Femeile in relatii pe interes

by: monita
Tot mai mult femei apeleaza la farmecul lor pt a cuceri barbati cu bani, pe care nu ii iubesc cu adevarat, dar acestia le pot oferi tot ce isi doresc... Dupa o perioada, multe dintre ele se gandesc sa faca un copil pentru a avea o garantie ca se aleg cu ceva din averea barbatului. Ce parere aveti despre acest tip de femei?

desideria

desideria

punctulpeI

15 Iul 2008, 20:07

Nu e nicio dilema. Eu ma refeream la ce a spus Leo: ca este o diferenta intre a te interesa de situatia materiala a partenerului (ceea ce e firesc) si a face din asta singurul criteriu de a alege pe cel de langa tine (ceea ce e in opinia mea imoral). In rest, nicio dilema... liberul arbitru e atot-puternic.

punctulpei

punctulpei

pt desid

14 Iul 2008, 13:04

nu vad dilema.
fiecare este libera sau liber sa aleaga calea cea mai potrivita cu sufletul sau pentru a-si satisface nevoile. fiecare arata disponibilitatea sau indisponibilitatea de a se vinde prin comportament, imbracaminte etc. nu suntem toti la fel in suflet si nu toate /toti au stofa de eroine/eroi pe altarul iubirii. sunt si persoane incapabile sa iubeasca, care isi vor educa si copiii sa fie la fel. mint insa ordinar cand pretind ca sunt ceea ce nu sunt.

desideria

desideria

:)

11 Iul 2008, 18:01

Cred ca am ajuns la alta discutie. dincolo de orice nu cred ca este vreo persoana care sa doreasca sa fie iubit pentru banii sai, sau poate doar pt a satisface propria dorinta egoista de a avea pe cineva indiferent cum. nu judec motivele pt care femeile care fac asta, ci gasesc situatia umilitoare. ca ne interesam de situatia celuilalt, e logic si normal, ca nu traim cu aer... daca nu facem din asta singurul criteriu de selectie, cred ca ne indepartam de ceea ce vorbim aici.

leo

leo

hedonista

11 Iul 2008, 14:48

este logica interventia si aciditatea fetelor si nu comentez nimic. din cate vezi nu am facut nici o obiectie la treaba asta. mi se pare ok. si eu iau in calcul succesul financiar al partenerei mele.
Acum nu o sa tin parte barbatilor, majoritatea asta pot oferi. e valabil si pentru cumplit de multe femei.
nici eu nu cer mai mult de unde nu este. daca o femeie nu stie sa ma faca sa ma simt bine cu ea devin automat interesat de cati bani are.

hedonista

hedonista

bine ca ne am gasit sa judecam

10 Iul 2008, 14:27

ideea e ca fiecare isi stabileste niste prioritati in viata..eu nu le judec pt ca am o prietena care s a casatorit din interes si poate din cauza asta inteleg mai bine cum se pune problema.Ea este o tipa foarte inteligenta, dar care din pacate a avut o copilarie plina de neajunsuri.si stiu cum a fost viata ei pt ca stateam si in acelasi bloc.imi povestea cum ii dadeau ai ei la facultate (ce i drept acum 3-4 ani) in jur de 50 lei pt o luna...cum se ruga de ai ei sa i ia o pereche de blugi...si bineinteles ca atunci cand l a cunoscut pe actualul sot si asta i a facut tot felul de cadouri s a gandit ca poate e mai bine asa..si in timp a inceput sa tina la el...deci cred ca sunt situatii si situatii...

desideria

desideria

@ emiya

09 Iul 2008, 20:41

:D cate varianta si toate posibile...asta e foarte grav, inseamna ca nu exista o tipologie, ci mai degraba motive pt care femei foarte diverse fac asta.

emyia

emyia

pe interes

08 Iul 2008, 22:08

Cred ca genul asta de femei ori sunt prost crescute si au trait o buna perioada de vreme intr-un anturaj degradat ORI le este in sange ''microbul'' asta...

desideria

desideria

:))

08 Iul 2008, 14:00

Leo, am uitat un amanunt si mi l-ai amintit tu... a iesit bogata :D. Desi nu-s bani in lumea asta sa plateasca o zi de inchisoare.
Pisi, deja s-a anuntat marea nunta intre doamna "respectabila" si tanarul "ambitios", deci parerea ta este foarte valabila.

pisi

pisi

mai, leo,

08 Iul 2008, 13:15

se discuta despre relatiile pe interes si nu doar o mica parte a femeilor au relatii pe interes, ci si din ce in ce mai multi barbati!

daca tot discutam despre o chestie, macar sa discutam despre toate aspectele problemei, fara a incrimina o tabara mai mult decat alta.

mai lamurit acum?

leo

leo

desideria

01 Iul 2008, 19:17

pai la cat o fi castigat, anii de inchisoare sunt un nimic. mai ales ca stai pe mancare gratis si te mai si plateste cu cateva sute de euro si acolo :)))

desideria

desideria

;

01 Iul 2008, 17:52

Depinde ce diferenta de varsta este ca sa mai ajunga la divort :D. Cred ca multi/multe se gandesc si la probabilitatea de a deveni mostenitorul unei averi nemeritate... Foarte sadic, dar am auzit o intamplare cu o romanca tanara ce luase sot un francez bogat, dar in varsta si pe care l-a ajutat sa "se duca" mai repede. I-a mostenit banii, dar si cativa ani de inchisoare...

monita

monita

.

01 Iul 2008, 12:39

Intr-adevar, nu doar femeile sunt cele pe interes, asa ca va poftesc la o discutie despre barbatii pe interes, care imi par a fi un subiect mai interesant, mi-ar placea sa veniti si cu exemple, cunostinte de ale voastre sau prieteni. Link catre acest subiect: http://www.ele.ro/messages_11267.html

desideria

desideria

.

01 Iul 2008, 09:41

da, mai Leo, e adevarat ca vrem sa ne punem la adapost urmasii :D, dar de aici si pana la a te "vinde" e distanta mare. Cred ca acea clasificare a Panteroozei este foarte buna, le surprinde pe toate. Pisi, stiu la ce te referi si de ce nu am dicuta si aici? intr-adevar sunt si barbati care fac fix acelasi lucru, iar ei nu mai au justificarea urmasilor :)) ...

leo

leo

pai pisi

30 Iun 2008, 09:56

aici discutam despre femei, despre barbati discutam altundeva :)))
si ca veni vorba, ce ziceti de femeile care accepta acesti bani pur si simplu pentru a se pune ele si urmasii la adapost? nu este cea mai ok explicatie?

pisi

pisi

dar de barbatii

29 Iun 2008, 09:34

materialisti nu spune nimeni nimic, caci exista si categoria asta, la fel cum exista si categoria barbatilor care se prostitueaza.

bine ca infieram femeile, dar pe barbati ii lasam sa para ingerasi neprihaniti...

panterootza

panterootza

femei materialiste...

28 Iun 2008, 12:17

cred k se impart in 3 categorii:
1)cele care urmaresc sa ramana cu ceva din casnicie,in urma divortului
2)cele care urmaresc sa ramana ¨´cu totul in casnicie¨´-se complac in aceasta situatie,de a se fi casatorit cu un barbat pe care nu il iubesc,dar care le asigura un trai imbelsugat,si pt. asta il respecta si considera k au facut alegerea corecta,mergand pe ideea k ¨´iubirea e trecatoare,banii se inmultesc¨´
3)cele care urmaresc sa ramana in relatie,traindu-si viata in paralel-aici se incadreaza acele femei care,au cunoscut ulterior un ¨´var´´de-al sotului,venit in vacanta din America,sau un asociat la firma sotului,grizonat,pus la 4 ace,discret,dar dornic sa le ofere momente de neuitat din cand in cand...
...ce parere am?probabil aceeasi parere pe care ar avea-o despre mine femeile maritate cu barbati sus-pusi,dar pe care nu ii iubesc...

leo

leo

parerea mea...

26 Iun 2008, 02:06

este ca ajung la divort rapid si sigur. dar ce s-o intamla oare totusi dupa prima cearta cand se inchide robinetul de bani?

Acest site foloseste Cookie-uri.
Folosim cookie-uri pentru a personaliza continutul si reclamele, pentru a oferi caracteristici specifice retelelor sociale si pentru a analiza traficul nostru. De asemenea, impartasim informatii despre felul in care ne utilizati site-ul, cu partenerii nostri de pe retelele sociale, de publicitate si de statistica in conformitate cu Politica de confidentialitate. Va puteti administra preferintele in Setari cookie.