Sa gandim pozitiv, pentru o viata mai buna..

by: jinx_cat
Fetelor ;)) ce-ar fi, sa nu ne mai lasam daramate de probleme si de stres, si sa incercam impreuna sa trecem peste toate mentinandu-ne o gandire pozitiva tot timpul. Sa fim mereu zambitoare, pline de energie si de viata. Sa radiem. As vrea ca prin acest topic, sa ne ajutam una pe cealalta cand avem probleme...sa nu picam de pe pediestalul multumirii de sine...poate mai exista asa ceva...nu am avut rabdare sa studiez. Ma gandesc ca...impreuna, vom reusi mai usor decat singure...ce ziceti? Mi se alatura cineva? ;)) Va pup si va astept...

alex62

alex62

ziua se cunoaste de dimineata

12 Iul 2008, 11:59

Suntem prea stresate , in fiecare zi intalnit o mie de oameni cu diferite cacactere dar pentru a reusi sa rezolvam tot ce ne propune in fiecare zi ne mulam dupa fiecare persoana ca sa ne rezolvam problemele si sa nu suparam pe nimeni............dar in acelasi timp nu trebuie sa suparam pe nimeni, viata este scurta si nu trebuie sa avem dusmani dar nici nu trebuie sa ne lasam calcate in picioare

aadaa

aadaa

...

02 Iun 2008, 15:28

Cand am vazut topicul am intrat special sa va recomand documentarul "The secret"
:) Ma bucur ca l-a vazut mai multa lume. E cam greu de facut ce spun ei acolo, insa vazandu-l, am reusit sa imi reorientez atentia catre altceva decat lucruri triste. Cu o floare nu se face primavara, insa ma protejez pe mine de tristete.

jinx_cat

jinx_cat

una din cele mai mari probleme, dragostea

22 Mai 2008, 11:09

Da...dragostea asta...bat-o vina...ne cam suceste mintile...eu trec prin momente f dificile...si am trecut...inainte, eram genul care tot timpul era suparata...nu vedeam nicio culoarea in viata asta....dar mi-am dat seama ca nu are nici un rost...si ca tot ce se intampla in viata asta, se intampla cu un anumit scop si pana la urma toate au o legatura una cu cealalta...va recomand filmul "The secret"...e un film tip documentar...ce vorbeste despre gandire si puterea mintii...pe mine m-a ajutat mult...incepusem sa imi pierd speranta ca mi-ar raspunde cineva la ceea ce am scris...sper sa se mai adune lume...nu ar fi rau sa vina si baieti...macar ne-ar fi mai usor si noua sa intelegem anumite chestii....

Va pup...si nu uitati ca SUNTETI FRUMOASE!!!

Acest site foloseste Cookie-uri.
Folosim cookie-uri pentru a personaliza continutul si reclamele, pentru a oferi caracteristici specifice retelelor sociale si pentru a analiza traficul nostru. De asemenea, impartasim informatii despre felul in care ne utilizati site-ul, cu partenerii nostri de pe retelele sociale, de publicitate si de statistica in conformitate cu Politica de confidentialitate. Va puteti administra preferintele in Setari cookie.