Merita sa incerci sa fii pe gustul barbatilor?

by: dinna
Femeile ar trebui sa invete sa se iubeasca exact asa cum sunt! Operatii estetice, dimensiunile clasice 90-60-90 etc.---> sunt ele, oare, atit de necesare?

vanghelis007

vanghelis007

Ce este natural

08 Sep 2008, 18:23

Stiti cum se spune:Ce este natural si lui Dumnezeu ii place.
Se intalneste Suzuki cu una.Stii, daduse la matrimoniale.Avea tipa unghii false si lungi ca de crocodila, parul vopsit ca in perioada fovista, cu rosu, albastru si cateva dungulite verzi.Se uita el la ea, iar ea la el..
-Pe tine cum te cheama?-L-a intrebat femeia.
-Coco, i-a raspuns Suzuki.

dinna

dinna

Natural!

08 Sep 2008, 18:12

Sunt adepta naturaletii! Masti naturale pentru fata, tratamente naturiste pentru par, pana si tratamente naturiste sau babesti le cosider mai bune decat pastilele, silicoane etc! Iar aceste marimi aproape perfecte pe care le am, le-am obtinut doar prin sport si o alimentatie corecta si sanatoasa. Exista exercitii fizice pentru marirea sanilor, este adevarat ca rezultatul se vede abia dupa cateva luni, dar in schimb sunt naturali si mai mult pe placul barbtilor!

Deci, tot ce-i natural, sportul si alimentatia corecta este cea mai reusita receta pentru o fumusete de invidiat!

pusicutza07

pusicutza07

o vorba

08 Aug 2008, 16:26

daca ar fi toate femeile atente la interviurile multor barbati celebri, si daca am observa adevaratii barbati nu...toate ''tufele'', am observa ca de fapt nu ei cer ca femeiel sa arate ca roboteii ci ele singurele isi facasta cu mana lor...adica se pocesc. ca din pacate eu nu vad nimic frumos la nici una din femeile operate...in plus cunosc cativa barbati acre au avut de-a face cu siliconate si...fiecare-n parte a spus ca nu mai sunt curiosi de asa ceva, pt ca senzatia a fost aiurea...le alunecau sanii din mana, nu pot sa-i apuce frumos cu buzele ca sunt...prea tari. deci?! cine e de vina pt asa-zisa perfectiune?! pararea mea, ca tot o femeie: una bolnava...la cap! ce poate fi frumos la cineva care e plina de silicon, plastic, taieturi, botox...sprancene tatuate?! ca nu e nika natural!!! penibil mai degraba! nu sutn o frumusete dar, tonusul mi-l mentin prin sport la sala, ridurile care au aparut , asta e, au aparut si e clar ca se vor inmultii. dar asta e! decat o papusa imobila de silicon si botox, sau slaba ca madonna care e gretoasa nearanjata si nepigulita, mai bine naturala! ca femeile de demult! in fine, gusturile nu se discuta. numai bine

leo

leo

desideria

03 Aug 2008, 14:37

sunt anumite proceduri care implica mesaje subliminale in emisiunile media, care intr-adevar trec dincolo de iluzie, da.

sintagma "alterare a caracterului" inseamna modificarea lui si nu stricarea lui. cuvantul alterare este folosit destul de des in literatura de specialitate. de exemplu sintagma "altered state of consciousness" se refera la hipnoza.

desideria

desideria

Leo,

03 Aug 2008, 12:02

iluzie, iluzie... dar cand vezi "visul ceh"... te indoiesti ca lucrurile stau asa. puterea de manipulare a media e foarte mare si trece de iluzie :). in fine, aici e o dezbatere intreaga si nu are legatura cu topicul. ce m-a uimit e termenul "alterarea caracterului": faptul ca te auto-sugestionezi in bine, iti altereaza caracterul?!

just_me_c

just_me_c

nu

03 Aug 2008, 01:13

nu-ti bate capul

leo

leo

...

30 Iul 2008, 01:45

sigur ca sugestia si autosugestia sunt cele mai la indemana tehnici de alterarea caracterului, dar opinia mea este ca show-urile tv nu au puterea de a deveni sugestii. ele devin doar iluzii. iluzia are putere net inferioara sugestiei si introduce persoana intr-un univers in care ea este omnipotenta, fara vreun castig in lumea reala.

desideria

desideria

Leo,

29 Iul 2008, 20:27

Stiu ca sunt doar niste show-uri comerciale, dar cred ca daca aceste aspecte comerciale (ca si publicitatea) se bazeaza pe posibilitatea omului de a se auto-amagi ca anumite produse il scapa de probleme... Si uneori auto-sugestia functioneaza cel mai bine :D

vanghelis007

vanghelis007

Merita

29 Iul 2008, 19:30

Ca femeile sa incerce sa fie pe gustul barbatilor?Cu siguranta, nu.Pai de unde ar putea sti ele cat de picanta imi place mie mancarea sau cata sare pun eu intr-o relatie?Daca dau de una care tine regim?
Gica alerga pe bulevard dupa o tipa trasnet.Obosise de atata alergat incat scosese limba din gura de doi metri patrati, ca Grivei.
-Mai Gica, de ce alergi?
-Mai Suzuki, o vezi pe blonda aia?
-Dupa aia alergi ma?
-Da.
-Pai nu cred ca ai sa o ajungi tu vreodata, nu vezi ca ai picioarele scurte?
-Dar draga Suzuki, eu o alerg nu ca sa o ajung, ci ca sa o ajut sa mai puna ceva muschoi pe ea.Nu vezi ce slabuta este?

leo

leo

:))

28 Iul 2008, 14:51

haide mai desideria, astea sunt emisiuni comerciale, in majoritatea cazurilor nu fac decat reclama la niste servicii. nu am incredere in lucrurile asta. din cate stiu eu un complex adanc inradacinat se distruge prin hipnoza, autohipnoza, sugestie, autosugestie. restul sunt bluff-uri.

desideria

desideria

Leo,

28 Iul 2008, 10:09

Uita-te la emisiunile acelea americane in care femeileisi pot corecta complexele si vezi cat se pot schimba si cata incredere capata in ele. eu nu le pot decat incuraja. sunt pentru naturalete (si o aplic la mine), dar daca secretul fericirii consta in a scapa de anumite probleme, atunci sa ne bucuram de progresele stiintei :)

desideria

desideria

Leo,

28 Iul 2008, 10:08

Uita-te la emisiunile acelea americane in care femeileisi pot corecta complexele si vezi cat se pot schimba si cata incredere capata in ele. eu nu le pot decat incuraja. sunt pentru naturalete (si o aplic la mine), dar daca secretul fericirii consta in a scapa de anumite probleme, atunci sa ne bucuram de progresele stiintei :)

desideria

desideria

Leo,

28 Iul 2008, 10:06

desideria

desideria

Leo,

28 Iul 2008, 10:05

leo

leo

eu zic

27 Iul 2008, 11:51

ca daca o femeie e complexata de aspectul exterior, nu scapa de complex niciodata indiferent de operatie.

iulya68

iulya68

...

25 Iul 2008, 23:11

eu cred ca fiecare femeie e frumoasa in felul ei si cineva o va iubii asa cum este. Nu sunt impotriva operatiilor estetice dar consider ca daca o femeie este complexata in vreun fel de aspectul ei si vrea sa scape de acest complex poate apela la o operatie, pentru a se simtii mai bine in pielea ei dar in nici un caz nu trebuie sa faca acest lucru de dragul unui barbat.

anarki91_myself

anarki91_myself

continuare...

25 Iul 2008, 22:42

(Haine, farduri, hair-style, etc)

PS: Barbatii cauta femei perfecte fizic (blonda, sani uriasi, fund mic, picioare lungi) mai mult pt fanteziile erotice nu pt o relatie.
(Desigur exceptii fac batraneii miliardari, dar asta e alta poveste).
Girl, zambeste natural si oricum vei fi iubita de cel care merita. Iar daca nu te place pt ceea ce esti atunci nu merita efortul.

anarki91_myself

anarki91_myself

continuare...

25 Iul 2008, 22:41

(Haine, farduri, hair-style, etc)

PS: Barbatii cauta femei perfecte fizic (blonda, sani uriasi, fund mic, picioare lungi) mai mult pt fanteziile erotice nu pt o relatie.
(Desigur exceptii fac batraneii miliardari, dar asta e alta poveste).
Girl, zambeste natural si oricum vei fi iubita de cel care merita. Iar daca nu te place pt ceea ce esti atunci nu merita efortul.

anarki91_myself

anarki91_myself

...

25 Iul 2008, 22:35

Desigur ca poti sa sacrifici tot (dintr-un anumit punct de vedere sa-ti risti viatza k accidente se mai intampla la operatiile astea estetice), bineinteles ca poti sa faci totul de dragul lui. Si dupa ce il satisfaci o perioada poate sa plece oricum plictisit la alta motivand ca esti prea falsa, sau ca e satul de tine. Pana la urma tu ca femeie, nu reoprezinti nimic? Nu ai respect pentru tine? Daca vrei sa faci cva ca sa te simti frumoasa esti libera s-o faci. Dar, te rog, fa-o numai si numai pentru tine, nu pentru a corespunde unui standard de fumusete facut de cineva care n-are idee de posibilitatile normale ale unei muritoare de rand. Esti o persoana, nu o papusha 3D. In plus, exceptand cazuri extreme adica accidente sau malformatii, orice defect fizic poate fi retusat fara interventie chirurgicala prin acceptarea defectului ca fiind unul din elementele superbe care dau unicitate imperfectiunii tale umane. Toata magia consta in 2 etape:
1. Constientizarea. Acceptarea. Transformarea defectului intr-un atu. Gasirea celorlalte elemente care ne fac unice si frumoase in ochii sexului opus
2. Gasirea artificiilor cosmetice pt minimalizarea defectelor si evidentierea calitatilor.

panterootza

panterootza

daca barbatul ma place

02 Iul 2008, 14:14

si ma indrageste asa cum sunt,atunci sunt pe gustul lui!nu sunt o femeie narcisista,dar trebuie sa recunosc k,in general,imi place ceea ce vad in oglinda;normal,k orice femeie,am mici complexe,dar cred k sunt mai degraba mofturi,asta pt. a nu iesi din tiparul¨¨femeii´´...La operatii estetice nu as apela,nici chiar pt niste sani mai mari,insa trebuie sa recunosc k practic fitnessul,nu neaparat pt. a fi ´´o bomba sexy´´pt. barbati,ci pt. mine insami,este k un fel de bucurie sa constat,k inca se aseaza bine pe mine fustele si rochiile de acum 3 ani;ma face sa ma simt tanara,frumoasa si sa am incredere in mine...

desideria

desideria

@ Leo

30 Iun 2008, 22:51

In sfarsit, sunt de acord cu tine. Ma bucur ca totusi gandesti si asa. O surpriza placuta. Da, probabil ca personalitatea e singurul lucru care nu poate fi falsificat.

leo

leo

....

30 Iun 2008, 09:49

singurul lucru cu adevarat frumos la femei cat si la barbati este personalitatea. eu, cel putin sunt satul de femei frumoase si goale ca un ambalaj din care s-a scos marfa.

desideria

desideria

@ Pisi

29 Iun 2008, 12:04

Iar de acord cu tine :D. Eu zic ca noi trebuie sa ne simtim frumoase in pielea noastra, in mod cert si ei vor vedea asta. Va pyp

desideria

desideria

@ bondarita

29 Iun 2008, 12:04

Sunt perfect de acord cu tine si merg exact pe acelasi principiu. Decat un partener mediocru sau superficial, mai bine deloc. Nu cred ca as putea fi fericita. Cat despre operatii, Doamne sfinte, eu totusi cred ca mai sunt barbati care cauta femei naturale...

desideria

desideria

@ Leo

29 Iun 2008, 12:01

Cred ca m-ai interpretat putin... nu sa fie "cineva" ci doar sa aiba acel ceva prin el insusi. e destul de greu de explicat, dar eu merg pe principiul decat prost insotita, mai bine singura. eu am vrut sa pun in opozitie a avea (motivatia pe care tu o dadeai atunci cand o femeie alege un barbat) cu "a fi" (motivatia pe care o am eu cand aleg o persoana, prin a fi intelegand personalitatea cuiva, modul de a fi). Spre exemplu, degeaba are bani daca e un nesimtit sau un idiot... nu ma incalzeste cu nimic.

pisi

pisi

pana la urma

29 Iun 2008, 09:08

tot naturalul ramane in top.

nu putem compara femei parca facute in serie (toate cu gura precum o barca gonflabila, toate cu sani asemanatori cu doua mingii de fotbal, toate cu fata atat de intinsa incat nici nu mai pot zambi sau fi triste, toate cu nasuc a la x vedeta de la Hollywood etc) cu femeile naturale si deosebite.

tot femeile naturale raman cele mai frumoase, iar micile defecte ne fac mai deosebite, unice chiar.

eu sunt impotriva operatiilor estetice, exceptie facand doar doamnele care sufera psihic sau fizic de pe urma defectului lor.

bondarita

bondarita

fiecare e frumos in felul sau

29 Iun 2008, 00:07

si cu cat intelrgem mai repede acest lucru cu atat mai bine pentru noi.degeaba ne chinuim corpurile cu silicoane,cu tot felul de operatii care de care mai complicate,nu putem pacali timpul,oricat am incerca.nu e mai bine sa lasam lucrarea lui dumnezeu nealterata?chiar credeti ca un barbat care stie ce vrea de la viata va cauta artificialitate?ma indoiesc.
iar de-ar fi sa nu gasesc in jurul meu un barbat care sa merite,nu m-as incurca cu oricine,doar pentru a fi cu cineva!nu accept mediocritatea sau superficialitatea.
prin urmare,o femeie trebuie sa fie frumoasa pentru ea insasi,increzatoare in fortele proprii.asa va radia frumusete naturala,lucru ce nu va ramane neobservat de catre cei din jur.parerea mea.

leo

leo

Desideria

27 Iun 2008, 03:02

si daca in jurul tau nu exista nici un om care sa fie cineva, iar tu ai nevoie sa nu stai singura ce ai alege?

desideria

desideria

@ leo si bondarita

26 Iun 2008, 11:22

1. Bondarita a subliniat foarte frumos ca dragostea ne face sa radiem...
2. Mai Leo, cam nedrept ce spui. In viata nu sunt doar sex si bani. Mai sunt si altele care conteaza foarte mult. Nu as alege un partener pentru banii lui, ci pt cine este. Daca e un om fad, care nu are nimic altceva decat o sacosa de bani. am si eu banii mei si functia mea, vreau un partener cu care sa am ce discuta...
Cat despre investitia in sex: femei inguste la minte care devin obiecte artificialesi care nu pot da oriucum altceva unui barbat. pacat de ele...

leo

leo

bondarita

26 Iun 2008, 02:03

esti o persoana care ma surprinde placut pentru prima data dupa mult timp....deci l-ai citit pe Schopenhauer? e adevarat: "Nu iubesti o femeie pentru ca e frumoasa, ci e frumoasa pentru ca o iubesti". din experienta mea de viata am observat ca femeile cele mai interesante nu sunt nici pe departe cele mai frumoase.

si totusi de ce barbatii apreciaza silicoane si operatii estetice, asa cum intreaba dinna? simplu: daca dintr-un total de femei cu care te intalnesti, toate sunt varza, cu cine te-ai culca? nu cu cea cu sani mai mari, mai frumoasa etc...? voi fetelor, daca ar trebui sa alegeti intre un fraier cu bani si unul fara pe care l-ati alege?
in majoritatea cazurilor aceste femei se trezesc a doua zi dupa sex, singure, asta datorita faptului ca sexul este singura calitate pe care sunt capabile sa o exporte. in loc ca ele sa inteleaga adevarata lectie, insa, exact ca un culturist care nu isi accepta corpul la un moment da si tot trage de greutati, ele incep sa investeasca tot in sex.

Acest site foloseste Cookie-uri.
Folosim cookie-uri pentru a personaliza continutul si reclamele, pentru a oferi caracteristici specifice retelelor sociale si pentru a analiza traficul nostru. De asemenea, impartasim informatii despre felul in care ne utilizati site-ul, cu partenerii nostri de pe retelele sociale, de publicitate si de statistica in conformitate cu Politica de confidentialitate. Va puteti administra preferintele in Setari cookie.