Mi-e frica...

by: girl_me
Nu stiu ce e cu mine .. :(

Mi-e frica sa ma aflu in preajma baietilor.. nu stiu de ce.. :(

Poate pentru ca sunt mai retrasa .. :(

Nu stiu .. dar .. chiar si atunci cand trec pe langa un baiat ( pe strada ) ma simt .. naspa .. am o senzatie ciudata.. nu stiu de ce ..
Sfaturi?? .. :-?

vanghelis007

vanghelis007

Sigur

22 Sep 2008, 15:19

Suzuki spunea:
-Eu fac lucruri foarte naturale cu nevasta-mea.
Iar Suzuka de langa el:
-Dar numai cu prezervativ.

lidia-fetesti

lidia-fetesti

uite ce te-ar putea ajuta

16 Sep 2008, 14:38

Pentru ca si eu am fost la fel...si cred ca din cauza relatiei cu tatal meu care nu a fost tocmai ok.
Te sfatuiesc sa gasesti un tip sau doi in care sa te hotarasti sa ai incredere, sa faci lucruri naturale cu ei, adica pot fi si mai mici...doar antreneaza-te in a face lucruri normale cu baietii..in a fi tu, relaxata...o sa-ti fie mai usor cu toti dupa aceea

yanna2008

yanna2008

priveste...

16 Sep 2008, 13:17

stiu ca e greu.... dar trebuie sa treci peste asta!!! De cate ori te simti intimidata de prezenta unui baiat/barbat, in nici un caz sa nu-ti feresti privirea; dimpotriva, priveste-l in ochi si zambeste-i subtil si gadeste-te ca te priveste si el pantru ca a vazut ceva frumos la tine!!!Stii cum se spune: "prima data e mai greu..."! Nu valoreaza o femeie cat valoreaza un barbat...trebuie sa retii asta pentru totdeauna!Esti femeie deci, esti puternica!O reusesti! Incearca dar nu exagera....

ramonika86

ramonika86

buna

15 Sep 2008, 16:30

dupa cum zicea si pammy..fi naturala.si eu am trecut printr-o situatie de genu,de fiecare data cand treceam pe langa un baiat sau vb cu un baiat ma inroseam la fata:D..dar cu timpul si cu ajutorul prietenelor mele am trecut peste si am invatat sami controlez emotiile.nu trebuie sa te gandesti decat la tine sa fii in largul tau si sa nu te intereseze de ce cred ceilalti..bafta..te poopik:*

lonah

lonah

hmmm

15 Sep 2008, 12:37

da, cu timiditatea este ceva mai greu. si te simti intimidata in fata tuturor baietilor sau numai unii anume. adica ai vreun prieten fata de care te simti confortabil?

girl_me

girl_me

..

12 Sep 2008, 20:02

cred ca este vorba de timiditate...

lonah

lonah

?

12 Sep 2008, 16:50

ti-e frica pentru ca ai impresia ca ti s-ar intampla ceva rau, ca ai fi ranita in vreun fel sau este vorba de timiditate? si ca intr-un fel iti plac baietii dar ti-e foarte frica sa nu faci tot felul de mici stangacii in preajma lor?

pammy_u

pammy_u

hmmmmm....

12 Sep 2008, 11:04

fi naturala....tie iti este frik k e posibil k nu o sa te ridici la nivelul lor....nu te mai subestima....ai incredere in tine....si o sa vezi k dimpotriva...ei nu sunt la nivelul tau....ink o data, fi naturala...

Acest site foloseste Cookie-uri.
Folosim cookie-uri pentru a personaliza continutul si reclamele, pentru a oferi caracteristici specifice retelelor sociale si pentru a analiza traficul nostru. De asemenea, impartasim informatii despre felul in care ne utilizati site-ul, cu partenerii nostri de pe retelele sociale, de publicitate si de statistica in conformitate cu Politica de confidentialitate. Va puteti administra preferintele in Setari cookie.