Dragostea dureaza...cit?

by: eu777
Sunt foarte putine persoane care inca mai cred ca dragostea poate fi vesnica...As vrea sa-mi spuneti cit dureaza dragostea,cind sfirseste si care sunt motivele...

toto2984

toto2984

hmm

23 Mai 2009, 05:07

mai rau este cand dragostea apare cand este cam tarziu..adica, dupa ce ai facut pasul de a te casatori si constati ca persoana nu este tocmai potrivita.iar dragostea adevarata te asteapta, cuminte, undeva la coltul case tale

eu777

eu777

...

08 Mai 2009, 14:31

trebuie sa invatam sa iertam si sa cedam...nu intotdeauna...dar deseori...ptr ca noi oamenii preferam sa pierdem prea mult timp pe certuri si neintelegeri furind astfel din minutele consacrate dragostei...preferam sa judecam,dar nu sa ascultam,intelegem si iertam...

eu777

eu777

...

trebuie sa invatam sa iertam si sa cedam...nu intotdeauna...dar deseori...ptr ca noi oamenii preferam sa pierdem prea mult timp pe certuri si neintelegeri furind astfel din minutele consacrate dragostei...preferam sa judecam,dar nu sa ascultam,intelegem si iertam...

eu777

eu777

...

seagull

seagull

dragostea poate fi vesnica

08 Mai 2009, 12:49

dar nu toti oamenii pot trai o astfel de dragoste. cum spunea si nymphetamines, ea trebuie intretinuta. si nu toti stiu cum s-o fata. nici eu nu am invatat inca cum s-o fac. suntem umani, facem greseli, uitam sa iubim, uitam sa il vedem pe cel de langa noi, sa ii intuim nevoile, durerile, dorintele, visele, asteptarile... e greu sa mentii o relatie in societatea actuala. insa se poate, undeva acolo exista un cuplu care traieste dragostea vesnica. si asta e suficient pentru mine, sa stiu ca exista :)

nymphetamines

nymphetamines

hmmmm

08 Mai 2009, 12:08

dragostea dureaza atata timp cat stii sa o intretii. din pacate nu depinde de o singura persoana. am iubit pe cineva timp de 4 ani, si chiar am crezut ca era barbatul vietii mele. din pacate in cele din urma m-a dezamagit, si in clipa in care esti dezamagit de cel pe care il iubesti dragostea se duce incetul cu incetul. poate si eu l-am dezamagit pe el... nu sunt multi cei care stiu sa pastreze iubirea pentru ca cere multa atentie si implicare, si, de multe ori, suntem furati de cotidian si uitam sa mai privim la cel de langa noi, sa vedem daca nu cumva actiunile noastre il ranesc.

Acest site foloseste Cookie-uri.
Folosim cookie-uri pentru a personaliza continutul si reclamele, pentru a oferi caracteristici specifice retelelor sociale si pentru a analiza traficul nostru. De asemenea, impartasim informatii despre felul in care ne utilizati site-ul, cu partenerii nostri de pe retelele sociale, de publicitate si de statistica in conformitate cu Politica de confidentialitate. Va puteti administra preferintele in Setari cookie.