Doar jignire sau ... ?

by: nelamurita
Buna. am o intrebare.
cunosc un tip de vreo 2 ani, perioada in care am fost doar colegi de servici si confidentzi, eram asa ca doua surori, un tip mai mare decat mine cu vreo 18 ani,un tip citit,educat(fost cadru al armatei)de vreo doua saptamani (zic eu) i s-au trezit instinctele primare, ca ma vrea,ca ma doreste,ca viseaza la mine de luni de zile(desi in toata perioada de pana acum nu mi-a dat nimic de inteles),in fine, ma dorea sexual.n-a fost nici o clipa vorba de iubire sau ceva de genu`.strict sexual.
eu am zis, ca nu-i bine, stricam frumusetze de relatzie de colegialitate de prietenie, el nimic.
ok. pana la urma s-a intamplat.SEXUL!
prima data, pasiune, preludiu de vreo ora si ceva, cand am ajuns la prezervativ, s-a incheiat totul, n-am mai avut cu cine ...
ok, n-am aratat in vreun fel ca m-as fi ofuscat, am luat-o de la capat amandoi si pana la urma s-a incheiat cu bine de ambele parti.
faza suparatoare ... stand noi amandoi asa, dupa partida de sex, mi-a zis asa .''mai bine stateam in banca noastra, a fost o greseala''
acum, sa ma lamureasca cineva, a vrut doar sa ma aiba? a trebuit sa se chinuie 2 ani doar ca sa ma jigneasca sau doar se apara intr-un mod brutal?

eva31

eva31

Chiar a fost o greseala.

09 Apr 2011, 01:52

Nu, de modalitatea lui de a se apara si de a-si justifica esecul. Dar daca este doar sexual, fara sentimente, atunci nu ar fi trebuit sa te culci cu el. Nu stiu ce ti-a venit tie sa te culci cu cineva doar pentru ca te dorea sexual si tu nu simteai nimic pentru el.

nelamurita

nelamurita

revin

09 Dec 2009, 04:31

multumesc tuturor pt raspunsuri.
vin nu noutatzi. ne`am intalnit dupa aproape doua saptamani in momentul in care m`a sunat si a zis ca se simte dator sa`mi dea o cafea. ne`am vazut si am inteles.
tipul e indragostit LULEA :)
probabil i`a fost frica de dragoste la 40 si ceva de ani :)

tashulina

tashulina

Se intampla

23 Nov 2009, 13:01

sa iti inchipui intr-un fel sexul cu cineva iar cand se intampla, sa fie exact pe dos de cum ti-ai inchipuit.

Asta este,ramaneti prieteni, s-a intamplat. Dar sa spui ca a fost o greseala, asta n-am inteles niciodata...

ploredina

ploredina

..

23 Nov 2009, 11:54

mi se pare destul de jignitor sa-ti zica ca a fost o greseala. ok, ai facut sex cu mine nu merge, sunte omanei maturi ce naiba putem sa trecem peste asta. dar barbatii nu prea stiu sa-si asume faptele lor si consecintele. eu zic sa-l iei la o discutie serioasa si sa reglati conturile. e penibila atitudinea lui

nelamurita

nelamurita

re

21 Nov 2009, 17:13

iti multumesc pt raspuns. ce sa`tzi zic urmatoarele zile (azi fiind a doua dupa seara aia) n`a dat nici un semn de viata, l`am sunat ieri si cum am zis a fost foarte impersonal.

ioanaimp

ioanaimp

mda...

21 Nov 2009, 16:49

nu stiu ce sa-ti zic, care au fost urmarile?ce sa mai intamplat dupa cateva zile?sa schimbat ceva sau e tot asa rece?sa sti ca si eu asa am inceput cu sotul meu tot asa, eram niste amici ffff buni, eram toata ziua impreuna, faceam totul impreuna, cativa ani la rand, si totusi intro seara nu stiu ce nea apucat, pe amandoi(cred ca bautura), am inceput sa ne sarutam, sa ne mangaiem, si uite asa sa intamplat ceea ce voiam, la momentul respectiv =sex= , era f romantic, pe marginea apei, sub clar de luna.totul a fost minunat, pana a doua zi, cand mam trezit ca tel imi incepuse sa sune, era un mesaj, de la el, care suna asa:imi pare rau de ce sa intamplat, mai bine ar fi sa uitam ce sa intamplat intre noi.credema ca nu mai stiam cum sa reactionez, si cand neam intalnit urmatoarea data, parca nu ne mai stiam, eram asa de distanti unul de altul, dar,,,dar totusi a urmat din nou acelasi lucru, si a doua zi iarasi si iarasi, si am devenit, nu numai cei mai buni prieteni ca si amanti si iubiti, si acum si soti.asa ca va urez si voua sa treceti peste tot si sa va hotarati ce veti face in continuare!sa nu iti para rau ca ai incercat!!!!!

nelamurita

nelamurita

Doar jignire sau ... ?

21 Nov 2009, 04:56

Sa luam in consideratzie ca a doua zi n-a dat nici un semn de viata, iar in momentul in care l-am sunat a fost foarte impersonal.

Acest site foloseste Cookie-uri.
Folosim cookie-uri pentru a personaliza continutul si reclamele, pentru a oferi caracteristici specifice retelelor sociale si pentru a analiza traficul nostru. De asemenea, impartasim informatii despre felul in care ne utilizati site-ul, cu partenerii nostri de pe retelele sociale, de publicitate si de statistica in conformitate cu Politica de confidentialitate. Va puteti administra preferintele in Setari cookie.