Pareri

by: emilia_me
Cat de importante sunt parerile celorlalti fata de tine? Incerci sa ii impresionezi in mod placut pe toti cei cu care intri in contact sau doar pe cei fata de care ai anumite interese?

lolitalove

lolitalove

conteaza famiia si jobul

28 Iun 2008, 15:27

restul nu ma interesaza , nu ii poti multumi pe toti, si daca ii multumesti pe toti tu unde ramai.

sunt oameni care pot avea o parere proasta despre tine asa , fara rost, sau din rautate, doar nu voi sta acum sa imi pierd timpul cu ei ca sa le fiu pe plac. :P

ce voua nu vi sa intamplat ca din senin sa va urasca cineva?

leo

leo

...

26 Mar 2008, 18:46

de acord cu sweet_candy. nimeni nu te poate face prost fara acceptul tau.

pisi

pisi

Incerc

26 Mar 2008, 13:51

sa-i impresionez pe cei la care tin in mod deosebit, dar si pe cei fata de care mi-am asumat anumite responsabilitati.

panterootza

panterootza

in cazul meu...

07 Mar 2008, 16:48

parerile celor din jur sunt impartite...pe cat de mult ma indragesc prietenii,colegii si sefii,pe atat de mult ma dispretuiesc cei care ma stiu prea putin,sau chiar deloc...chiar zilele trecute ma intreba colegul meu¨ce au romanii cu tine´´?...nu am stiut ce sa ii raspund,cand mi-a spus k,intamplator,a asistat la o discutie pe seama mea,in care,cateva persoane isi dadeau cu presupusul:´´este o aroganta si f rea´´...nici acum nu stiu cine erau,dupa descrierea data de el,nu cred sa cunosc aceste persoane...ideea este k eu ma atasez f greu de oameni,si in general,sunt putini care reusesc sa ma cunoasca asa cum sunt eu intr-adevar...asta pt k am mai multe personalitati si ma adaptez cu usurinta fiecarei situatii si fiecarui om...asa se face k fiecare ma stie...altfel...si in general,ma intereseaza doar parerile celor apropiati,si ori de cate ori intru in contact cu cineva care ma critica,sau ma vb de rau,intreb atat:´´de unde ma cunosti u pe mine si ce stii u despre mine k sa iti dai cu presupusul?¨...poate de asta par...´´aroganta si rea´´...

leo

leo

deci...

27 Feb 2008, 22:32

sa nu fim sclavii imaginii ca nu e bine. pentu ca sa ai imagine trebuie sa ai personalitate. ea este generatoare de imagine indiferent de actiunile tale. insa nu trebuie sa ne intereseze parerea altora. cand mergem seara la culcare mergem singuri, cand avem un examen il dam singuri etc, deci restul sunt pe locul doi.

Acest site foloseste Cookie-uri.
Folosim cookie-uri pentru a personaliza continutul si reclamele, pentru a oferi caracteristici specifice retelelor sociale si pentru a analiza traficul nostru. De asemenea, impartasim informatii despre felul in care ne utilizati site-ul, cu partenerii nostri de pe retelele sociale, de publicitate si de statistica in conformitate cu Politica de confidentialitate. Va puteti administra preferintele in Setari cookie.