Femeia-prostituata

by: panterootza
Observ ca nu a abordat nimeni aceasta tema,si chiar as dori sa aflu parerile voastre cu privire la ea...Stiati ca mai mult de 70% dintre prostituatele din Spania sunt de nationalitate romana?Este prostitutia un mijloc comod de a castiga bani?Sau este o necesitate in cazul unor familii numeroase,cu situatie materiala precara?

do_ni

do_ni

continuare

26 Mar 2008, 04:08

pentru cei ce nu stiu GO-GO bar este un local de noapte unde primesti companie feminina contra cost (consumatie pentru ea )dar si servicii sexuale care in acel local erau de 90Eur/jumatate de ora. Acum ce sa cred? Ca fetei nu-i placea ce face? Ca sotul ei a trimis-o acolo pentru bani?
Parerea mea este ca o face din placere ca majoritatea romancelor(si nu numai) si ca toate stiu ce le asteapta. Aia cu "m-a sechestrat", "m-a obligat" este doar o vrajeala sau o neantelegere financiara intre ele si "pesti"

do_ni

do_ni

o intamplare

26 Mar 2008, 03:37

vreau sa va relatez o chestie care mi s-a intamplat in Austria: Intr-o zi venind de la serviciu un coleg m-a rugat sa-l duc in seara respectiva la un GO-GO bar in apropiere de pensiunea unde eram. Zis si facut. Odata ajunsi in bar apare o fata care ne intreaba de unde suntem in romaneste(ne-a recunoscut dupa "Tutunul dauneaza..." de pe tigari). Din vorba in vorba am intrebat-o ce face in weekend ziua ca noaptea stiam ce face iar ea mi-a raspuns pe un ton destul de obraznic ca daca vrea sa faca sex o face cu barbatul ei acasa si ca aici a venit sa faca bani. In momentul acela am explodat de ras si de nervi si am intrebat-o: Unde stie prostu ca esti? La M'C Donalds ?

leo

leo

panterootza

18 Mar 2008, 20:55

da suntem din punct de vedere intelectual, sunt sigur. chiar suntem la un nivel extraordinar fata de ei. dar...si aici e un dar...cati suntem 10%, 20%?
restul sunt mai jos sau la fel ca ei. ii vad pe strada...traiesc din inertie, se bucura de necazurile altora de parca au castigat la loto, cauta pe oriunde oameni mai prosti ca ei, iar daca nu ii gasesc incearca sa "diminueze" pe altii superiori lor, sa ii aduca la nivelul lor.
asta este adevarata fatza a poporului roman. de asta suntem de 2000 de ani sclavi si tradatori. ceilalti nu sunt foarte inteligenti. sunt sigur ca sunt sub media noastra. dar o mica intrebare: cum e mai bine? Un om genial si care lucreaza singur sau 10 oameni obisnuiti care lucreaza uniti?

panterootza

panterootza

leo...

18 Mar 2008, 17:51

poate in conceptzia acelui ceh,romanii sunt snobi,parvenitzi...dar sunt si destui care cunosc mai bine istoria altor popoare decat chiar cei care le populeaza...am multe cunostintze printre spanioli,englezi,arabi...eu,cel putin,tot mai stiu cateva cuvinte si fraze in diferite limbi,si cate ceva despre istoria lor...dar crede-ma k ei,inafara de´´romanii sunt hotzi´´altceva nu mai stiu despre noi...nu ii contrazic,dar k nivel intelectual,cred k suntem putin deasupra lor...sa iti mai spun k acum ceva timp in urma,un arab cu studii in Frantza imi spunea k noi suntem limitatzi?k stim sa ne facem meseria noastra si atat?atat de mult m-a enervat k i-am scris pe o hartie¨3+3:3¨...ai cuvantul meu de onoare k a scris dupa egal,2...eram sigura k va gresi,el avand studii in domeniul politic...si...sa nu iti mai spun,k operatzia in conceptzia lui era...´´o ecuatzie´´...ink un ex scurt,sa nu plictisesc pe nimeni...un spaniol de 29 de ani,cu studii superioare,m-a informat k Budapesta este un oras din Italia...cred k unii nu au scuza...

manea_florina

manea_florina

Depinde

18 Mar 2008, 16:17

Unele ajung sa practice aceasta meserie din disperare, apoi incepe si le convine.. altele fac cariera in a fi "curve de lux".

leo

leo

lol.

16 Mar 2008, 04:19

erata la radul 2 "romance"

leo

leo

totusi

16 Mar 2008, 04:17

panterootza ma nelinisteste un pic topicul tau.pana nu demult femeia romana era destul de serioasa, muncitoare si loiala, iar acum cele mai multe prostituate acolo sunt femei!
asta spune multe despre tentativa asta de popor. se pare ca majoritatea romanilor sunt instabili, nu sunt de incredere, tradatori etc... ce bine le spunea nea Dimitrie Cantemir o data, chiar daca nu o facea cu aceleasi cuvinte.
m-a durut ce mi-a spus un prieten ceh o data: "voi romanii nu aveti nici o treaba cu notiune de patriostim, tara, stramosi. tot ce stiti este sa faceti bani usor si sa va laudati cu masini luate la mana a doua, dar pe care la mana I nu si le permite nici macar un englez. aveti o moda de a fi falsi ceva de speriat. nu am vazut nicaieri oameni care sa aprecieze un bmw atat"

hedonista

hedonista

sincer,

15 Mar 2008, 23:26

eu n am nimic cu aceste femei, e treaba lor cum isi castiga existenta si daca eu imi rup spatele, e alegerea mea...totusi este o dovada de ipocrizie a celor care le arata cu degetul deoarece totul are un pret si nu cred ca macar 10% din ele intra in categoria "belle de jour", pot sa pun pariu ca nici una dintre ele, atunci cand era mica n a raspuns vreunei cunostinte ca "eu cand o sa ma fac mare vreau sa fiu prostituata!" si sa fim seriosi...prostituatele macar recunosc ca fac sex pt bani, ca mai sunt si alte categorii, numai ca acelea se casatoresc cu "clientii" lor..probabil din comoditate:)

panterootza

panterootza

am abordat aceasta tema...

15 Mar 2008, 12:11

pt k,in general,tind sa condamn pe cele care practica aceasta meserie...mi se parea nedrept,k unii isi rup spatele muncind,altii obtin banii atat de usor...dar,intamplator,am cunoscut doua femei...una dintre ele este vaduva,la doar 27 de ani,cu 3 copii...cealalta,de doar 20 de ani provine dintr-o familie destramata,si inca de la 15 ani a fost nevoita sa isi castige singura existentza...meditand asupra lor,parca nu le pot condamna,doar simt k imi este mila...

leo

leo

hehe

14 Mar 2008, 22:46

la 300 de euro pe client cam ce crezi ca este? calculeaza suma pe o luna avand in vedere ca are doar 2 clienti pe zi!

Acest site foloseste Cookie-uri.
Folosim cookie-uri pentru a personaliza continutul si reclamele, pentru a oferi caracteristici specifice retelelor sociale si pentru a analiza traficul nostru. De asemenea, impartasim informatii despre felul in care ne utilizati site-ul, cu partenerii nostri de pe retelele sociale, de publicitate si de statistica in conformitate cu Politica de confidentialitate. Va puteti administra preferintele in Setari cookie.