Mai poate fi ceva

by: luciandumitrescu07
In urma cu 10 ani am fost indragostit de o frumoasa domnisoara. Ea era la liceu, eu la facultate. In fine, fiecare a mers pe drumul sau pana de curand cand absolut intamplator am dat unul peste altul. Regrete, povesti etc. Credeti ca mai poate fi ceva intre noi? Fiecare dintre noi avem relatia noastra, viata noastra, ne unesc doar amintirile scurte de acum 10 ani, dar frumoase. Eu sincer as renunta la tot pentru ea pentru ca am incredere in continuare in ea. Ma rog ma inteleg oarecum bine si cu familia ei si cam lucrurile as putea sa le indrept, desi nu stiu cum sa procedez. Din spusele ei nu prea e fericita in actuala ei relatie dar o mentine de frica singuratatii.

eva31

eva31

Fuse, fuse si se duse

31 Mar 2011, 03:23

Amintirile de acum 10 ani sunt frumoase, scurte, dar sunt de acum 10 ani cand si voi doi erati altfel, alta mentalitate, alte idealuri, alta gandire, alte planuri de viitor, altceva va bucura si va facea sa va indragostiti de partener. De ce sa lasi tu o relatie stabila, linistita, pentru niste momente scurte de acum 10 ani?

lilly_buterfly

lilly_buterfly

Auzi

14 Sep 2010, 08:40

ia stai tu putin singurel si gandeste-te bine: preferi sa continui asa, cu incertitudini, sau preferi sa stii ceva sigur?

Tie ti-e teama sa te intalnesti cu ea pt ca exista posbilitatea sa nu mai simti nimic??

luciandumitrescu07

luciandumitrescu07

decizie grea

13 Sep 2010, 09:23

Oricum ar fi este o decizie grea...la mijloc sunt parintii nostri care ne tot indeamna de la spate rudele noastre, etc....nu ca noi nu ne placem dar va ramane probabil mereu eterna intrebare oare ma place cu adevarat sau ma place datorita parintilor? In fine, nici acum dupa 2 luni de zile dupa care ne-am regasit nu ne-am intalnit...vorbim in schimb la telefon destul de mult dar cam atat deocamdata...ea intre timp a ramas singura, adica s-a despartit de prietenul cu care era cand ne-am reintalnit noi. Eu in schimb sunt tot cu cea cu care eram dar ma tot gandesc sa o las (nu sariti pe mine sunt prea multe aspecte care inclina balanta in a o lasa, ea nu e singura are si ea pe cineva mai are si un copil si tot asa...) e prea complicat totul pentru mine si nu stiu ce decizie sa iau in final...

madalutza

madalutza

Da :)

09 Sep 2010, 17:51

eu cred ca da, mai poate fi ceva frumos intre voi 2. un raspuns sigur l-ai primi daca o sa deschideti subiectul, fara ocolishuri sa spun asa si sa puneti in balanta ce e bine si ce e rau ... eu asa as proceda ... succes, sa ne ti la curent cu evolutia relatiei

ihre

ihre

ce poti pierde ?

09 Sep 2010, 00:44

cu siguranta trecerea timpului v-a schimbat pe amandoi dar stii ceva ? uneori in viata nu este vorba despre acel"cineva " ci despre acel "candva " ; poate prima data nu a fost momentul potrivit ;so... daca vrei cu adevarat...

:)

08 Sep 2010, 04:04

cum nu reusiti sa va intalniti?
ea te refuza sau ce se intampla?
daca stii unde lucreaza sau unde sta, asteapt-o in fata usii cu o prajiturica si un zambet :)

cold_as_ice

cold_as_ice

Cum

07 Sep 2010, 08:42

sa nu reusiti sa va intalniti 3 saptamani?? daca iti doresti ceva, faci pe dracu in patru si rezolvi...

luciandumitrescu07

luciandumitrescu07

nimic

05 Sep 2010, 20:48

asta e viata, ca sa zicem asa...nu s-a intamplat nimic, in sensul ca nu am reusit de aproape 3 sapatamani sa ne intalnim, desi amandoi suntem din Buc. si tot asa...nici nu cred ca mai are vreu sens sa insist....voi ce ziceti?

stoe

stoe

Lucian

20 Aug 2010, 16:15

Nu stiu ce varsta ai, dar ti-as da un sfat. Oamenii cu cat inainteaza in varsta cu atat le e mai greu sa-si exprime sentimentele ce le au pt persoana pe care si-o doresc. Tu, in momentul de fatza, din ce-am inteles eu din discutii, ai fi cu cineva, inceput de relatie, dar nu stii la ce sa te astepti de la ea. Fata de acum 10 ani, cu timpul s-a schimbat si ea ca si tine, se poate intampla, ca in momentul in care voi doi va veti intalni sa realizati ca defapt doar amintirile va leaga si atractia din acel vechi moment, iar in prezent nu se pot intampla prea multe intre voi. Nu as vrea sa fii dezamagit, daca se va intampla asta. A-ti putea ramane foarte buni prieteni, in caz contrar. In acelasi timp, ma gandesc ca si ea probabil are cam aceleasi dubii, cu privire la o relatie intre voi. Bine ar fi sa va intalniti, sa vorbiti, sa va declarati sentimentele reciproc, sa stiti amandoi de la bun inceput in ce investiti timp si sentimente. Daca nu, mai bine cred eu, e sa ramaneti la relatiile actuale.

In paralel, ma gandesc si la celelalte 2 suflete, cu care voi sunteti :| ... care vor avea de suferit in urma unei anumite decizii.

luciandumitrescu07

luciandumitrescu07

destul de incert

18 Aug 2010, 00:00

Este adevarat ca este destul de incert totul. Inca nu ne-am intalnit fata in fata doar am vorbit la telefon si pe mail...au fost mai multe momente in care ar fi trebuit sa ne intalnim dar ori nu am putut eu ori nu a putu ea si uite asa nu s-a intamplat nimic.

intreab-o pe ea

23 Iul 2010, 07:50

si nu pe noi, asa cred ca iti rezolvi dilema. Daca nu sunteti implicati in relatii serioase, cred ca nu riscati nimic. Chestia e ca amandoi v-ati schimbat in timp, acordati ceva timp sa o cunosti pe ea, cea de acum, si nu cea din copilarie. o prietena a trecut printr-o situatia asemanatoare, s-au reintalnit dupa 15 ani de la terminarea liceului, s-au casatorit si totul a fost OK. bafta!

luciandumitrescu07

luciandumitrescu07

Mai poate fi ceva

20 Iul 2010, 17:23

Nu am o iubita acum, am pe cineva, dar e inca la stadiul de inceput.Eu am avut in tot acest timp o alta relatie de circa 9 ani cu altcineva care s-a terminat. Ma gandeam ca poate mai poate fi ceva intre noi desi au trecut atat de multi ani si multe lucruri s-au intamplat. Ea, cea cu care m-am intalnit are si ea pe cineva tot asa la inceput, dar inca ma mai gandesc la ea cu dor. A fost intr-adevar o iubire de o vara de acum 10 ani de zile dar frumusetea acesteia nu se poate egala. Poate nostalgia trecutului ma face sa mai visez la ceva ce a fost si poate nu va mai fii niciodata.

luciandumitrescu07

luciandumitrescu07

Mai poate fi ceva

20 Iul 2010, 16:27

mda...asa gandesc si eu si poate tocmai de aceea oscilez...in fine e bine poate sa mai treaca putina vreme ca sa nu iau decizii pripite...

alexandras

alexandras

..

20 Iul 2010, 15:49

Wow, parca vorbesti de mine. Eram super indragostita de X in liceu. Cand am intrat la fac sim-am mutat cu el in oras, s-a cam stricat treaba si a trebuit sa ne despartim. Dupa 5 ani n-ema revazut. Am renuntat la relatia mea de atunci si el la a lui, am fost impreuna doua luni si s-a terminat. pentru ca sincer ne iubeam dar nu reuseam nimic impreuna. e putin 2 luni ai sa zici, dar a fost de ajuns sa realizez ce greseala am factu ca am renuntat la relatia mea. acum sunt singura

Acest site foloseste Cookie-uri.
Folosim cookie-uri pentru a personaliza continutul si reclamele, pentru a oferi caracteristici specifice retelelor sociale si pentru a analiza traficul nostru. De asemenea, impartasim informatii despre felul in care ne utilizati site-ul, cu partenerii nostri de pe retelele sociale, de publicitate si de statistica in conformitate cu Politica de confidentialitate. Va puteti administra preferintele in Setari cookie.