Sunt tacuta....helppppppp

by: a_elya
sunt tacuta si vreau sa ma vindec..consider ca e o boala...un sfat ceva...primesc si eu?:D
pur si simplu nu sh despre ce as putea sa vb si eu in grupul de prieteni...sau atunci cand ma intalnesc cu vreun barbat...nu prea deschid gura:))...doar dak ma intreaba si at raspund..si asa mai pe scurt...dar sa deschid eu subiect...nu s a intamplat...:(((

a_elya

a_elya

ms

25 Mar 2008, 17:25

e foarte bun filmul pentru cei pesimisti ...cum sunt si eu de fap ...:P

crysa

crysa

Tacerea nu e o boala!

18 Mar 2008, 18:26

Si eu sunt o persoana timida uneori, da' reusesc de fiecare data sa inving acest lucru!Incearca sa fii tu insati sa nu te mai gandesti la tacere ca la o boala incurabila. Totul trebuie sa vina de la sine atunci cand te vezi cu prietenii, lasa'i pe ei sa gaseasca subiectu', dar tu incearca sa dai replici atunci cand ei discuta despre ceva, dar detaliat. Incearca sa te feresti de raspunsurile scurte. Iar atunci cand te vezi cu un barbat...vorbeste cu el orice...nu conteaza..despre filmu' care l'ai vazut aseara la tv...despre monica columbeanu ca e anorexica:))))..orice, ai sa vezi ca dupa aia totul vine de la sine, incearca sa nu te mai gandesti ca nu esti in stare sa vorbesti! Fii mai optimista...viata este mult prea scurta ca sa stam sa ne facem griji si sa ne vaitam! Iti recomand filmul "the secret", sincer iti spun ca pe mine m'a ajutat, chiar dk uneori sunt f pesimista. Astept sa vb dupa ce ai vazut filmul, care este mai mult un documentar. Sa fii foarte atenta ca sa'l intelegi!

leo

leo

lol

17 Mar 2008, 00:39

stiu pentru ca si eu sunt la fel si te inteleg. totusi cu noul meu "upgrade" de personalitate vad ca am descurc bine.

a_elya

a_elya

:)

17 Mar 2008, 00:31

Mihaelala

subiectul ala se consuma si dup-aia tot se lasa linistea. si e frustrant. ea trebuie sa stie referinte catre alte subiecte. si pariez ca nu e o persoana care sa frecventeze cluburile sau sa stea la ultima barfa a cartierului.

ies in club ...dar mai rarutz.
afara in cartier ies... dar doar dak sunt sunata..nu ies la nimereala..sa vad dak e cineva

a_elya

a_elya

!!!

17 Mar 2008, 00:30

nu e vb de gafe...pur si simplu parca dispare tot ce am in cap :-s...

leo

leo

Mihaelala

22 Feb 2008, 18:42

subiectul ala se consuma si dup-aia tot se lasa linistea. si e frustrant. ea trebuie sa stie referinte catre alte subiecte. si pariez ca nu e o persoana care sa frecventeze cluburile sau sa stea la ultima barfa a cartierului.

leo

leo

lol.

21 Feb 2008, 01:45

timiditate...lipsa de subiecte==> numar limitat de prieteni=> socializare deficitara.
incearca cu autosugestie pentru timiditate. memoreaza 150 de subiecte diferite pentru cea de-a doua problema.

Acest site foloseste Cookie-uri.
Folosim cookie-uri pentru a personaliza continutul si reclamele, pentru a oferi caracteristici specifice retelelor sociale si pentru a analiza traficul nostru. De asemenea, impartasim informatii despre felul in care ne utilizati site-ul, cu partenerii nostri de pe retelele sociale, de publicitate si de statistica in conformitate cu Politica de confidentialitate. Va puteti administra preferintele in Setari cookie.