Nu sunt sigura ca doresc sa ma casatoresc

by: papushika_hot
Nu sunt sigura ca doresc sa ma casatoresc, ajutati-ma va rog.
Imi place un baiat la nebunie, ba chiar si dragoste am facut cu 4 luni in urma. De atunci si pina azi nu am mai discutat, numai ne salutam si atit zi de zi pentru ca lucram impreuna. Azi din nou aceeasi propunere care a fost cu 4 luni in urma, sa plecam undeva in afara orasului, sa fim numai noi doi. Nustiu ce sa fac. In iunie fac nunta cu logodnicul meu , dar capul tot imi zboara la prostii. Ajutati-ma va rog cu un sfat. Mersi mult

hellenfq

hellenfq

si mie mi s-a intamplat ...

01 Nov 2007, 13:23

la un chef am cunoscut un tip super de treaba foarte funny si cu multe calitati ... m-am despartit de prietenul meu cu care eram impreuna de mai bine de un an dar asta pentru ca ma plictisisem si consideram ca nu ma mai iubeste ca la inceput
pentru ca tineam la el intr-o oaraceare masura nu vroiam sa il insel ..
iubitul meu chiar tinea la mine si l-au distrus toate faptele si deciziile mele ..
pana la urma mi-am dat seama ca ma iubeste iar celalalt era doar un player care poate ar fi ajuns si el sa ma placa dar nu m-ar fi respectat .. cu el faceam sex, dar cu iubitul meu faceam dragoset ....... si inca fac pentru ca ne-am impacat si am uitat tot ce s-a intamplat atunci

deci depinde de tipul de la servici .. decat sa iti pierzi logodnicul pentru altul pe care l-ai putea pierde la fel de usor mai bine distreaza-te ca intre prieteni cu colegul de servici, iar logodnicul ar trebui sa ramana la fel cum a fost si pana acum :)

papushika_hot

papushika_hot

cum sa spun NU

31 Oct 2007, 14:53

cum sa spun "NU" tentatiei care ma cuprinde, pentru ca cind sunt cu el uit de tot si de toate, ba chiar si de colegii de serviciu si de logodnicul meu. Putin probabil cred ca voi reusi :(

kriss81

kriss81

cred ca e normal sa-ti fie frica

31 Oct 2007, 12:32

Eu am 26 de ani si mi-e frica, sfatul meu este sa mai astepti, sau daca te-ai gandit la tot ce implica casatoria si crezi ca te-ai descurca e ok.Iar colegul de la munca uita-l, daca afla cineva din jurul tau sau logodnicul cred ca ti-ai da un pic viata peste cap si nu ai mai stii cum sa o iei de la capat.Sau poate ai ramane cu colegul cu care te-ai culca o data pe luna pentru ca mai mult nu cred ca vrea.

papushika_hot

papushika_hot

mersi

30 Oct 2007, 16:34

Am 21 de ani, cu logodnicul meu sunt de 3 ani impreuna, ma cerut in casatorie in luna iulie 2007, timp de 3 ani am fost numai cu el, nu vedeam pe altcineva in fata decit pe el. Am inceput sa lucrez si aici a inceput cosmarul si indoiala.

lovey_kay

lovey_kay

Parerea mea

30 Oct 2007, 14:41

Tipul de la serviciu e un fluture care zboara din floare in floare.Un profitor.Ceea ce ai facut sau vei face cu el ramane un one-night-stand.Problema ta se pare ca este alta, legata de casatorie.Ca sa te putem ajuta, lasa-ne mai multe detalii.Ce varsta ai, de cat timp esti cu logodnicul tau, ce simtiti unul pt celalalt, cand v-ati hotarat sa va uniti destinele.Simt o presiune, dar nu ma pot pronunta daca nu vei spune amanuntele astea.Daca vrei in particular, o poti face pe lovey_kay@yahoo.com

Acest site foloseste Cookie-uri.
Folosim cookie-uri pentru a personaliza continutul si reclamele, pentru a oferi caracteristici specifice retelelor sociale si pentru a analiza traficul nostru. De asemenea, impartasim informatii despre felul in care ne utilizati site-ul, cu partenerii nostri de pe retelele sociale, de publicitate si de statistica in conformitate cu Politica de confidentialitate. Va puteti administra preferintele in Setari cookie.