Pareri ..pro si contra

by: claudia1978
O sa incerc sa fiu cat se poate de scurta. O relatie super frumoasa de 4 ani de zile. In vara aflu ceva care ma pune pe ganduri. Faptul ca ar fi avut o tentativa cu o amica( nici macar prietena). Nu ii spun atunci cand aflu..las lucrurile sa vina de la sine, insa nu am mai putut rezista lupta ce o duceam cu mine insami si ii spun ce am auzit. Nu neaga, dar nici nu confirma. Ma asigura ca daca ar fi vrut sa renunte la mine ar fi putut sa o faca, dar este foarte multumit de relatia noastra.Ok.Pun punct acestui subiect si nu il mai deschis. Si el la fel. In concluzie nu am nici o certitudine ca ar fi fost sau nu ceva....au fost doar vorbe aruncate de " prieteni" bine intentionati. Acum, lucrurile sunt cum au fost intotdeauna..adica super frumoase. Problema este insa la mine. Desi lui nu ii arat sau ii spun asta, sunt foarte suspicioasa la orice miscare a lui. Ma abtin cu greu sa nu pun intrebari legate de anumite lucruri ( ex. de ce nu a raspuns la telefon, ce a facut , cand ajunge acasa...etc..chestii pe care oricum nu le faceam, dar acum parca ma zgandare sa incep a le face). E clar ca sunt putin paranoia de cele mai multe ori, dar incerc sa nu dau frau liber impulsurilor de moment

eva31

eva31

Nu e o problema de la tine

09 Apr 2011, 01:27

ORice om ar avea suspiciuni, chiar si dupa asemenea ``tentative``. Ar trebui sa ii spui ce te framanta si sa nu lasi sa se deterioreze relatia. Poate ca nici nu a fost nimic si ai auzit ceva ce venea de la oameni rau intentionati. Dar totusi trebuie sa ii spui si sa discutati mai mult despre acest lucru.

andrea1987

andrea1987

pentru caty

20 Ian 2010, 16:58

si crezi ca daca am sti ca suntem inselate ne-am simti nemaipomenit de fericite? se zice ca barbatii cauta afara ce nu gasesc inauntru! si atunci cand tu te chinui sa fie totul ca la carte , masa calda, casa curata, copilul ingrijit, si sa il astepti cu zambetul pe buze seara cand vine acasa, ar trebui sa fi calma si linistita cand el iti recunoaste sau marturiseste ca te inseala? pana la urma ai dreptate toti inseala dar atunci cand tu ii dai totul si el o face doar din curiozitate sau ca sa vada daca e in stare sa insele, de ce sa afli?

andrea1987

andrea1987

ori e alba ori e neagra

20 Ian 2010, 16:49

haideti sa va povestesc ce mi s-a intamplat mie si dati-va parerea!am avut o "criza" in casnicie, ne-am certat si eu am plecat la ai mei.in sfarsit,ne-am impacat si am hotarat niste compromisuri. toate bune si frumoase pana a doua zi dupa impacare cand fara sa vreau gasesc la el in telefon apelat numarul unei "fufe", cu care umblase acum mult,mult timp. la fel nu i-am spus nimic. o saptamana am fiert in sinea mea , "de ce? ,sunt urata?,nu ma mai iubeste?,nu-l mai atrag?,m-am ingrasat? (apropo avem si o fetita si logic am luat niste kg dar nu sunt obeza)? ". pana la urma am inceput o discutie mai aprinsa si la nervi l-am intrebat ce e cu apelul acela! explicatia lui:"pai bausem o sticla de wiskey de suparare si cum nu stiam daca ne mai impacam sau nu, am sunat-o, dar nu mi-a raspuns , avea tel inchis!" am inghitit-o si sa zicem ca m-am linistit. nu mi-a mai dat motive sa cred ca ar fi facut ceva, dar totusi increderea in el e un pic sifonata.

pareri...pro si contra

14 Ian 2010, 15:55

cred ca noi femeile ar trebui sa intelegem un lucru si acela ca nu exista barbatzi fideli 100% si daca tindem sa credem altceva suntem foarte mari fraiere....am intalnit multi barbatzi care nici intr-o mie de ani nu i-ai suspecta vreodata de infidelitate si totusi erau cei mai mari afemeiatzi iar barbatzii acesti erau chiar casatoritzi si acasa cu sotiile lor se purtau ca si cum ar fi niste ingerasi iubitori. iar tocmai comportamentul acesta nu reuseau sa le de-a nici o suspiciune nevestelor. ma amuzam enorm pe seama lor dar sunt constienta ca si eu pot fi in locul acelor femei oricand pe viitor sau chiar si acum si ce pot face? ce putem face?? oricum daca ei au de gand sa insele vor insela...nici un barbat nu va refuza o oportunitate!! acum problema e in felul urmator: cum ar fi mai ok, sa stim exact sau nu ce fac ei. am auzit multe femei zicand ca "sunt constienta ca m-ar putea insela dar atat timp cat nu voi afla e totul ok." si chiar nu inteleg de ce preferam sa fim mintite, de ce preferam sa nu stim adevarul si mai bine sa acceptam o iluzie, macar atat cat sa ne ajute sa luam decizii sau....nush dar mie imi pare mai bine atunci cand stii adevarul si nu esti mintita...

tashulina

tashulina

Poate

12 Ian 2010, 11:34

ar fi fost mai ok sa te lamuresti exact daca a fost sau nu ceva intre ei. Stiai sigur si puteai alege ce sa faci, sa il ierti sau nu.

Oricare din variante, ai fi scapat de angoasele care te zgandare acum...

Link-uri recomandate:designer interior onlinedesigner interior bucurestinikydecor.romobilier living preturiclassic interior design
Acest site foloseste Cookie-uri.
Folosim cookie-uri pentru a personaliza continutul si reclamele, pentru a oferi caracteristici specifice retelelor sociale si pentru a analiza traficul nostru. De asemenea, impartasim informatii despre felul in care ne utilizati site-ul, cu partenerii nostri de pe retelele sociale, de publicitate si de statistica in conformitate cu Politica de confidentialitate. Va puteti administra preferintele in Setari cookie.