Mai conteaza ......

by: andreea_patrascu
Mai conteaza in ziua de astazi ca fata sa fie virgina in noaptea nuntii sau a devenit o mentatilate invechita acest lucru?

leo

leo

panterootza

28 Iun 2008, 18:20

pai benficiile tale ar fi cele pe care la accept eu prin contract. a... apropo respect conditiile dar sunt tot timpul de acord cu anexe la documentul principal. :)))

leo

leo

LOLITALOVE

28 Iun 2008, 18:18

pai nu stiu cum e la ei dar la noi e cred diferit un pic... eu nu trebuie sa folosesc neaparat centimetrii din dotare ca sa imi satisfac partenera. tind sa cred ca si cat are el e ok, altundeva e problema. parerea mea!

lolitalove

lolitalove

pachetul trebue verificat inainte

28 Iun 2008, 13:09

si nu ma ref la femeie ci la barbat.
am auzit pe cineva care sa maritat virgina , dar are probleme mari cu sotul , ptr ca o are cat degetul mare de la mana, iar asta nu ii provuaca placere.
asa ca e mai bine inainte de casatorie sa vezi cum te intelegi si in pat.
eu sincer daca oi avea fete, o sa le recomand inainte de casatorie sa traiasca un an cu viitorul sot inainte de a face marele pas, e mai rusinos sa ai divorturi la activ, de cat relatii esuate.
e mai practic asa, si daca nu imi dati dreptate , uitati-va la generatiile trecute, multi au casniciile cu probleme , ptr ca nu si-au cunoscut partenerii inainte de casnicie.

panterootza

panterootza

Leo...

28 Iun 2008, 12:00

tu esti unul dintre acei care nu respecta termenii stabiliti in contract?contractul e contract,ceea ce semnez respect,nu ceea ce ¨´apare´´pe parcurs...iar daca iti las impresia k accept totusi,posibil sa fie ceva de genul´´zic k tine si fac k mine¨´...apropos,care sunt beneficiile mele?

leo

leo

pai, panterootza

26 Iun 2008, 01:49

eu sunt pe deplin sigur ca pot fi foarte convingator in formularea cererilor ulterioare contractului :))

leo

leo

...

26 Iun 2008, 01:49

pai si daca avea himen elastic?

dinna

dinna

nu cred...

25 Iun 2008, 21:21

....k ca mai conteaza sa fii virgina in noaptea nuntii.

Stiati k inainte, pentru a afla daca fata e virgina pana in noapte nuntii, atunci in acea noapte, a nuntii, cand avea loc petrecerea cea mare, mirii erau izolati intr-un cort sau asa ceva (unde era si un pat), si erau lasati sa-si vada de treaba lor in timp ce nuntasii asteptau. Dupa ceva timp, in aceeasi noapte desigur, era scoasa plapuma alba de pe pat si aratata nuntasilor. Daca avea pete de sange, atunci mireasa era virgina, iar daca nu.........vai-si-amar de ea!

panterootza

panterootza

Leo,

24 Iun 2008, 19:05

dupa prezentarea ´´ofertei¨´ tale,indicat ar fi sa ceri si ¨´oferta¨´mea,inainte de a incheia vreun contract...asta asa,preventiv,nu care cumva sa constati mai tarziu k ¨´cererea¨´ta nu corespunde cu ¨oferta¨´mea...mai bine previi decat sa tratezi,nu?

leo

leo

pisi

24 Iun 2008, 18:46

eu sunt mai dur in chestiile astea. pot sa le stie si sa nu miste si am avut cazuri. eu zic ca fiecare trebuie sa se si ocupe de treaba pe care a observat-o in neregula si sa nu astepte sa ceara celalalt.

leo

leo

panterootza

24 Iun 2008, 18:44

pai de ce? esti interesata de oferta? si daca o formulez incheiem contractul?

pisi

pisi

mie

24 Iun 2008, 12:05

imi suna a discriminare...

repet: intr-o relatie AMBII parteneri trebuie sa se sprijine reciproc, indiferent ca e vorba de treburile casnice, educatia copiilor, probleme de orice fel etc.

e bun simt sa sti sa-ti calci si singur o camasa, sa-ti speli si singur sosetele, sa dai cu aspiratorul, sa duci gunoiul, sa faci piata etc, toate aceste lucruri ar trebui sa le cunoasca oricine, indiferent ca e femeie sau barbat.

panterootza

panterootza

Leo...

24 Iun 2008, 10:52

ultimul tau comentariu postat pare un anunt matrimonial...´´cererea´´ne este net clara,insa am vrea sa cunoastem si ¨´oferta´´...

leo

leo

sincer

23 Iun 2008, 21:54

eu vreau o femeie atenta, respectuoasa, care sa stie ce trebuie sa faca pentru cuplu, sa nu se dea in laturi atat de la treburile care prin traditie revin femeii cat si de la cele care revin barbatului. sa aiba initiativa si sa ma surprinda prin felul in care rezolva problemele.
virginitatea nu reprezinta nimic fara lucrurile astea.

dinu_carmen

dinu_carmen

nu conteaza

23 Iun 2008, 18:50

In ziua de azi nu mai conteaza acest lucru.Dar credeti-ma ca sunt barbati care apreciaza pentru ca sunt din ce in ce mai rare acest gen de fete.

pisi

pisi

ii dau

19 Iun 2008, 10:33

dreptate lui leo la acest subiect.

redbaloon

redbaloon

.

18 Iun 2008, 18:59

Mentalitatea este invechita... nu are nicio relevanta daca femiea este virgina sau nu inainte de a se casatorii.... mai ales daca astepata pana in noaptea nuntii de unde stiu ca dupa se vor potrivi din punct de vedere sexual... chiar daca ea considera ca este alesul ...pot aparea neintelegeri..

leo

leo

monita

18 Iun 2008, 18:11

nu inteleg de ce vezi tu onoare in chestia asta dar fie...
eu as traduce altfel: "este inscris in orgoliul barbatului ca sa aiba o femeie virgina".
dar, decat o femeie virgina si frustrata de virginitatea ei mai bine lipsa.

monita

monita

.

18 Iun 2008, 17:16

Nu are mare importanta....la urma urmei, te poti desparti de primul barbat... asta ar insemna ca nu te mai mariti? E o mentalitate gresita.... insa, intr-adevar e onoare pentru un barbat sa aiba o astfel de nevasta.

leo

leo

andreea

09 Iun 2008, 13:36

conteaza si nu conteaza in functie de tine. daca tu vrei sa fii asta este alegerea ta si vei avea beneficii si pierderi din ea. daca nu, la fel, este alegerea ta.

personal nu imi plac femeile virgine. prefer sa stiu ca am o partenera experimentata si careia sa ii cunosc comportamentul sexual si sa il prevad. nu imi plac lucrurile necunoscute.

pisi

pisi

relativ

04 Iun 2008, 23:47

pt unii e importanta virginitatea in noaptea nuntii, pt altii nu, depinde f mult de mentalitate, cultura, deschidere etc.

eu m-as fi simtit umilita daca sotul mi-ar fi cerut sa fi fost in noaptea nuntii virgina. as fi considerat ca am un individ plin de prejudecati langa mine si nu as fi suportat sa fiu maritata cu un astfel de specimen.

din fericire sotul meu este un tip cu mintea deschisa si stie ce este cu adevarat important in relatia noastra. si nu cred ca vreo membrana ne-ar fi unit mai mult decat suntem acum.

cred ca iubirea reala se bazeaza pe sentimente impartasite, dar nu pe prezenta sau absenta unei membrane.

panterootza

panterootza

mentalitate invechita sau idee tampita?

04 Iun 2008, 19:08

a face dragoste sau sex are ca scop,printre altele,si cunoasterea partenerului,placerilor acestuia si ale noastre...se stie k exista de asemenea si cupluri,in care cei doi nu se potrivesc din punct de vedere sexual(si imi permit sa fac aceasta afirmatzie,deoarece cunosc persoane care,in ultima instantza,au ales despartzirea,pe motiv de insatisfactzie sexuala)...nu cred k iubirea si buna intelegere iti ofera automat placerea sexuala,nici chiar o buna comunicare intre parteneri nu iti garanteaza 100%reusita pe plan intim...sunt cazuri si cazuri...eu personal,nu sunt de acord k fata sa se marite virgina;este ca si cum nu isi cunoaste destul de bine viitorul sot...inainte de nunta este necesara chiar o perioada de convietzuire,iar convietzuirea presupune si viatza sexuala...

Acest site foloseste Cookie-uri.
Folosim cookie-uri pentru a personaliza continutul si reclamele, pentru a oferi caracteristici specifice retelelor sociale si pentru a analiza traficul nostru. De asemenea, impartasim informatii despre felul in care ne utilizati site-ul, cu partenerii nostri de pe retelele sociale, de publicitate si de statistica in conformitate cu Politica de confidentialitate. Va puteti administra preferintele in Setari cookie.