deja certitudini in ceea ce priveste sentimentele unei femei,incercarea ei de a reactiona conform sfaturilor din articol il determina sa recurga doar la reprosuri si "scoatere de ochi",facand-o pe ea sa se simta vinovata de "toate relele lumii",inclusiv "tu m-ai impins in bratele alteia"...PENTRU CA NICIUN MASCUL nu concepe ca ar purta vreo vina, ca ar putea cineva sa-i ia ceva deja dobandit.

Acest site foloseste Cookie-uri.
Folosim cookie-uri pentru a personaliza continutul si reclamele, pentru a oferi caracteristici specifice retelelor sociale si pentru a analiza traficul nostru. De asemenea, impartasim informatii despre felul in care ne utilizati site-ul, cu partenerii nostri de pe retelele sociale, de publicitate si de statistica in conformitate cu Politica de confidentialitate. Va puteti administra preferintele in Setari cookie.