Femeia cu lipici la barbati

by: pisi
Ce fel de femei credeti ca au mai mult succes la barbati?
Nu ma refer la femeile care sunt mult prea disponibile.
Haideti sa vorbim despre femeia cu lipici la barbati.
Cum ar arata,cum s-ar comporta,ce calitati ar avea,dar si ce defecte?

qloty

qloty

aurasi

02 Aug 2007, 16:07

da, ACUM vorbim de acelasi tip de femei. Pentru mine ele sint reprezentative atunci cind spun "femei cu lipici la barbati"

aurasi

aurasi

Qloty-femeile "dulci".

30 Iul 2007, 16:12

Acea categorie de barbati e f.mare si da,isi merita soarta,dar dupa unele ca cele descrise,au de suferit o multime de alte femei normale, serioase,corecte.Da exista si altfel de femei cu "lipici",dar mai rare.Sunt cele inteligente si cu simtul umorului,dar cu mult bun simt care stiu cand sa se opreasca dintr-o gluma,cele sincere si naturale.Dar crede-ma au mult de suferit acestea tocmai pt ca sunt "diferite"de marea majoritate,pt ca barbatii fug de femeile inteligente si pt ca ele nu sunt tocmai "disponibile"cu credeau ei ca sunt fiind directe,net superioare in anumite imprejurari.Personal,imi plac acele femei,le admir,dar stiu si cat le doare cand sunt tratate ca "bun camarad" si atat,daca nu cad si la pat cu ei si nu pt ca le-ar doriiii,nu,pt a fi la numar.Pt o viata ar fi prea dificil pt ei,prea unse cu toate alifiile si ei s-ar simtii complexati,chiar inferiori,adica nu s-ar mai simtii barbati-ca doar "superioritatea" ii face pe ei BARBATI.Sunt cele care nu"deranjeaza"alte femei,care nu mint,nu inseala(nu sunt perfecte)Aceste femei sunt nascute sa placa,sa ofere un zambet,o vb intelepta,dar probabil sa fie singure,triste si neintelese. Vorbim de acelas gen de femei?

qloty

qloty

nu vreau sa fiu dura cu ei, barbatzii

26 Iul 2007, 15:12

dar daca se lasa pacaliti de falseturi languroase si ( mai grav chiar) se si indragostesc de asa specimene.... apoi isi cam merita soarta. Pe semne ca exista o anumita categorie de barbati ( mai saraci cu duhul de buna seama) care sa inghita si sa mai si digere asa ceva.

qloty

qloty

aurasi

26 Iul 2007, 15:01

am tot auzit despre genul de femei de care vorbesti tu. Am auzit despre ele in cercuri de barbati dezamagiti sau trasi pe sfoara de ele. Dar crezi ca ele sint reprezentative ptr ceea ce numim generic " femei cu lipici la barbati?" Eu una inca nu am intilnit o astfel de femeie. Poate doar vreo pustoaica teribilista care sa isi inchipuie ca numarul barbatilor "fermecati" de ea ii creste cota pe piatza si ii aduce respectul si invidia prietenelor.
Eu una vad altfel o femeie cu lipici la barbati si imi place sa cred ca altele sint calitatile lor

aurasi

aurasi

De acord cu

26 Iul 2007, 11:20

SOOPHY SI PISI,E VORBA DE FEMEILE"matza spalata si stoarsa",PREFACUTE SI PERVERSE. PACAT INSA, CA DESEORI COMPORTAMENTUL LOR ESTE CONFUNDAT CU "FEMINITATEA", LANGUROASE SI ALUNECOASE. SI PARCA TOT PREA DISPONIBILE SINT. DAR ELE ASA SUNT EDUCATE SAU ASA SE EDUCA SINGURE,CELE MAI MULTE ASA SE NASC,ASTA AU IN "SNGELE- CEL NOBIL", DAR SI EI PREFERA SA FIE MINTITI SI SA CREADA CA ACELE FEMEI CHIAR II IUBESC.EI INSA NU STIU( mai ales la inceput) DESPRE INCAPACITATEA ACELOR FEMEI SA IUBEASCA,AU UN SINGUR SCOP IN VIATA SI PE ACELA SI-L URMARESC CONSTANT SI CU CAT SUNT MAI MULTI BARBATI, CU ATAT EXPERIENTA E MAI MARE SI SANSA DE AS ATINGE SCOPUL SI MAI MARE. SINCER EU LE COMPATIMESC.

qloty

qloty

nu cred

25 Iul 2007, 12:59

ca doar o femeie mincinoasa si manipulatoare poate avea lipici la barbati. Sint si cazuri in care, fara sa faca nimic deosebit si cu siguranta fara sa isi doreasca neaparat sa atraga, o femeie poatefi irezistibila si sa devina un adevarat magnet ptr barbati. Poate e vorba de feromoni, poate doar femeia respectiva e chiar o persoana carismatica si fermecatoare ( nu neaparat cu un fizic frumos)

Atentionare

25 Iul 2007, 12:49

Fiecare are libertatea de a-si exprima opiniile pe forum si nu trebuie sa judecam modul de gandire al celorlalti. Nu vom ingadui limbajul trivial pe acest site. Multumim tuturor pentru implicare dar va rugam frumos sa va moderati limbajul si atitudinea pentru ca activitatea pe acest forum sa fie cat mai placuta si armonioasa.

pisi

pisi

ia uite ce gandesti despre minciuna...

24 Iul 2007, 16:13

http://www.ele.ro/messages_6627.html

pisi

pisi

te-ai referit

24 Iul 2007, 16:10

la tine cand ai scris autoportret,nu-i asa? :)

nu eu obisnuiesc sa-mi mint barbatul,draga mea,nu eu ii duc pe ceilalti de nas asa cum o faci tu. :)

cum am mai spus,grija mare la barna,draga mea.
te asigur,am cu mult mai mult bun simt decat tine,s-a dovedit de atatea ori chestia asta,chiar si aici pe forum... :)
bun simt si educatie,chestii care tie iti lipsesc cu desavarsire. :)
Hai pa!

pisi

pisi

Femeia mincinoasa si ipocrita

24 Iul 2007, 13:27

are de obicei mult lipici la barbati.
Stie exact ce sa-i spuna si cum sa-i spuna ca sa-l prinda in plasa,dupa ce pune laba pe el,ea isi va schimba desigur comportamentul.
Atentie,baieti,la soiul asta de muieri,condamnat scrie pe spatele vostru de veti avea o asemenea zgripturoaica langa voi.

bruxelles

bruxelles

da,sunt femei cu lipici la barbati...

23 Iul 2007, 14:06

ce pot sa va spun fetelor?exista asa ceva desigur...DACA O FEMEIE STIE SI POATE SA_I INTELEAGA CU ADEVARAT ,DACA STIE SA _I APRECIEZE CAND TREBUIE SI CHIAR CAND NU TREBUIE DACA STIE SA LE VORBEASCA ASA CUM VOR EI DESIGUR ,mai bine zis ca unor copii mari si putin naivi daca stie ca barbatii sunt iubitori dar totusi orgoliosi poate sa aiba lipici la barbati fara a fi neaparat una de alea...SI CHIAR FARA A FI FOARTE .frumoasa...

soophy

soophy

Ipocrite

21 Iul 2007, 09:54

Am o cunostijnta care pare a fi un adevarat magnet pentru barbati. Desi nu arata tocmai ca miss univers, toti barbatii ii cad la picioare. Cum face? pai vorbeste cu toti, rade galagios la toate glumele lor, isi da ochii peste cap si priveste languros, foloseste cuvinte cu dublu inteles, etc.