Relatiile la distanta

by: ihatepink
eu cred ca relatiile la distanta sunt cele mai bune. te vezi rar sexul este mai bun si nu mai ai timp nici de cearta..:D

eva31

eva31

Nu sunt bune

31 Mar 2011, 02:14

Cred ca apropierea fizica (nu ma refer neaparat la sex, ci la apropierea chiar si vizuala, verbala, atingeri, saruturi) sudeaza un cuplu, altfel unul va sfarsi cu tulburari psihice, inchis ca autistii intr-o lume imaginara iar celalalt isi va gasi un partener pe masura asteptarilor si dorintelor lui.

scorpion_girl

scorpion_girl

Partea proasta

26 Oct 2010, 09:35

apare cand apar situatii tensionate la unul din parteneri, situatii in care are nevoie de "umarul" celuilalt iar celalalt este la sute de km distanta...

pitty371

pitty371

Nu este adevarat!

22 Oct 2010, 13:06

Eu am avut o relatie la distanta cu prietenul meu si a durat aproape un an ( el in Bucuresti, eu in Piatra Neamt ). Ne-am inteles perfect.E greu, ce-i drept, ca ti-e dor si apar tot felul de intrebari, dar depinde cat de puternica este legatura dintre voi doi si de increderea pe care i-o acorzi celuilalt. Acum suntem tot impreuna, eu m-am mutat in Bucuresti si ne iubim mai mult! Daca vrei sa iti reuseasca o astfel de relatie trebuie sa faci niste compromisuri , pentru ca este una mai atipica.

ihre

ihre

relatii la distanta

25 Dec 2009, 23:35

relatiile la distanta merg bine o perioada si asta, atata timp cat nu esti foarte implicat apoi , va aparea "distanta" cu incertitudinile corespunzatoare si certurile rezultate din nesiguranta data de distanta.asa ca ...

isabellla

isabellla

Sal

15 Iul 2009, 15:09

eu cred ca merg dar nu intodeuana.am o colega care are o rel la distanta si le merge bine dar dorul e f mare si greu.se vad mai rar dar le e bine.

Acest site foloseste Cookie-uri.
Folosim cookie-uri pentru a personaliza continutul si reclamele, pentru a oferi caracteristici specifice retelelor sociale si pentru a analiza traficul nostru. De asemenea, impartasim informatii despre felul in care ne utilizati site-ul, cu partenerii nostri de pe retelele sociale, de publicitate si de statistica in conformitate cu Politica de confidentialitate. Va puteti administra preferintele in Setari cookie.