MA INSEALA

by: carmensugar
BUNA !ASEARA MA UITAM PRIN LAPTOP SI AM ACCESAT HI5,DAR IUBITUL MEU ERA CONECTAT( SUNTEM IMPREUNA DE 3 ANI SI CREDETI-MA CA AM LUPTAT PENTRU RELATIA ASTA CU TOATE PUTERILE)SI M-AM GANDIT SA IMI BAG NASUL ASA CA AM SCOTOCIT SI AM GASIT O DISCUTIE INTRE EL SI O TIPA,SE ALINTAU SE PUPACEAU SI PE LANGA ASTA EL II SCRIA CA A AVUT DISCUTII(CU MINE) DIN CAUZA FIRELOR BLONDE ASA MI-AM ADUS AMINTE CA AM GASIT NISTE FIRE DE PAR SI LA MOMENTUL RESPECTIV MI-A ZIS CA A VENIT UN PRIETEN DE-AL NOSTRU CU O GAGICA ASA CA NU AM BAGT DE SEAMA.MI-AM DAT SEAMA CA O ADUSESE IN CASA IN CARE NOI STAM,PROBABIL INTR-O ZI CAND AM RAMAS LA MAMA.NU SUNT DIPUSA SA IL PIRD IL IUBESC ENORM.NU STIU CE SA FAC!SA II SPUN CA STIU?EL NU SI-A SCHIMBAT COMPORTAMENTUL E LA FEL DE DRAGASTOS.CE TREBUIE SA FAC?ACUM MA GANDESC NUMAI SI NUMAI LA ASTA NICI NU VREAU SA MA GANDESC CAND NE VOM INTALNI DISEARA SI O SA NE SARUTAM E CLAR CA O SA MA GANDESC CA ASA O SARUTA SI PE AIA.VREAU SA FAC CEVA .DAR NU STIU CE!

eva31

eva31

Eu ti-as sugera .....

09 Apr 2011, 01:39

PAi draga mea, barbatii care inseala fie se inchid in ei si nu mai comunica si nu mai sunt asa afectivi, de rusinea faptei facute, fie, daca sunt nesimtiti, devin si mai ``dragastosi`` cand sunt descoperiti. Dar daca inca mai sta cu tine, inseamna ca nu e sigur pe care dintre voi sa o aleaga. Si in cazul asta, trebuie sa decizi tu pentru el si sa treci peste ``imaginea`` aia cu ei doi impreuna, mai ales ca ai spus ca nu vrei sa il pierzi. Daca poti sa treci, bineinteles. Dar intr-un cuplu, astfel de lucruri nu se intampla doar din vina unui singur partener, vina e comuna si depinde si de tine, cat de mult vrei sa iti asumi acea parte din vina. Dar tine-l mai aproape si ai grija ca relatia voastra sa nu intre in monotonie.

little

little

sincer

31 Dec 2009, 14:46

in situatia ta mie chiar imi pare o problema grava....parerea mea e ca...una e sa ai o scapare hormonala de citeva ore cu o fata usoara si alta e sa o invite in oras,acasa etc.sa-ti para rau sa pierzi unu k el...crede-ma ca nu ai dc....sa-i para lui rau ca pierde o fata k tine...eu stiu ca dreagostea e mare...dar si suferinta e si mai mare atunci cind iubesti si esti tradat.....eu am fost tradata de nenumarate ori si am iertat de fiecare data si il iubesc si acum....dar iubirea asta mi-a facut numai rani in suflet si sunt rani deschise si vor ramine asa pt ca nu am avut taria sa merg pe drumul meu...nu mai cred nimic din ce imi spune,nu mai simt pic de fericire si gindul tradarilor ma urmareste si nu ma mai lasa sa profit si sa simt liniste si fericirea alaturi de cel iubit....si daca el te iubea cu adevarat...cre-ma ca nu facea asta....am vazut si cupluri fericite cu respect si bazate pe incredere si sentimente sincere....si diferenta ma intristeaza rau si ma doare....sa nu ajungi sa iti iubesti enorm calaul si sa te trezesti intr-un vis devenit cosmar

vanghelis007

vanghelis007

Depinde

22 Mar 2009, 09:36

Depinde de tine daca vrei sa traiesti ca o fiinta inocenta sau vrei sa arati ca esti la fel de matura ca si el.Intr-o zi, George, care incepuse sa calce stramb si Maria sotia lui s-a prins, ca de aia era ea femeie frumoasa si desteapta, ii da telefon sotiei sale Maria:
-Draga Maria, in seara asta sa nu ma astepti, ca am o sedinta si vin tarziu.
-Pot conta pe asta, George?-a intrebat Maria cu cea mai dulce voce.

mya01

mya01

Parerea mea

08 Feb 2009, 19:45

e sa ii spui .. nu are niciun rost sa te chinui tu cu tot felul de ganduri .. si la urma urmei .. nu simti nevoia sa stii dc a facut asta ..? poate gresesti undeva .. sau poate nu .. dar oricum .. nu as putea trai cu o chestie de genu' pe suflet ..

succes :)

venturer

venturer

o singura solutie

21 Ian 2009, 00:42

in nici un caz sa nu te vada k esti foarte deranjata de presupusele lui aventuri...incearca sa-l faci interesat de tine,fara sa-i dai prea multa atentie...lasa-l pe el sa vina la tine,dar ai grija sa nu-i dai prea multa libertate sa creada k gata ii ingaduiesti sa se vada q aia si asta e...arata-i qmva k respectiva e doar o femeie k toate celelalte...iar tu esti femeia lui,dar nu in ideea k gata,nu mai are scapare...

enulia

enulia

sper sa fiu de a jutor

15 Ian 2009, 20:31

buna.. nu stiu ce sa zic..incearca sa ii spui frumos si calm ca stii despre fata blonda si de ce vb si sa intalnit cu ea ... asa poate vei primi un raspuns si vei stii ce sa faci mai departe ... daca nu te mai place,sii nu te mai vrea stiu k este greu dar treb sa accepti adevarul.decat sa te trezesti cu ea in casa sa te ea pe neasteptate mai bine sa sti dinainte.te pup si mult noroc

Acest site foloseste Cookie-uri.
Folosim cookie-uri pentru a personaliza continutul si reclamele, pentru a oferi caracteristici specifice retelelor sociale si pentru a analiza traficul nostru. De asemenea, impartasim informatii despre felul in care ne utilizati site-ul, cu partenerii nostri de pe retelele sociale, de publicitate si de statistica in conformitate cu Politica de confidentialitate. Va puteti administra preferintele in Setari cookie.