Egoism dus la extrem

by: autumn
O prietena se plange de ceva timp de egoismul partenerului ei, care se manifesta din ce in ce mai pregnant. In ultimul timp a ajuns la extrem, in sensul ca tipa respectiva a ajuns sa aiba singura grija de copilul tipului dintr-o alta casatorie, desi locuiesc toti 3 in casa si este copilul lui, nu al amandurora. Cum sa procedeze?

eva31

eva31

Sa se desparta.

09 Apr 2011, 00:15

Indiferent daca mai are sau nu un copil, eu nu as sta cu un barbat care nu imi da atentie nici macar cat unui om oarecare de pe strada. Eu am si divortat din cauza asta, din cauza egoismului. Si cand oamenii devin egoisti, inseamna ca au ajuns sa se iubeasca doar pe ei si nu mai au nici un sentiment pentru celalalt.

stoe

stoe

nu stiu daca intr-adevar este egoism

20 Aug 2010, 16:26

probabil, partenerul ei, deja o considera membru al familiei, posibila mama vitrega al copilului, iar atunci spera ca, prietena ta sa-si intre in atributii. poate intre ei nu exista foarte multa comunicare, iar atunci el vede altfel problema. vede ca totul este ok .. iar pe viitor probabil o va cere si de nevasta.

dar pana in acel moment, ar trebui sa fie pusa in discutie aceasta tema, intre cei doi.

asta e sfatul meu.

autumn

autumn

Nu,

17 Aug 2010, 09:08

copilul sta cu mama majoritatea timpului, insa cum se intampla in mai toate familiile divortate, tatal il ia la el destul de des, mai ales in weekenduri sau vacante. Insa atunci ghiciti cine sta cu el si are grija de el?!

cold_as_ice

cold_as_ice

Dar cum

16 Aug 2010, 08:57

a ajuns copilul sa stea cu tatal sau? Ca stiu ca de regula mama este cea care primeste in ingrijire copilul, in urma divortului...

scorpion_girl

scorpion_girl

Oau

13 Aug 2010, 09:40

da, chiar egoism absolut. Iar partea proasta este ca tipa nu ii poate arata cat de bou este pt ca ar insemna sa nu mai aiba ea grija de copil, iar asta se exclude...

alexandras

alexandras

..

12 Aug 2010, 10:30

lipsa de maturitate si implicare zero. de la o varsta trebuie sa stii ca unele responsabilitati, cum ar fi un copil, nu se mai pot pune pe locul doi si tu pe locul 1. daca nu invata sa se maturizeze si sa-si asume responsabiliattile singur, personal cred ca nu-i decat o singura varianta: out

Acest site foloseste Cookie-uri.
Folosim cookie-uri pentru a personaliza continutul si reclamele, pentru a oferi caracteristici specifice retelelor sociale si pentru a analiza traficul nostru. De asemenea, impartasim informatii despre felul in care ne utilizati site-ul, cu partenerii nostri de pe retelele sociale, de publicitate si de statistica in conformitate cu Politica de confidentialitate. Va puteti administra preferintele in Setari cookie.