Relatii cu fostul

by: moderator
Cand vine vorba de fostul tau iubit, ai incheiat relatia si, deci, orice forma de comunicare, sau mai iesiti la un suc din cand in cand? Sau, de ce nu, poate o partida ocazionala de sex... ca doar a fost atat de bun!

Spune-ti parerea si intra pe 2 octombrie, intre orele 14 si 16, in dialog cu Loredana Ionascu de la Clinica TerapiaM.

ladybug

ladybug

hmm

02 Oct 2008, 15:39

probabil ca nu raspunde tuturor asteptarilor, dar raspunde majoritatii. acum am incercat o alta abordare, ce o sa fie... nu se stie. ce e pacat este ca probabil nu vom putea fi niciodata doar prieteni pentru ca ne iubim prea mult. si de cate ori o sa ne despartim si o sa nimerim inapoi impreuna nu se stie :(

gaspy

gaspy

poate, una mica

02 Oct 2008, 15:34

nu zic ca nu tin la el, doar ca relatia nu ar fi putut continua asa cum era. siiii nu cred sa se fi schimbat prea multe. deci, desi sunt toate sentimentele si tensiunea sexuala, nu vrea sa ma impac cu el

gaspy

gaspy

din pacate nu

02 Oct 2008, 15:19

nu avem alte ralatii si... in plus mi-e teama ca mi s-ar parea foarte ciudat sa il vad pe el cu altcineva. chiar daca eu nu vreau sa mai fim impreuna cred ca m-ar durea putin

seagull

seagull

.

02 Oct 2008, 15:17

eu am pastrat amicitia cu un fost prieten. nu simt nimci pt el, tin la el doar ca la un amic. dar sunt sigura daca si el ma vede la fel. ma cem ca la un moment dat imi voi da seama ca de fapt el simte ceva mai mult si prietenia noastra se va incheia

gaspy

gaspy

da,

02 Oct 2008, 15:13

destul de usor de zis dar greu de facut :(

gaspy

gaspy

da dar...

02 Oct 2008, 15:02

eu vreau foarte mult sa ramanem amici, pentru ca ne intelegem foarte bine. cum putem trece peste toata tensiune asta?

ladybug

ladybug

m-am despartit de doua ori de fostil...

02 Oct 2008, 15:00

si de fiecare data, dupa perioada de "cool-down" am inceput sa ne vedem, sa vorbim, pentru ca suntem in primul rand f buni prieteni. dar terminam prin a face sex. iar dupa o perioada ajungeam inapoi impreuna... acum, nu stiu daca e bine sau nu. cateva probleme au fost rezolvate in perioada de cool-down dar nu toate probabil...

mishelle0

mishelle0

....

02 Oct 2008, 14:26

Trebuie sa-mi impun o limita si sa trec mai departe...ca de nu la fiecare cerere a lui cedez...trebuie mai multa determinare...si cel mai ciudat ii sentimentul cand stii ca din prietena lui de mai bine de 3 ani ai devenit amanta lui..si cel mai dureros ii sa vezi ca inca tu mai simti ceva pt el si el nu...are alta prietena de cateva luni...stiu ca suna ciudat dar asta ii adevarul

mishelle0

mishelle0

greu sar sper sa trec peste

02 Oct 2008, 14:06

Aseara a fost ultima noapte de sex cu ex-ul desi suntem despartiti de aproape un an acusi..ii greu pt k inca ma simt legata de el sufleteste desi el a trecut peste...dar mi-am promis ca de azi inainte sa inchei capitolul sex cu exu definitiv si sa merg mai departe

prima iubire

02 Oct 2008, 10:35

eram mici amandoi... eu 15, el 17 ani, cand ne-am cunoscut. am avut o relatie de aproape 5 ani.
a fost prima mea iubire, si la fel cred ca aa fost si pentru el. Ne-am despartit dar cum putem sa uitam?! Cred ca nu ne vom uita toata viata!
Oricat de mult mi-as iubi sotul, prima iubire nu se uita niciodata! Nu se pune problema de sex cu fostul, dar am o tresarire cand il vad sau il aud. Dar doar atat! Cred...

relatia incheiata

01 Oct 2008, 19:03

Familia mea si a ex-ului sunt in relatii bune, sunt chiar prieteni foarte apropiati, asa ca, de dragul lor si de dragul anilor buni pe care i-am avut cu el, am terminat-o in conditii amicale. Mai vb cu ex-ul cand e absolut nevoie, altfel evit discutiile, nici vorba sa facem sex … de ziua mea imi trimite felicitari si chiar cate un cadou … cred ca se simte vinovat. Eu nu il felicit de ziua lui, sorry! Totusi, de sarbatori cand trimit o felicitare comuna familiei lui il includ si pe el.

gaspy

gaspy

...

01 Oct 2008, 10:49

mi s-a intamplat sa raman prietena cu fostul meu dar, trebuie sa recunosc ca exista o anumita tensiune sexuala. ne mai vedem si mai vorbim din cand in cand dar nu putem fi prieteni prea apropiatai

egodog

egodog

daca...

01 Oct 2008, 10:45

...incheiat relatia ce rost are sa-l mai vad? nu mai zic de sex. pan ala urma e imposibil ca doi oameni ce au fost odata iubiti sa ramana prieteni

Acest site foloseste Cookie-uri.
Folosim cookie-uri pentru a personaliza continutul si reclamele, pentru a oferi caracteristici specifice retelelor sociale si pentru a analiza traficul nostru. De asemenea, impartasim informatii despre felul in care ne utilizati site-ul, cu partenerii nostri de pe retelele sociale, de publicitate si de statistica in conformitate cu Politica de confidentialitate. Va puteti administra preferintele in Setari cookie.