Dragostea si pasiunea, cu 'cheltuiala' se tin

by: aniri_i
Visam, ne-ndragostim, iubim si suntem iubite...asa ar trebui sa fie mereu. Asa cum se intampla in toate filmele pe care le savuram si care ne emotioneaza...happy ending. Vedem cum el si ea raman fericiti pentru totdeauna. De fapt asta nu putem decat sa banuim, pentru ca nimeni nu ne spune cum vor fi, acelasi el si aceeasi ea, dupa ani, in valtoarea zilelor cu joburile, carierele, ambitiile, copiii, facturile, stresul, certurile, si toate cele lumesti. Cum numim noi toate astea? Aha, rutina! Rutina, bat-o vina! Dar oare n-avem noi, fetele cochetele, nici o arma impotriva ei? Voi ce spuneti?

egodog

egodog

toate fetele alea...

28 Nov 2008, 14:25

...nu vor spune exact ce probleme au
din pacate da, intervine rutiba. dar nu cred ca poti fugi de ea. cat naib asa simti fluturasi in stomac? cat poti sa-l doresti pe el, si numai pe el? poti sa-l iubesti, dar sa-l iubesti pasional numai vreun an-doi. sau va mai puteti desparti din cand in cand, sa vedeti ce mai renaste pasiunea atunci... eu stiu ;)

ladybug

ladybug

amandoi trebuie sa lupte pentru asta

28 Nov 2008, 14:16

dar inainte sa apara problema. odata ce a aparut monotonia, rutina, parca nu mai ai nici o tragere de inima sa reinvii psiunea

seagull

seagull

de facut sunt multe...

21 Nov 2008, 19:34

din pacate este nevoie de doi... eu stiu sa ii pastrez pasiunea lui, dar el cu o pastreaza pe a mea? cand vezi ca el iti respinge toate incercarile nu prea-ti mai vine sa te mai apuci de nimic... pe langa asta sunt de acord cu ce a spus sweetheart

ira0305

ira0305

mda...

21 Nov 2008, 12:33

Intr-adevar o problema spinoasa asta cu rutina.Eu cred ca e inevitabila la un moment dat.Important e sa stii cum sa readuci la viata pasiunea de altadata.Uneori merge, alteori, din pacate da gres...

Acest site foloseste Cookie-uri.
Folosim cookie-uri pentru a personaliza continutul si reclamele, pentru a oferi caracteristici specifice retelelor sociale si pentru a analiza traficul nostru. De asemenea, impartasim informatii despre felul in care ne utilizati site-ul, cu partenerii nostri de pe retelele sociale, de publicitate si de statistica in conformitate cu Politica de confidentialitate. Va puteti administra preferintele in Setari cookie.