Femei bete

by: monita
Ce parere aveti despre femeile care beau? De ce ar trebui sa fie privite atat de prost de catre societate, pentru ca sa fim seriosi si barbatii arata la fel de caraghiosi cand sunt beti ca si femeile!!! Voi ce credeti?

panterootza

panterootza

¨Fetitze bete´´...:))

06 Feb 2008, 17:42

nu voi afirma k nu am baut niciodata in viatza mea...din contra,imi amintesc,in liceu,mai aveam¨´escapade´´cu colegele de clasa...nu stiu cum ne priveau cei din jur,dar noi ne distram de minune,si ciudat e k...numai´´intre fete´´!asa se face k am fost eliminata si 3 zile de la scoala,din aceeasi cauza(eu si ink 11 colege de clasa,ne-am gasit sa ´´sarbatorim´´una dintre colege,de ziua ei,in ora de franceza...unde?in barul din fatza liceului...de unde ne-a adunat directoarea:D...´´Am scapat relativ ieftin,cu o mica eliminare si nota 8 la purtare fiecare...k na...doar eram liceu de renume din oras,si una dintre clasele mai bune):D...Acum parca zambesc cand vad pe strada,noaptea,fetitze de 17-18 ani,´´ametzite´´-imi amintesc si eu de adolescentza,si adevarul e k eram´´dracu gol´´(cum imi zicea si mama,saraca,k nu se gandea ea k mai scoate´´om¨´din mine:)))...totul e sa constientizezi cand a venit momentul sa devii´´cu capul pe umeri´´,sa lasi in adolescentza ceea ce apartzine de adolescentza,si sa itzi asumi responsabilitatea k nu mai esti o copila´´fara minte´´,ci ´´o femeie´´...

pisi

pisi

bleah

25 Ian 2008, 16:52

oamenii beti imi trezesc repulsie, indiferent ca sunt femei sau barbati.

utsy

utsy

Femia si alcoolul in antiteza

18 Ian 2008, 23:40

Din totdeauna femeia a fost considerata cea mai delicata persoana din societate. Dea lungul timpului lucrurile s-au mai schimbat, astfel o mare parte din femei sunt dependente de tutun. O alta parte o constituie consumatoarele inraite de alcool. Majoritatea oamenilor asociaza consumul de alcool in exces cu incultura. Probabil ca noua, femeilor, ni se pare ca suntem vazute mai prost decat barbatii cand ne aflam in aceasta ipostaza. De fapt ambele sexe sunt la fel de dizapreciate.

qloty

qloty

.....

24 Dec 2007, 21:13

nici eu nu am vazut femei cazute pe strada de betie.
Nu stiu cum reusesc insa oamenii sa bea pina pica. Eu una nu am reusit niciodata sa beau mi mult de doua degete din pahar fara sa ma ia somnul instant.....
Citeudata chiar as vrea sa pot sa beau si eu un pahar intreg fara sa ma traga patul spre el....La petreceri eu sint vesnic cea care sta la volan din cauza asta.

leo

leo

.....

24 Dec 2007, 12:48

ce-i drept, eu am mai vazut dar sunt putine si nu li se acorda atentie.

burby

burby

ok

19 Dec 2007, 20:33

ok total de acord cu voi...o femeie BEATA arata mai urat ca o baba dezbracata,dar sincer eu inca nu am vazut ca femeile sa iasa de la servici si sa se opreasca la carciuma sa bea vreo 2/3 beri,asa cum fac barbatii...si nici nu am intalnit vreo femeie beata pe strada sa mearga imleticita,sa mai ia si cate o cazatura...poate peste cativa ani sa vedem si asa ceva.Nimic nu ma mai mira...

raluca79

raluca79

dezgustator..

19 Dec 2007, 15:15

...atat in cazul femeilor cat si a barbatilor.Si vb acum despre betie si nu despre ''starea de euforie'' pe care ti-o ofera un pahar de sampanie.Sunt total impotriva alcoolului dar cred ca un pahar de alcool nu strica atata timp cat nu-ti pierzi luciditatea..Si chiar dc sunt pt egalitatea intre sexe,haideti sa recunoastem ca la unele capitole suntem surclasate iar la acest topic cu siguranta ca''depunctez''mai mult o femeie in stare de ebrietate decat un barbat.Sunt unele lucruri care sunt caracteristice barbatilor,femeile incearca mai nou sa se afirme in ''lumea barbatilor'' dar sa fim serioase: la prostii nu e cazul sa-i copiem.Sa-i lasam pe ei sa faca prostiile, sa fim noi cele mai inteligente :D.Daca poti sa fii critic de ce sa alegi sa fii criticat?!

leo

leo

burby

19 Dec 2007, 12:30

pai femeile sunt judecate mai aspru pentru ca la o femeie este de cateva ori mai urat un lucru de genul asta.
in general o femeie face la betie mult mai urat decat un barbat.

burby

burby

betieeeeeeeeee

18 Dec 2007, 20:15

De kand e lumea,femeia a fost privita prost de catre societate pt. orice fapta necuviincioasa...pe kand barbatul nu,si asta pentru simplul fapt ca e BARBAT.El are dreptul sa faca orice si nu este judecat atat de aspru.Oricum cred ca ne vom obisnui cu ideea ca si femeile beau pt.ca din ce in ce mai multe tinere din ziua de azi nu le vezi iesind din cluburi,discoteci dekat "asupra kefului",ca sa nu spun bete ,ar fi prea mult ,totusi sunt mai rare specimenele care beau 'kot la kot cu barbatii pana cad sub masa'.Dar spuneti-mi voi doamnelor dragutelor k voi n-ati gustat niciodata un pahar de sampanie!?Iar un pahar este de ajuns pt. o non-bautoare k a si adormit-o...Sa fim serioase, asta nu inseamna betie ci EUFORIE si va simtiti kiar bine..

piolin

piolin

..

17 Dec 2007, 15:09

Monita, ai dreptate, este nedrept; si, desi urasc stereotipurile si discriminarile de orice fel, trebuie sa recunosc ca si eu judec mai aspru o femeie beata decat un barbat. dar nu suport betivii indiferent de sex; un om beat mi se apre respingator. dar

leo

leo

....

17 Dec 2007, 02:29

la mine barometrul parerii in cazul asta variaza de la proasta la ingrozitor de proasta cu fiecare etapa a betiei. asta mai trebuie: femei care sa bea cot la cot cu barbatii pana cad sub masa.

qloty

qloty

monita

15 Dec 2007, 15:27

sint de acord cu tine.
Dar cred ca femeile sint judecate mai... aspru in cazuri de betie pentru ca oamenii asteapta sa vada tot timoul imaginea femeii delicate si frumoase.
Drept e ca o femeie nu e cu nimic mai caraghioasa decit un barbat beat.
Stii... eu am considerat alcoolul una dintre cele mai mari SLABICIUNI ale barbatului.Poate judec si eu aspru o femeie tocmai pentru ca a cazut in aceasta slabiciune. Pentru mine un barbat beat isi pierde trei sferturi din increderea pe care i-as fi acordat-o . Cred ca si pentru o femeie as avea aceeasi reactie.
Cred insa ca depinde foarte mult si de modul in care un om se manifesta la betie. Unii sint simpatici si haiosi, altii..... dezastru

Acest site foloseste Cookie-uri.
Folosim cookie-uri pentru a personaliza continutul si reclamele, pentru a oferi caracteristici specifice retelelor sociale si pentru a analiza traficul nostru. De asemenea, impartasim informatii despre felul in care ne utilizati site-ul, cu partenerii nostri de pe retelele sociale, de publicitate si de statistica in conformitate cu Politica de confidentialitate. Va puteti administra preferintele in Setari cookie.