Mai sunt sanse sa fim impreuna?

by: alessia16
Buna! Sunt noua pe acest forum si am nevoie de sfaturi. Am fost impreuna cu prietenul meu 3 luni jumatate. N-am avut certuri mari, mici neintelegeri, mai mult in joaca si pt ca a fost cea mai lunga relatie pt amandoi. Acum o sapt mi-a zis ca ar vrea sa luam o pauza pana in sept cand ma intorc (sunt studenta in orasul lui). A motivat ca vrea sa fie o perioada singur, nu pt ca ar avea pe altcineva. Cand l-am intrebat daca vrea sa fie cu altcineva a rasp: "atunci iti ziceam sa ne despartim". Dar dupa vreo 3-4zile, vorbind cu el pe mess l-am intrebat daca are pe altcineva. Atunci mi-a zis ca in momentul de fata da, ca s-a intamplat fara sa-si dea seama. Am simtit ca mor,nici nu mai stiam ce sa-i zic. A recunoscut ca a gresit si ca m-a facut sa sufar. De atunci vb zilnic pe mess,la tel. Mi-a zis ca nu stie cat va fi cu actuala, ca oricum ea a plecat ieri acasa pt 2 luni, ca a fost ceva la prima vedere...Stie ca ma doare si regreta. A zis ca nu are absolut nimic sa-mi reproseze, a fost fericit cu mine, altfel nu avea cu mine cea mai lunga relatie. Am promis ca ramanem "macar prieteni". Nu stiu cum sa procedez, pt ca vb ca inainte, ne intelegem bine. Il vreau inapoi...ce sa fac? Merci.

eva31

eva31

Relatie ``lunga`` pana la tine....

09 Apr 2011, 02:14

Da, pana la tine a fost cea mai lunga relatie a lui. Dupa tine, cine stie... Oricum, daca nu te deranjeaza sa il stii cu alta, puteti tine legatura, ca amici. Dar replica ``ramanem prieteni`` este o modalitate extrem de eleganta de a da papucii, deci nu te mai astepta sa te caute.

roxanne17

roxanne17

pff

25 Sep 2009, 02:01

Lasa-l! Faptul ca se iubeste f mult pe sine ar tb sa-ti dem ca e incapabil de a iubi alte persoane, sau oricum nu la nivelul autoiubirii. LASA-L!

alessia16

alessia16

M-am intors:)

14 Aug 2009, 14:03

Buna, fetelor! M-am intors de la mare:) A fost super fain, chiar m-am distrat si am mai uitat de el... M-a sunat de vreo 3 ori sa vada ce mai fac, cum ma distrez. I-am zis ca e foarte fain, chiar i-am povestit prin ce locuri am fost. Mi-a spus ca vrea sa-i arat poze... Aseara a intrat pe mess si nu am zis nimic catre el. La un moment dat a initiat el discutia. Si am povestit vreo 2 ore...vorbeam ca altadata. Insa eu mi-am mai revenit acum, nu ma mai doare ca inainte. Saptamana viitoare cred ca merg cu niste prieteni in orasul lui. E si ziua mea atunci... Inca nu i-am zis ca merg si nu stiu daca sa-i spun. Voi ce ziceti ?

alessia16

alessia16

...

03 Aug 2009, 16:42

Multumesc pt sfaturi! Poate ca cel mai bine e sa nu mai vb cu el. Dar e foarte greu...pt ca pana acum am vb zilnic... In seara asta plec la mare cu niste prietene, nu-i voi da niciun semn de viata, insa nu stiu ce fac daca ma cauta el. Ce ziceti sa fac ? A zis ca o sa ma sune... Cand ma intorc va mai povestesc care e situatia.

alessia16

alessia16

:)

03 Aug 2009, 13:40

Da, e de-o varsta cu mine. Si la el relatiile nu au prea depasit o luna. Chiar el mi-a spus asta mai demult. Plus ca a recunoscut ca se iubeste pe sine foarte mult... Eu sunt fraiera ca m-am atasat de el.

:)

03 Aug 2009, 12:28

alessia cand a fost o iubire adevarata "sa ramanem prieteni" nu se poate imediat,la cald cum se zice,daca intradevar a fost o iubire sincera nu poti sa vezi o persoana imediat dupa ce te ai despartit ca pe o prietena/un prieten.O relatie de 3 luni jumate,spui ca a fost si cea mai lunga pentru voi,iar modul rapid in care s a terminat si felul in care s a terminat dovedeste doar o apropiere intre voi nu o iubire.Cred ca ar trebui sa mergi mai departe,ce nu merge o data nu o sa mearga nici a doua oara,poate nu e el destul de maturizat incat sa si asume "riscul" unei relatii de lunga durata,sa se lege de o femeie,daca tu esti studenta insemana ca si el are o varsta apropiata de tn si daca pana acum nu a avut o rel mai mult d e3 luni juma spune multe.Draga mea baieti sunt destui,i ati amicii iesi cu ei si uita l.

alessia16

alessia16

pt lisa1313

03 Aug 2009, 11:28

E adevarat ca nu l-am intrebat ce mai simte pt mine, desi el de mai multe ori mi-a spus ca pot sa-l intreb orice pentru ca va fi sincer cu mine. Probabil mi-a fost frica... Mi s-a spus sa nu-l mai bag in seama, sa nu-i mai raspund la tel sau pe messenger. Insa e greu, pentru ca vorbim de toate, in continuare imi povesteste ce i s-a mai intamplat, ce face... Sa fie asta o modalitate de a ne cunoste mai bine si a face un eventual pas spre impacare ?

lisa1313

lisa1313

http://clarisaphotos.blogspot.com/

03 Aug 2009, 02:25

din cate inteleg a-ti fost trei luni impreuna,asta nu inseamna o lunga relatie,si oricum nici nu conteaza cat de lunga e relatia,ci ceea ce simtiti unul pt altul,ce a-ti trait impreuna,si cat de apropiati sunteti.observ in text ca nu l-ai intrebat ce mai simte pt tine daca isi doreste o relatie de prietenie,fii curajoasa si accepta sinceritatea,mergi pe drumul ei.sa nu iti fie frica ca tu nu esti pregatita pt o eventuala despartire,si accepta prietenia lui caci nu se stie,poate acest lucru va v-a ajuta sa va cunoasteti mai bine,si sa regasiti in voi iubirea care v-a facut sa va simtiti bine.

nik_o

nik_o

buna

01 Aug 2009, 22:10

cine a facut o data, va face si a doua oara............cine face de doua ori va face toata viata......RENUNTA!!!!

Acest site foloseste Cookie-uri.
Folosim cookie-uri pentru a personaliza continutul si reclamele, pentru a oferi caracteristici specifice retelelor sociale si pentru a analiza traficul nostru. De asemenea, impartasim informatii despre felul in care ne utilizati site-ul, cu partenerii nostri de pe retelele sociale, de publicitate si de statistica in conformitate cu Politica de confidentialitate. Va puteti administra preferintele in Setari cookie.