Un sfat pt mine!

by: rallukka
Am o relatie la distanta de 2 ani...uneori cand prietenul meu ma suna si imi spune ca iese in orasa sau ceva de genu ...imi vine sa imi iau lumea in cap. nu stiu de ce>\ Credeti ca e gelozie?? ce trebuie sa fac ca sa nu ma mai simt asa? Va rog sa imi dati un sfat

rallukka

rallukka

multumesc celor care mi-au dat un sfat

30 Aug 2007, 05:40

pt rai2007. nu stiu daca chiar am sa iti pot asculta sfatul de al parasi pe prietenul meu pt ca tin la el foarte mult. Si nu sunt fata aia care sta cu nasul in perna si plange, doar ca uneori simt ca nu mai pot cu relatia asta la durata. Atata tot. oricum mersi pt comment

rai2007

rai2007

draga raluka

27 Aug 2007, 16:01

nu exista barbat care sa nu si insele prietena / sotia oricate baliverne vei tot auzi de la diverse persoane care inca mai cred in basme si povesti cu zine... e normal sa fi geloasa si e normal sa va traiti viata separat daca impreuna nu se poate. pe voi v a legat ceva frumos ce ati trait sau traiti din cind in cind atunci cind sunteti doar voi. dar niciodata nu veti fi " doar voi " mereu vor exista alti factori din exterior care va vor zdruncina sentimentele. sfatul meu pe care oricum nu il vei asculta este - forget about him ! dar stiu ca nu e asa simplu
sunt 2 variante: daca esti fetita lui cuminte care sta singura in casa cu nasul in perna si plinge in timp ce el " iese in oras " veti continua asa tu in chinuri iar el pina isis va gasi pe altcineva mai aproape de el
varianta 2 sa renunti la relatie si sa incerci sa ti creezi drumul tau - dar prima probabil ti se potriveste mai bine

anutza21

anutza21

ochii...

09 Aug 2007, 21:58

care nu se vad bla bla. am avut si eu o relatie la distanta. am fost impreuna cu respectivul 3 ani. din 3 ani cam 1 an jumate am stat impreuna...asta pentru ca era mereu plecat pe undeva. sufeream destul de mult mai ales ca la un moment dat am rupt legatura vreo luna fara sa stim unul de altul. bineinteles ca gelozia s-a instalat ca la ea acasa pana intr-o cand mai multi prieteni comuni au plecat la el fara sa-l anunte.ghici ce mi-au spus:"ai un prieten de milioane..nu numai ca nu te-a inselat dar te si iubeste".din acea clipa a disparut orice urma de neincredere. motivele pentru care ne-am despartit au fost cu totul altele dar din punctul de vedere a fidelitatii nu m-am plans. daca e intr-adevar iubire si el este plecat doar cu scopul de a munci atunci nu ai nici un motiv sa fii ingrijorata.asta depinde si de persoana foarte mult dar ca sa fii sigura pe el nu ar fi rau sa-l supui la un test.iti va reflecta o parte din adevar. pupici si bafta :*