Prima intalnire, este el cel cautat, sau nu?

by: 
De cat timp ai nevoie la o prima intalnire, pentru ati da seama, daca barbatul din fata ta ti se potriveste?
Care sunt intrebarile cheie pe care i le pui, si care sunt criteriile tale de eliminare, ca potential partener?
Ar fi fain daca ati veni cu exemple din experientele proprii, ce se scrie in carti, stim deja cu totii.

miciarox

miciarox

hmmmmmmm

07 Nov 2008, 22:53

pana la urma nu stiu care sunt criteriile voastre de a selecta partenerii...e adevarat ca toate femeile detin un feeling aparte.ne dam seama cu mai multa usurinta daca un barbat mai merita o adoua intalnire sa...nu.dar eu am avut cateva experiente care uneori m-au pus pe ganduri.simteam de la prima intalnire ca el e chiar ce asteptam eu.dupa ce ne apropiam mai mult realizam ca e total opus criteriilor mele.si nu s-a intamplat numai o data asa.totusi ador la prima intalnire ca partenerul sa imi raspunda repede la intrebari,si am destul de milte...

ioli

ioli

hy

18 Oct 2008, 19:46

pai la prima intilnire abia daca imi dau seama ce vrea..nu poti sa fi..ok..incet incet..asa imi place..

Imi place

17 Oct 2008, 07:09

varza pregatita de tine draga vanghelis ;) , in mod normal nu mananc "varza"

vanghelis007

vanghelis007

Sa inteleg

16 Oct 2008, 20:07

draga mea, ca iti place varza?
Pentru Marlenalili:Stii cum poti sa-ti dai seama daca barbatul din fata ta ti se potriveste?Daca iti place mancarea de varza.Inseamna ca aveti ceva comun de impartit.Intrewbarile care le pui trebuie sa fie simple.iar criteriile de eliminare, apar din raspunsuri si din ceea ce crezi tu ca reprezinta nepotriviri de gusturi .Eu am facut ceva.Am lasat dracului toate subtilitatile filozofice in care va incurcati(ca in fuste), si v-am vorbit despre dragoste.Este limbajul cel mai simplu, cel mai pur, cel mai primitiv, cel mai minunat.Daca vorbind despre dragoste, sufletele voastre continua sa mearga pe aratura, inseamna ca aveti o problema de rezolvat.Fiti simple, iubiti.Acelasi soare ne lumineaza pe toti si ne umple sufletele de bucurie.Voi puneti intrebari in loc sa intindeti mainile si sa luati?

Vanghelis

16 Oct 2008, 19:09

ma impresionezi din ce in ce mai placut :*...ce varsta ai daca nu te superi ?:D:D

Vanghelis

16 Oct 2008, 17:42

ai facut o varza pe topicul asta :))

vanghelis007

vanghelis007

Draga S.

16 Oct 2008, 09:24

In poracticile martiale, se spune ca acela care se impotriveste, sufera cele mai amarnice lovituri.Omul trebuie sa fie ca trestia, si sa se miste in bataia vantuli cu flexibilitatea acesteia.Arogant sunt din cauza imprejurarilor.In mine se gaseste insa un copil cu ochi albastri, caprui sau negri, care isi intinde mainile cu adoratie catre tine si vrea sa iti incolaceasca gatul tau de lebada, si sa te pupe cu gurita lui mica , care are in ea, dulceata copilariei si frumusetea nevinovata a amintirilor cand inca erai un inger.Nu am experienta, este adevarat.Daca as avea experienta, as fi un pacatos.Sa fie aceasta directia secreta spre care iti canalizezi tu dorintele?Eu sunt sigur ca gresesc si am sa te rog sa ma ierti .Pentru ca eu vad in tine ceea ce Dumnezeu a facut mai frumos si mai bun pe pamant.Si tot El mi-a dat cuvantul, ca sa-l transform in cantec, sa-ti legan clipele atunci cand obosita, simti ca pleoapele tale iti acopera ochii ca niste aripi.Nu trebuie sa-ti placa de mine.Tu esti pasarea mea ranita.Ma lasi sa-ti vindec sufletul?Pentru ca trebuie sa stii.Nu trebuie sa te temi de dragoste, asa cum nu trebuie sa te temi de zorile care bat ca niste umbre la ferestrele tale.

unadonna

unadonna

da

12 Oct 2008, 11:16

da.prea erotic,mult prea erotic,ingrozitor de erotic:D.
unde sa mai pui ca ne si traduci vanghelis.bantui de zor si pe alte siteuri si umpli capul femeilor cu fel de fel de prostii.mda

arahnia

arahnia

of, vanghelis

11 Oct 2008, 16:44

Tu chiar nu-ti dai seama ca intr-un fel tu ai devenit... "proprietatea" tuturor aici pe forum? Si nu este corect fatza de celelalte sa acorzi doar uneia atentia ta?
Hmm... ca sa nu mai zicem ca deja devii prea... erotic pentru forumul asta. :P :D :)

vanghelis007

vanghelis007

Cum

11 Oct 2008, 16:34

aratati.Si simturile noastre se aprind in fata fructului interzis, in fata matasii, luminii, culorii, mirosului,caracterelor si temperamentelor, in care maturitatea, are ceva din inocenta fecioarelor, din perversitatea amantelor abandonate, din lacrimile, rasetele, promisiunile, care ard ca niste stele, ne fura in apusurile lor de soare si ne invaluie faptura intr-o camasa subtire de flacara, in care curiozitatea se amesteca cu pasiunea, si sarutarile, au dulceata fluturilor care ratacesc orbi prin stomac.

vanghelis007

vanghelis007

Ma faceti

11 Oct 2008, 16:24

Sa o parafrazez pe Anais-Nin.
"Nu gasesti doua femei cu aceeasi textura a pielii, cu aceeasi luminozitate a carnii, cu aceleasi umbre care se intind asemenea unor delte de patima devoratoare alungindu-se sub privirile ei tremurande ,unde apele marii si focul cerului sa se ingemaneze la fel de perfect in soaptele ei, in imbratisarile in care aromele florilor mor strivite in nebunia dorintelor.In solitudinea prezentului, petrecem ore intregi incercand sa vedem cu marginile imaginatiei intinse ca niste aripi,

unadonna

unadonna

Prima intalnire, este el cel cautat, sau nu?

11 Oct 2008, 15:18

vanghelis iar te tii de goange?fi cuminte

arahnia

arahnia

wow

11 Oct 2008, 13:17

vanghelis draga, am ramas fara cuvinte...
Cu mesaje din astea... cred ca vei starni discordie pe aici pe forum...
Vrei sa te deteste forum-istele? :)

vanghelis007

vanghelis007

sweetheart

11 Oct 2008, 05:22

Daca tie nu-ti place marul, iti propun pupici cu smeura, cu ciocolata, cu fistic.Haide sa ne sarutam, daca nu-ti place sa faci filozofie.In felul acesta vom trai in mod practic filozofia.De aceea te intreb, gura ta moale, dulce si catifelata, ce gust are draga mea?Si vreau sa te mai intreb ceva, dar sa imi raspunzi sincer:Tu stii sa saruti senzual, incat atunci cand o sa o facem, sa ne smtim ca in sanul lui Avram?Aaaa, si vreau sa aplici o corectie in ceea ce ma priveste.Chiar daca varsta mi-a atenuat agresivitatea masculina, sa stii ca arat mai barbat decat tine, si imi plac foarte mult pupicii, imbratisa=rile si femeile frumoase si seducatoare ca tine, inteligente, patimase, bune gospodine, care stiu sa gateasca lucruri gustoase.Chiar daca nu stii sa gatesti, nu-i o problema.Te pap pe tine, fiindca esti o dulceata si o frumoasa.

littleice

littleice

oare

08 Oct 2008, 17:18

Oare ,trebuie sa cautati aceste calitati la un barbat .Eu zic sincer m-as simti ca un produs in raft care mai are si eticheta reduceri.Virtutiile noastre ca barbati nu sunt aratate din primul ceas al intalniri cu o persoana.Ne trebuie timp si dragoste ca sa putem sa aratam de ce suntem in stare.Este tot asa de adevarat ca trebuie sa ne starduim mult mai mult sa o si aratam .Simplu fapt ca nu spui unei femei simtamintele tele fata de ea e o problema care te duce catre prapastia despartirii.Buna crestere se observa de la o distanta apreciabila si eu cred ca aceasta este prima virtute .

semida

semida

o viata de om.. nu reusesti sa descoperi raspuns

04 Oct 2008, 11:48

Insasi faptul de a accepta o prima intalnire, este un pas spre o relatie viitoare deja.
Cat de durabila si cat de departe se poate ajunge,nu se poate decide in una,doua ore-cel putin asa cred eu.
Interviu ?-noi am raspunde cinstit la intrebarile ce ne -ar fi puse?
Fiecare din noi stim cat teatru este intrun simplu raspuns....
Cati barbati plini de umor,manierati,destepti si bine facuti nu cunoastem si totusi nu vrem sa avem o prima intalnire cu ei?
Nu a-ti vazut barbati clasificati ca "mai putin frumosi"-care totusi au un farmec personal aparte ?
Eu cred ca fiecare femeie are criteriile ei personale de alegere a unui partener si vai !...daca cineva v-a indrazni sa ii critice preferinta...

vanghelis007

vanghelis007

Atractia

30 Sep 2008, 03:29

Atractia, draguta mea,este cu totul altceva.Newton, s-a indragostit de un mar, dupa ce acesta i-a cazut pe cap.S-au casatorit, si a rezultat un copil foarte interesant, pe care l-a botezat- atractia universala.Marul acesta, a inceput sa circule cu Mercedesul prin universul citadin si s-a produs o epidemie, care s-a numit dragoste.Acu si Mercedes s-a molipsit si a spus ca vrea musai sa se marite cu Edmont Dantes.Ii place de el cand calca pe frana si pe acceleratie, si mai ales cand face trilulilu din claxon.

andreea_mandra

andreea_mandra

pt inceput......

29 Sep 2008, 08:43

.....trebuie sa se simta ceva intre noi..acea "vraja" care se simte inca de la prima intalnire.Desi fiecare dintre noi isi doreste un barbat frumos, destept,cu simtul umorului, manierat, finutz,romantic etc...cu toate stim ca nu se poate sa gasim un singur barbat la care sa se fi adunat toate aceste calitati la un loc.La prima intalnire iti poti da seama doar de caracterul lui,si nici acolo nu poti baga mana in foc.Nu cunosti o presoana dupa vreo 20-30 de ani atat de bine, n-ai s-o cunosti dupa 1-2 intalniri. Important este sa existe acel ceva intre cei doi...si sunt sigura k micile defecte se pot accepta atat din partea unui cat si din partea celuilalt.

vanghelis007

vanghelis007

Acum

28 Sep 2008, 17:09

M-ai facut sa respir ceva mai usurat.

arahnia

arahnia

:P

28 Sep 2008, 10:03

Sa nu exageram, vanghelis. Crezi ca imi e suficienta o fraza pompoasa si intelectuala pentru a-l declara barbatul ideal? Nu mai sunt demult atat de naiva. :) Iar compromisuri oricum facem, chiar daca sunt marunte. Si chiar crezi ca intuitia si instinctul tin de paranormal? Tie nu ti s-a intamplat niciodata sa-ti fie antipatic un om pe care poate abia l-ai cunoscut? Ti se par exagerate pretentiile mele? N-am pretins nimic in plus fatza de ce am si eu, ca femeie. Daca as descrie sau astepta barbatul ideal... as muri tot singura. :)

vanghelis007

vanghelis007

Deja

27 Sep 2008, 23:21

Deja in mintea ta se deruleaza un proiect.Daca nu vrei sa ajungi la compromisuri mai tarziu, accepta ceea ce iti ofera realitatea, si extrage din ea, ceea ce este cat mai aproape de dorintele tale.Banuiesc ca este greu si asa.Imagineaza-ti altcewva.Citeste cineva ce ai scris tu.Ce crezi ca o sa faca?O sa zica:Mai, ma incadrez in acest model de barbat ideal.Daca nu, mai imi ajustez pantalonii si freza si am sa-mi pun ochelarii pe nas ca sa par putin mai interesant si intelectual.Si-i pun una din intrebarile acelea destepte, care sa-i faca inima scrum, chiar de la prima citire a textului.De ce spre exemplu, lumea zice, -Sa invatam limba sngleza fara profesor?Este ea atat de desteapta incat mizeaza pe instinctele paranormale pe care le-a gasit in proprii ei pempersi?De ce nu se spune invers: "Sa invatam fara elevi?"Pentru ca in felul acesta am face economie de sali de clasa.

arahnia

arahnia

P.S.

27 Sep 2008, 16:00

In niciun caz sa arate ca Brad Pitt sau mai stiu eu ce alta vedeta masculina din topul popularilor si frumosilor... :):):)...

arahnia

arahnia

:)

27 Sep 2008, 15:57

Imi e mai usor sa spun criteriile de acceptare... sau sa le amestec :)
Trebuie sa fie inteligent, spiritual, cu simtul umorului foarte bine dezvoltat, sa nu vorbeasca mai mult decat mine :), sa nu fie casatorit sau in alta relatie (logic, nu?), nu-mi pasa cum arata fizic, desi... daca are buzele senzuale, reprezinta un atu, sa nu fie frumos, sa aiba o privire deschisa..., nu ma deranjeaza sa fie mai inteligent decat mine, dimpotriva, dar cu conditia sa nu ma trateze cu superioritate... Cam astea cred ca ar fi...
Dar la toate astea cel mai important criteriu si hotarator este intuitia mea, care, din fericire, nu m-a inselat pana acum.
Aa, si am uitat sa adaug ca trebuie sa simt instinctiv incredere in el.

vanghelis007

vanghelis007

Da.

27 Sep 2008, 08:36

Tie iti merge la suflet, dar lipseste reciprocitatea.O iubire ideala, este atunci cand doua placeri se intalnesc pe un pod, dar cand se ciocnesc, nici una nu cade in apa.

Glumeam de faza cu Brad Pitt

27 Sep 2008, 08:33

... si totusi sa nu uitam ca Brad este un actor deosebit, e una din persoanele cele mai influente din lume, e suficient ca sa locuiasca intr-un hotel, vila, sa consume un vin, sa poarte o camasa de un anumit brand, ca pretul acestora sa creasca uimitor. El insusi e un Brand. In plus este implicat in foarte multe actiuni caritabile, si iti spun sincer asta imi merge la suflet mai mult decat mutrisoara lui de copil.

vanghelis007

vanghelis007

Gresesti

27 Sep 2008, 08:18

Criteriul tau de evaluare este frumusetea.Daca totusi Brad Pitt ar fi un tampit,-din punct de vedere spiritual,-ce-ai face? Te-ai culca cu el numai pentru ca este un animal bine?Sau vei incepe sa scoti adevarurile enuntate de tine din fantana?

Ca o buna gazda o sa incep ...

26 Sep 2008, 19:01

Eu am nevoie cam de o ora-doua de conversatie, ca sa imi dau seama, de ma mai intalnesc vreodata cu el sau nu.
Astea sunt criteriile mele de eliminare in prima faza: fara maniere, fara simtul umorului, "cioara filozoafa", infumurat, singuratic, barbat cu 0 KM ( care nu a mai avut nici o relatie serioasa), imi propune o partida de sex la prima intalnire, tinuta neingrijita, betivan, fumator inrait, sedentar, parfumat in exces
Si ca sa termin intr-o nota vesela: daca arata ca Brad Pitt tot ce am scris mai sus se declara Null si neavenit :))

Acest site foloseste Cookie-uri.
Folosim cookie-uri pentru a personaliza continutul si reclamele, pentru a oferi caracteristici specifice retelelor sociale si pentru a analiza traficul nostru. De asemenea, impartasim informatii despre felul in care ne utilizati site-ul, cu partenerii nostri de pe retelele sociale, de publicitate si de statistica in conformitate cu Politica de confidentialitate. Va puteti administra preferintele in Setari cookie.