Saloanele de masaj erotic-Ajuta sau dauneaza cupulului?

by: andrada82
Buna...am si eu mai multe nelamuriri in privinta saloanelor de masaj erotic...Prietenul meu,cu care am o relatie stabila,spune ca este ok daca se duce la masaj erotic...si s-a dus de cateva ori fara ca eu sa stiu.Acum ca am aflat tot ma gandesc ca,poate acolo,intretine relatii sexuale cu maseuzele.....sau ca va deveni dependent si noi n-o sa mai avem o relatie sexuala ca pana acum.In toate anunturile cu saloanele de masaj erotic,scrie ca masajul este cu finalizare...Cum se produce aceasta finalizare daca nu prin contact sexual?El imi spune ca ne putem duce amandoi...sa aducem ceva nou in relatia noastra...Ce parere aveti?...Daca ma duc o sa dauneze relatiei noastre?A fost careva in cuplu?Sincer...m-ar tenta sa ma duc,dar mai intai vreau sa aflu mai multe pareri de la persoane care au fost....

vanghelis007

vanghelis007

Depinde

29 Iul 2008, 19:31

De cine face masajul.

lolitalove

lolitalove

iar lolita are dreptate

25 Iul 2008, 16:41

sa stiti ea s-a exprimat cam radical dar asa e , daca iti folosesti corpul ca o prostituata ajungi sa crezi ca esti o prostituata, si iti pierzi respectul de sine.

lolitalove

lolitalove

mmmm nu e chear absurd leo

25 Iul 2008, 16:36

ce ai spus ultima oara, de ce sa o chinuie el daca nu se pricepe.
dar sincer oricum ai da-o mi-se pare ciudat, de ex eu nu as putea face sa ceva, stau pe masa intinsa acolo, ca o carne la abator, si ma atinge un tip pe care nu il cunosc , si am un orgasm la comanda.( ptr o fantezie erotica nu e rau dar in ealitate) mi-se pare ceva de animale, su roboti, orgasmul e injositor in felul acela.
mai bine ma masturbez singura si am orgasm si gata nu trebuie sa ma vada nimeni si sa mai si platesc ptr asta.
e patetic.

lolita27

lolita27

Leo

05 Iul 2008, 14:47

Citeste te rog povestirea "Fantana magica" postata pe blogul meu.

leo

leo

LOLITALOVE

30 Iun 2008, 09:46

macar trebuie sa respecti faptul ca unii isi recunosc neputinta. de ce sa o chinuie el, daca nu se pricepe?

leo

leo

ti se pare pisi

30 Iun 2008, 09:44

procentul e cam acelasi. chiar si la alcoolism. spui asta datorita faptului ca nu prea ai de a face cu femeile. sincer sa spun, majoritatea duc vieti, hai sa le spunem mediocre. sunt cateva femei care au viata ok, dar sunt destul de rare.
evident unele vicii care el au barbati nu le au femeile si viceversa.

pisi

pisi

lasa, leo,

29 Iun 2008, 09:02

ca si in randul barbatilor sunt atatia care sunt vai mama si steaua lor.

chiar as tinde sa cred ca exista mai multe specimene insuportabile de barbati decat de femei imposibile.

vezi la orice pas barbati macho, barbati nesimtiti, nespalati, care vorbesc vulgar, care n-au pic de cultura generala, misogini, barbati lipsiti de responsabilitate, indivzi certati cu legea, barbati alcoolici, barbati care si-au abandonat sotiile si copiii etc

trebuie sa recunosti ca multe dintre femei sunt mai ceva cu capul pe umeri decat multi dintre barbati, orice ai spune si sustine tu.

lolitalove

lolitalove

da leo

28 Iun 2008, 14:16

or fi frustrati dar mi-se pare ciudat sa ii propuna si partenerei sa se duca, el chear e ok cu faptul ca altul o sa ii provoace orgasm partenerei?

iar frustrarile nu cred ca se rezolv astfel.

leo

leo

lolitalove

24 Iun 2008, 19:10

unii e frustrati...si de aia.

leo

leo

Pisi

24 Iun 2008, 19:05

din postul tau anterior imi dau seama de 2 lucruri:
1) se vede ca nu esti barbat
2) se vede ca nu esti barbat si deci,esti destul de norocoasa sa nu intalnesti asa ceva des.
eu nu prea sunt asa norocos...

lolitalove

lolitalove

andrada82 cred ca ai mari probleme in relatia ta

24 Iun 2008, 17:50

nu mi-se pare logic sa se duca la masaj eroic cand te are pe tine ca sa il satisfaci, si nu mi-se pare normal sa-ti atinga o persona straina partile intime.

pisi

pisi

leo,

24 Iun 2008, 12:00

omenirea e evoluat f mult, de aceea am ajuns unde suntem acum.

deci nu se aplica ceea ce spui tu, de fapt nu se mai aplica de ceva timp...

leo

leo

pisi

24 Iun 2008, 10:41

asta e gandirea de baza a femeie. faptul ca unele femei au evoluat reprezinta un subiect aparte. si eu m-am detasat mult fata de gandirea primara a unui barbat, de-a lungul timpului.

pisi

pisi

Leo,

21 Iun 2008, 10:14

nu toate femeile privesc barbatii asa cum i-a descris lolita in mesajul acela.

Or mai fi si femei care gandesc ca ea, dar nu toate suntem la fel. :)

leo

leo

Lolita27

21 Iun 2008, 01:16

nu stiu care este experienta ta cu barbatii dar te asigur ca nu intelegi nimic din "marea poza". incearca sa intelegi modul de gandire al unui barbat si nu sa il vezi prin prisma gandirii unei femei.

leo

leo

andrada82

21 Iun 2008, 01:15

nu cumva intrebarea era alta? crezi cumva ca la un moment in timp nu vei face fata? de ce nu inveti si tu ce fac ele? eu sunt capabil sa fac un masaj erotic excelent partenerei. tu de ce nu incerci?

lolita27

lolita27

Dauneaza foarte grav cuplului

15 Iun 2008, 22:44

Prietenul tau e un pervers egoist obsedat de placerea lui de a ejacula. Din pacate pentru el nu-si da seama ca acest mod "modern" de a privi o relatie nu face dacat sa-l injoseasca pentru ca isi prostitueaza trupul si sufletul exact ca si prostituatele de la saloanele de masaj care accepta sa li se ejaculeze in pumni. Vrea sa te atraga si pe tine in jocul lui pervers aratandu-ti de fapt cat de putin te iubeste sau mai bine spus de cat de incapabil este sa iubeasca (cu sufletul). Eu te sfatuiesc sa fugi cat de repede poti de astfel de relatii pentru ca a face amor fara sa iubesti e un mare pacat pentru sufletul tau si chiar daca tu iubesti daca prietenul tau e incapabil de trairea unor sentimente reducand relatia voastra stabila la un prilej de ejaculare nu face decat sa te injoseasca, terfelindu-ti sentimentele si coborandu-te la nivelul lui care e unul foarte gregar, aproape animalic si extrem de viclean.

girl4fun

girl4fun

Ajuta

12 Iun 2008, 03:33

"Eu cred ca aceasta activitate, deprindere sau cum doriti sa o numiti face partea din viata oricarui barbat modern. Ne place sau nu ..asta este adevarul. Acolo gasesc o femeie pe alese, care ii acorda atentie, il mangaie, il maseaza...si eu stiu ce ii mai face (il finalizeaza prin metode de masaj).
Eu zic ca este prea mult sa o consideram inselare, pentru ca din cate stiu eu la aceste saloane sunt interzise raporturile sexuale.
Eu cred ca nu dauneaza daca merge singur sau daca mergi tu singura (exista si pentru femei) pentru ca atunci cand se intoarce acasa probabil ceva i-a placut foarte mult acolo...si cu siguranta va incerca si cu tine acasa, si probabil ca si tu vei proceda la fel.
Iar despre o sedinta in cuplu...cu atat mai putin cred ca ar dauna relatiei tale. Din contra consider ca va revigora ceva in relatie, poate atat la nivel erotic/ sexual, cat si la nivel de comunicare cotidiana."

Acest site foloseste Cookie-uri.
Folosim cookie-uri pentru a personaliza continutul si reclamele, pentru a oferi caracteristici specifice retelelor sociale si pentru a analiza traficul nostru. De asemenea, impartasim informatii despre felul in care ne utilizati site-ul, cu partenerii nostri de pe retelele sociale, de publicitate si de statistica in conformitate cu Politica de confidentialitate. Va puteti administra preferintele in Setari cookie.