Nu stiu ce sa mai cred :(

by: alessia16
Buna! Am nevoie de parerile si eventual sfaturile voastre. Am o relatie de 3 luni cu un tip care parea aproape perfect, a insistat sa fim impreuna, m-a facut sa ma simt bine in prezenta lui. Ne intelegeam bine, ne tachinam ca sa ne impacam:), vb zilnic la telefon si destul de des, ne intalneam cam de 3-4 ori pe sapt. M-a prezentat prietenilor lui, le vorbea si colegilor de munca de mine, pe unii i-am cunoscut.Deci era ok. Pana zilele trecute... Dupa ce ne-am intalnit, am iesit in oras, apoi in zilele urmatoare ma suna, imi spunea ce face, cat are de lucru etc, marti a inceput sa fie nervos (pe motiv ca a stat peste program la munca), apoi miercuri si mai agitat, mi-a spus ca au f mult de lucru, ca va lucra inclusiv duminica si ca s-a saturat, nu mai are chef si timp de nimeni si nimic. Nici cu prietenii nu mai avea chef sa vb, nici chiar sa se uite la meciul de fotbal al echipei favorite. A fost greu pana l-am determinat sa-mi spuna si cat e de ocupat...se inchide in el. Mi-a spus ca vrea sa ne intalnim sa discutam ce vom face in continuare, in aceste conditii, dar ca nu stie cand. A spus ca ma va suna in ziua urmatoare, ca de obicei. Dar nu a mai sunat:( Ce sa fac?

costinsilviu27

costinsilviu27

Iubirea mea stefania

20 Apr 2018, 14:00

Hai in vanatori Stefania la mine acasa la numarul 295 dupa gara sa te cunoasca si mama daca ne putem intelege o sa stam impreuna

costinsilviu27

costinsilviu27

Esti praf dara mea

01 Mar 2018, 09:58

Duceti-va si va spovediti si apoi cununati-va!

costinsilviu27

costinsilviu27

Băieți, sper că veți fi la fel de fericiți ca mine

27 Feb 2018, 13:19

Orgasmele au devenit nu de 10, ci de 100 de ori mai intense! Și nu numai ale mele, dar și ale partenerei! Doamne, cum mai strigă!!! Sunt pur și simplu șocat

costinsilviu27

costinsilviu27

O laba la timpul ei face cat zece femei.

27 Feb 2018, 12:04

Golanul asta cu pula lunga este prins de sora lui mai mica cum se masturbeaza. Avand pula sculata in chiloti, incearca sa o futa pe sora lui inocenta. Blonda cu tate mici cedeaza repede, se coboara la pula si incepe sa io suga,si isi ofera pizda pe tava iar fratele mai mare ii trage o pula sa nu o uite prea curand.

costinsilviu27

costinsilviu27

Da, o să trecem şi pe la părinţi.

27 Feb 2018, 12:00

Am prezentat-o mamei, evident. Am fost cu ea la părinţi. Da, o place, acum, na, ştii cum sunt părinţii: ei iubesc ce iubeşti tu! Dacă mă văd fericit, atunci sunt şi ei bine. Asta contează pentru ei

costinsilviu27

costinsilviu27

Te ador

27 Feb 2018, 11:27

Sa stii ca eu numai tu esti prietena mea stefania pe alta nu vreau mai bine raman singur si virgin decat cu alta.

costinsilviu27

costinsilviu27

Uite numarul meu de telefon sa vorbim

27 Feb 2018, 11:25

0749327993

costinsilviu27

costinsilviu27

Astept sa vorbim iubito

27 Feb 2018, 11:13

Pai eu din prima te am placut tare si mult Stefania de aia te tineam de mana te pupam si strangeam in brate esti pentru mine cea mai frumoasa fata din cate am vazut desteapta vreau sa fim impreuna sa nu mai fin departe sa ne uital la filme sa ne bucuram impreuna de toate rau sau bine sa facem sex si sa avem 2 copii sa i crestem impreuna
Vezi ca iti dau pm cu numarul meu d orange ma poti suna si acum.

costinsilviu27

costinsilviu27

Stefania te mariti cu mine ?

27 Feb 2018, 11:03

Stefania sunt eu silviu mie tare dor de tine mam gandit mult la tine daca vrei iti las numarul meu de orange si pentru ca esti singura fata din viata mea pe care o iubesc mult Te mariti cu mine Stefania ?

mugur

mugur

Nu se desparte

26 Mai 2011, 12:07

pentru ca tine foarte mult la el, daca nici sa nu se mai gandeasca nu poate...

Nu stiu ce sa cred despre barbatul asta, pare ca ii place foarte mult curtarea, sau poate sa te innebuneasca... Altfel nu-mi explic de ce nu se bucura si de sex cu tine.

Oricum, n-ai putea sa te bucuri de toate sentimentele astea pe care ti le ofera? Joaca un rol, ca si cand sunteti la inceput, lasa-l sa te cucereasca. A, esti deja cucerita. Prefa-te ca n-ai fi, mai da si semne reci, vezi cu reactioneaza. De exemplu, fii prea obosita intr-o seara sa discuti cu el o ora la telefon. Da-i foarte subtil semne ca tu iti vezi de viata ta, s-ar putea asta sa-l puna iarasi pe jar si sa te doreasca cu pasiune.

semika

semika

lasa lucrurile

23 Mai 2011, 14:10

sa vina de la sine, te gandesti prea mult; iti faci prea multe scenarii, incearca sa fii mai relaxata

alessia16

alessia16

update 2:)

22 Mai 2011, 22:55

Mi-e teama ca ma va respinge, dar nu stiu nici cat voi mai putea trai asa... Intre noi lucrurile sunt cam ca inainte, poate uneori mai ok...ma suna de multe ori pe zi, chiar si inainte de a se pune sa doarma, ne vedem des, ma tine de mana, ma ia in brate, pare ca ii pasa de mine (mai ales la faza cu accidentul...). Eu tin la el de numai pot si as vrea sa am certitudinea ca si el tine la mine.
Chiar nu stiu ce sa mai cred si ce sa fac...nu vreau nici sa-l presez...

alessia16

alessia16

Update :)

22 Mai 2011, 22:52

Stiu ca nu ar trebui sa ma gandesc atat, sa analizez si sa-mi pun intrebari. Insa nu prea pot...
S-au intamplat unele lucruri in ultimul timp care iar m-au cam bulversat...
Am avut un accident auto usor, insa el a fost cel care m-a ajutat, care l-a rugat pe un prieten sa vina la fatza locului pentru ca el nu era in localitate si nu putea ajunge repede, ma suna foarte des pana s-au rezolvat lucrurile... Apoi, am cunoscut-o si pe mama lui...ea a fost cea care mi-a gasit un service auto ok...
Prietenul lui care a venit la locul accidentului are nunta in iulie si ne-a invitat, iar el a spus clar ca mergem, impreuna...
Alta chestie ar fi ca weekend-ul acesta mi-am sarbatorit onomastica... Am iesit in oras cu el si a fost super ok, a fost f atent. Azi am fost la shopping, sa-mi aleg ce vreau cadou si sa-si aleaga si el cate ceva. Pur si simplu se poarta super fain, e atent, tine la parerea mea...
In ultima saptamana a fost si la mine, am fost si eu la el ... dar nu facem un pas clar spre impacare.
Mi-e atat de greu, chiar nu mai inteleg nimic din ce e cu el, ce simte, ce vrea... Uneori as vrea sa-l sarut si ma abtin cu greu...

semika

semika

iti pui prea multe intrebari

17 Mai 2011, 15:12

si faci prea multe scenarii, iar teama asta a ta nesfarsita ca isi va gasi pe alta, lasa-l in pace sa faca ce vrea, poate chiar isi cauta pe alta dar crezi ca va gasi usor? nu te mai gandi la orice detaliu si lasa timpul sa treaca, profita de momentele cand te vezi cu el si poarta-te natural, nu trebuie sa stie sau sa ii arati ca iti faci griji, poat si de asta ezita, cine stie ce o fi in capul lui

eddya

eddya

hello!

13 Mai 2011, 13:39

fii optimista,adica nu e singurul barbat din lume! si totul era bine pana acum,.desigur ca atunci cand ai probleme ,cand ai multe pe cap,ai tendinta sa te izolezi si nu mai ai chef de nimic.asta vine de la sine...nu esti tu de vina,daca erai tu atunci iti zicea din prima pa si gata,nu te mai cauta,nu mai vorbeati si gata,lasa-l un timp sa-si dea seama de situatia in care este,sa se regaseasca pe le insusi apoi dupa o sapt sau asa il poti cauta cu un telefon sau un msg,daca te-a dat la o parte un pic sa zic asa,asta nu inseamna ca si-a gasit alta sau ca nu te mai vrea,nu mai fii asa pesimista.niciodata.gandeste pozitiv,si intelege suntem oameni avem anumite stari,suntem supusi anumitor situatii si etc,nu suntem perfecti,facem greseli,deci hai curaj si stai linistita ca te va cauta,iar daca nu,nu insista,barbati sunt,timp este! te pup si mult succes! Fii optimista,Nu uita!

do_ni

do_ni

nu te supara

12 Mai 2011, 11:34

el oricum isi cauta pe alta (ca de altfel toti barbatii). In situatia ta sunt doua variante si anume: sa nu gaseasca sau cea pe care o gaseste sa fie mai "rea" ca tine.

alessia16

alessia16

As vrea sa nu-mi mai fac atatea griji...

10 Mai 2011, 20:45

... dar nu pot, pentru ca ma cauta zilnic, stabilim chiar seara cand se pune la somn sa vb in ziua urmatoare (cam la fel ca atunci cand eram impreuna). Am trecut pe la el pe la lucru saptamana trecuta, era f incantat. Apoi a venit el la mine, pur si simplu, vineri seara. Mi-a adus sa vad niste haine pe care le vindea o prietena de-a mamei lui...si chiar mi-a cumparat el o bluza... Sambata am iesit in club, nu doar noi doi, si niste prietene si prieteni (printre care o vecina de-a lui care mi se pare ca il cam vrea). El a stat mai mult cu mine, am dansat, a fost ok... De atunci vb la tel, zicea initial ca poate ne vedem azi, dar pana la urma nu ne vedem... Ma doare, il vreau inapoi si nu stiu cum sa mai procedez. Sa-l uit nu pot, din moment ce el se comporta cam ca inainte... Tocmai am vb cu el, m-a sunat ca s-a dus la un prieten, sper ca nu a mintit. Mi-e teama de multe ori sa nu caute pe altcineva. Nici eu nu stiu exact ce e cu mine. Si nici cu el.
Nu stiu cat voi mai putea face fata situatiei, uneori nu fac altceva decat sa ma gandesc la el, la comportament, la ce face in acel moment si daca isi cauta pe alta...

alessia16

alessia16

E atat de greu

03 Mai 2011, 20:16

Chiar mi-e greu uneori, pentru ca se comporta ca inainte si ma face sa-l vreau inapoi. Nu stiu daca si el mai vrea asta. Uneori ma gandesc sa-l recuceresc si nu stiu cum...

alessia16

alessia16

...continuare...

02 Mai 2011, 00:02

Eu ma simt ciudat cu el, pentru ca simt uneori nevoia sa-l sarut si am impresia ca si el la fel...desi ma ia in brate, ma ia de brat cand ne plimbam, ma pupa pe obraz... Eu uneori as vrea mai mult, as vrea certitudinea ca vrea sa ne impacam..
Saptamana viitoare vrea sa mearga la film cu un prieten si m-a invitat cu el.
L-am intrebat : "noi de ce ne-am despartit?" si a spus : "ca sunt eu nebun...". Eu ce sa fac? Ce sa cred? Ce urmeaza...?

alessia16

alessia16

Noutati

01 Mai 2011, 23:59

Toata saptamana am vb la tel f mult, ma suna des, de mai multe ori pe zi + seara cand se punea in pat. Vineri m-am intors in orasul lui. Si m-a surprins...placut:) M-a sunat seara pe la 10 sa-mi spuna ca vine in zona unde stau eu si ... "vrei sa vii la o plimbare cu masina?". Am mers si a fost frumos, interesant... M-a pupat pe obraz, ma luat in brate, mi-a pupat gingas mana (cum a mai facut si altadata). Nu stiam daca sa ma bucur de gesturile lui sau sa regret ca nu mai suntem impreuna. Apoi, dupa plimbarea prelungita, cand mi-a facut masaj si la picioare (desi ne-am plimbat cu masina:)) ), am vb la tel cand s-a pus in pat. Ieri iar am vb, nu f mult, ca am fost amandoi cam ocupati. M-a suparat ca nu m-a sunat cand s-a pus in pat, dar na...cica a adormit. Azi m-a sunat fara sa-l caut eu ... si am petrecut vreo 3 ore jumatate impreuna (ne-am plimbat, am fost sa mancam, a fost la mine sa ne uitam la tv, ne-am batut cu perne). De vreo ora a plecat acasa:) Am mai vb de atunci o data la telefon si cica ma va suna cand se pune in pat.

patruleasa

patruleasa

alessia16

28 Apr 2011, 14:51

Exista o vorba din popor-Cand ai laptele gratuit,nu mai trebuie sa cumperi vaca.
Poate tu asta ai facut,te-ai oferit prea devreme...
Sau poate ai evocat ceva din trecutul tau si aceste povesti sau fapte l-au speriat.(ex.nr de fosti,sau cine sunt ei).Asa fac baieti cand nu mai vrea sa aiba dea face cu tine,...sunt sora si am trei frati,deci stiu destul de bine.

stoe

stoe

mai simplu de atat nu se poate ...

27 Apr 2011, 13:09

serviciul e servici , viata personala e personala .. cat timp esti la servici iti vezi de treaba, iar cand pleci, lasi toate problemele acolo, si-ti vezi de restul problemelor care le ai acasa :) simplu ca buna ziua ! .. desi nu toti putem face asta, nu toti reusim sa separam munca, distractia, viata privata etc .. dar macar merita sa incercam .. asta e parerea mea .. sper sa te ajute .. macar ii poti da un sfat .. poate reuseste sa treaca peste aceste probleme .

Viata ca in filme

25 Apr 2011, 19:43

Ai vazut filmult He is just not that into you?

nu ar trebui sa ne intrebi pe noi

25 Apr 2011, 19:40

ce are el de gand, ci intreaba-l pe el ce are de gand in ceea ce te priveste. Baiatul asta nu stie ce vrea, nu stie si gata ... sfatul meu e sa ocolesti astfel de oameni, care nu fac decat sa te incurce in viata.

eva31

eva31

Lasa-l in pace

24 Apr 2011, 23:42

Si gaseste-ti pe altul, care nu va avea un comportament ca actualul.

alessia16

alessia16

sunt confuza

23 Apr 2011, 20:25

Pai suntem din orase diferite, dar eu sunt studenta in orasul lui, merg acasa doar o data pe luna sau la doua luni:) Majoritatea timpului sunt acolo. Nu cred ca asta e problema.
El imi spunea mai demult ca daca ne-am desparti nu inseamna ca nu ne putem impaca. Planuisem sa mergem la o nunta a unui prieten de-al lui la vara... Mi-a zis zilele trecute ca s-a intalnit cu el la sala si l-am intrebat daca i-a spus ca nu mai merge cu mine la nunta si a spus ca nu...
M-a intrebat de cateva ori cand ma intorc de acasa, ce fac de 1 Mai ("poate iesim la o inghetata").
Eu nu cred ca as putea sa-l vad doar ca pe un amic...cu un amic nu vb zilnic, ore intregi, nu imi spune ca ma pupa, etc.
Oare vrea sa ne impacam?

nu stie ce vrea

23 Apr 2011, 20:03

Ti-a spus deja, e prea tanar ca sa fie implicat intr-o relatie, cum ati hotarat ca ramaneti doar amici, si-a revenit, te suna ptr ca tu nu il suni, daca incepi sa il cauti si sa insisti o sa se comporte ca la inceput. E clar ca ii pasa de tine, altfel nu si-ar pierde vremea cu tine. Hei, dar nu mi-ai spus ca sunteti in alt oras ... probabil ca asta l=a determinat sa o rupa cu tine, nu aveti un viitor impreuna ... esti prea tanara sa te inchizi intr=o astfel de relatie, o relatie pe net ramane doar una pe net, cautati prieteni aproape de tine ... sunt sigura ca o sa gasesti.

alessia16

alessia16

...

23 Apr 2011, 16:19

Sunt surprinsa si nu stiu ce sa mai cred. Ma intreaba seara "ce ai facut azi?/cum a fost ziua de azi?" , imi povesteste ce a facut el, ba chiar ce a facut si in zilele cand nu m-a cautat ... mi-a jurat ca nu are pe nimeni (i-am spus ca vreau doar sa stiu, ca sa nu sufar un soc daca-i vad pe strada). Imi spune in diverse contexte ca sunt frumoasa, etc. Practic se poarta ca in "vremurile bune". Eu ce sa cred ? Si-a dat seama ca ii e mai ok cu mine? Vrea sa ne impacam? Sau ... ?
Astept pareri/sfaturi. Sper ca nu v-am plictisit cu povestea mea.
Multumesc! Un Paste fericit va doresc!

alessia16

alessia16

...

23 Apr 2011, 16:18

Miercuri m-a sunat iar! ... cand s-a pus in pat. Am vb iar o ora. Joi am plecat acasa si m-a sunat cand eram pe drum sa vada cum e drumul, daca sunt ok, apoi seara sa vada daca am ajuns bine [big grin] . Fiind obosita, am adormit devreme, tel erau pe silent si el a sunat cand s-a pus in pat. Evident nu am raspuns, a trimis sms ... iar dimineata a sunat cand a plecat la lucru. Eu dormeam, cand m-am trezit aveam 2 apeluri pe fiecare telefon + 3 mesaje [laughing] Iar ieri mi-a trimis mesaje, a sunat sa vada ce fac (cica sa-i pastrez oua, sa ciocnim), iar aseara a sunat cand s-a pus in pat ... am vb ca de obicei.

alessia16

alessia16

Update

23 Apr 2011, 16:17

Luni seara m-a sunat, era ok. A zis ca vrea sa ne despartim pentru ca trece printr-o perioada in care nu stie ce vrea...si nu sunt eu de vina pt asta. Buuun, eu i-am zis ca banuiam ca asta vroia sa-mi spuna, dar trebuia sa o faca fata in fata. In fine, apoi a inceput sa ma intrebe ce fac de Pasti, cat stau acasa (eu sunt din alta localitate), mi-a povestit de obiceiurile de la el. Mi s-a parut o discutie cam ciudata...adica imi zici ca vrei sa ne despartim si apoi vb ca inainte? Oricum, sincer ... ma simteam mai ok [happy] A zis ca o sa ma mai caute, ca o sa mai vb la tel, etc. Ma gandeam ca ma va suna de Pasti eventual. Dar...surpriza! M-a sunat marti dupa-masa, pe motiv ca m-a vazut prin oras un coleg de-al lui (stiam ca m-a vazut), apoi marti seara eram pe mess si m-a intrebat ce fac. I-am spus ca ma pregatesc sa ies in oras cu fetele si m-a sunat (cica sa-mi povesteasca ceva amuzant)...am vb o ora si ceva la tel, ca la inceputurile relatiei (si am mai fi vb daca nu plecam eu in oras).

Acest site foloseste Cookie-uri.
Folosim cookie-uri pentru a personaliza continutul si reclamele, pentru a oferi caracteristici specifice retelelor sociale si pentru a analiza traficul nostru. De asemenea, impartasim informatii despre felul in care ne utilizati site-ul, cu partenerii nostri de pe retelele sociale, de publicitate si de statistica in conformitate cu Politica de confidentialitate. Va puteti administra preferintele in Setari cookie.