Parintii mi-au interzis sa mai vb cu el...

by: alessia16
Buna! Am mai scris acum cateva luni despre problemele mele cu iubitul meu, ca nu stiam daca ma vrea sa fim impreuna sau nu, etc... Lucrurile nu s-au schimbat prea mult de atunci, dar ne vedem des, vorbim mult la telefon (de mai multe ori pe zi), stiu ce face, stie ce fac...lumea ne crede impreuna. Eu tin mult la el si simt ca si el tine la mine. Toate ca toate, pana cand acum o luna m-a suparat si am facut greseala de a-i spune mamei la telefon(eu sunt studenta in orasul lui, stau cam 90% din timp acolo). Atunci ea si restul familiei (tata, bunica, fratele) au concluzionat ca el nu e pt mine, ca nu ma merita, ca isi bate joc de mine, etc. Si sa nu mai vb cu el. Am ajuns acasa intr-un weekend atunci si le-am explicat ca nu pot asa usor sa renunt la el, pt ca ne-am obisnuit unul cu altul, ca nu suntem indiferenti unul altuia si pareau ca au inteles. Pana cand am venit acum 2 zile acasa pt o saptamana. Mi-au interzis sa mai vb cu el la telefon. Apoi ca pot vb dar rar si sa nu ma auda ei.

alexandra

alexandra

unde

12 Oct 2011, 20:52

tu ce ai de gand sa faci?

Ps: da-mi add pe facebook, vreau sa-mi extind cercul de prietene: nextgenerationape@yahoo.com

catch_me

catch_me

poti

10 Oct 2011, 09:54

gasi ceva mai bun .... sincer

sunshine84

sunshine84

eu zic

04 Oct 2011, 09:51

ca ai timp sa gasesti pe cineva mai bun sau sa lupti sa faci ceva alaturi de el, decizia iti apartine; conteaza doar cum stii sa te faci inteleasa

rodi58

rodi58

Dupa ani si ani

14 Sep 2011, 23:20

Sa nu ajungi sa regreti ca nu ai incercat. Anii trec, regretele raman.
Familia vrea ceva, tu vrei altceva. Asa s fost si va fi mereu.Timpul trece si nu uita ca dragostea ramane,tot acolo , ascunsa intr-un loc anume, va razbate la suprfata peste timp. Regretele snt tarzii si nu rezolva nimic. INCEARCA.

nociolina

nociolina

parerile parintilor conteaza mai putin

13 Sep 2011, 11:03

Eu daca as fi in locul tau as lua vorbele alor mei doar drept niste pareri. La varsta ta, deja nu mai conteaza ce spun ai tai, mai ales despre viata ta personala. E doar o relatie, nu e ca si cum te casatoresti cu el. Intr-adevar sunt situatii cand parintii au un feeeling in ceea ce priveste iubitul fetei lor, dar de tot atatea ori acesta poate sa fie inselator. Eu zic sa incepi prin a nu mai lua in seama ce-ti zic ai tai asa de mult. Serios, acum! Ce iti pot face?

alessia16

alessia16

...

12 Sep 2011, 15:13

Am 25 de ani.
De ce spuneti ca nu sunt rationala?

tashulina

tashulina

aaa

12 Sep 2011, 10:23

pentru inceput...ce varsta ai?

alessia16

alessia16

continuare 2

11 Sep 2011, 12:54

Vreau sa-i fac sa inteleaga ca nu pot sa renunt la el, macar amici sa fim (ceea ce ei nu cred ca se poate). Nu stiu ce sa-i explic lui cand vb cu el, sper sa-mi mai raspunda la telefon... Ma simt singura, nu pot sa nu vb cu el. Ai mei par ca nu inteleg ca nimeni nu e perfect si ca toti gresim. Va rog, dati-mi un sfat! Scuze daca sunt cumva incoerenta in ceea ce povestesc... Spuneti-mi cum sa fac sa-l impac pe el... Si cum sa fac sa le explic alor mei ca mi-e imposibil sa fac ce imi cer ei (pt ca mi-au spus ca daca nu renunt la el, sa renunt la ei) si sa le schimb parerile. Va rog, am nevoie de ajutor! Multumesc!

alessia16

alessia16

continuare 1

11 Sep 2011, 12:48

Evident ca sunt cu ochii pe mine si asculta sa vada cand vb, iar aseara cand vorbeam cu el a intrat mama in camera si a inceput sa tipe : "Tu nu intelegi sa nu mai vb cu el? Lasa-l in pace..." si chestii de genul asta. Iar el a auzit si a zis ca vb mai incolo...normal ca nu i-a picat bine. Dupa faza asta a urmat o cearta urata cu ai mei, cand ei incercau sa-mi explice ca nu e pt mine (unul din motive e faptul ca a terminat facultate privata, ca nu lucreaza inca in domeniu, eu sunt la doctorat si cica el e un prost, de unde se continua cu toate celelalte: s-a purtat urat, nush cum vb (chestii spuse de fratele meu,pt ca parintii nu l-au cunoscut)) si mi-au interzis sa mai vb cu el la tel (de intalnit nu mai spun). Asa...apoi am primit un ultimatum de 2 sapt in care trebuie sa inchei cu el. Eu NU POT. Tin asa mult la el, ma inteleg bine cu el, nu pot fara el. L-am sunat aseara si era f suparat pt ce auzise. A spus ca nu ma mai suna, sa-l sun eu cand pot vb, ca nu mai vrea sa se simta ca aseara. Eu ce sa fac? I-am spus ca mama era nervoasa ca uitasem sa fac ceva ce mi-a zis ea... Cum sa-l impac? Cum sa procedez cu ai mei?

Acest site foloseste Cookie-uri.
Folosim cookie-uri pentru a personaliza continutul si reclamele, pentru a oferi caracteristici specifice retelelor sociale si pentru a analiza traficul nostru. De asemenea, impartasim informatii despre felul in care ne utilizati site-ul, cu partenerii nostri de pe retelele sociale, de publicitate si de statistica in conformitate cu Politica de confidentialitate. Va puteti administra preferintele in Setari cookie.