Voi chiar credeti ca mai e o lume a barbatilor?

by: bogdan631
Stiti foarte bine cum sa controlati barbatul, sa il "educati", ce ii place si ce nu, si ca are o slabiciune pentru voi, deci intr-un fel voi detineti lumea. In spatele celor mai puternici barbati se afla o femeie mai puternica.

cocktail

cocktail

ca bine se mai spune

06 Apr 2011, 17:54

in spatele oricarui barbat de succes se afla o femeie surprinsa :D
Sincer acum, parerea mea este ca fiecare om are o fire a lui, unora le place sa fie condusi altora sa conduca si tot asa se formeaza si perechile care dureaza

eva31

eva31

Women on top

31 Mar 2011, 02:52

Stii cum se spune: cum ti-l educi, asa il ai. Nu e o lume a barbatilor dar ei sunt prea orgoliosi ca sa admita aceasta realitate. Si noi suntem destul de destepte incat sa ii lasam sa creada ce vor si sa facem ce stim noi.

stoe

stoe

Bogdane

20 Aug 2010, 16:36

din cate vad eu, bagi toate femeile in aceeasi oala, ceea ce nu e corect, iar in final, daca te-ai pune putin in locul unei femei, oricare ar fi ea, ai realiza ca acelasi gand sec, il au si ele despre noi.

toti suntem la fel, intotdeauna va exista aceasta concurenta, care sa fie deasupra [nu este un canotaj sexual], care sa fie in top, cel mai bun.

se intampla, ca odata sa fie un barbat, alteori o femeie. din cate stiu eu, exista egalitate intre sexe, fiecare are aceleasi drepturi.

intr-adevar, exista persoane puternice si slabe, ca si caracter, iar de aici rezulta diferentierea pe care tu incerci sa o arati.

leo

leo

:)

03 Aug 2010, 14:44

de ce va chinuiti aiurea cu jocul asta al puterii. lumea noastra e in fiecare si fiecare dintre noi isi defineste lumea din jur. prefer sa nu accept idei implementate de societate cum ca lumea e a femeilor sau a barbatilor. lumea e un teatru, iar eu joc o piesa. daca castig am toti fanii indiferent de a cui e lumea.

tashulina

tashulina

...

30 Iun 2010, 09:15

"In spatele celor mai puternici barbati se afla o femeie mai puternica."...dar oare te-ai gandit ca o femeie puternica nu va putea fi ok singura, ci doar cu un barbat alaturi?

Nu se poate una fara cealalta...

bogdan631

bogdan631

nu

16 Iun 2010, 20:35

nu este ironic, nu cu parere de rau, respect femeile, accept realitatea. Chiar admir femeile pentru ceea ce sunt, pentru importanta care o au in lumea asta, sunteti mana care impinge leaganul lumii.

ynna000

ynna000

...

16 Iun 2010, 20:32

si o spui ironic? cu parere de rau?

bogdan631

bogdan631

..

16 Iun 2010, 20:26

pardon jurul voastru

bogdan631

bogdan631

..

16 Iun 2010, 20:25

Nu ca am disparut numai ca asta e adevarul, lumea chiar se invarte in lumea voastra.

ynna000

ynna000

...

16 Iun 2010, 20:10

suna urat, vorbesti de parca sunteti niste animalutze usor de controlat. Priveste femeia doar ca pe o persoana foarte ambitioasa, intr-adevar, poate ii place sa controleze uneori dar cauta interesul amandurora.
Si da, cred ca exita o lume a barbatilor. Crezi ca ati disparut?

Acest site foloseste Cookie-uri.
Folosim cookie-uri pentru a personaliza continutul si reclamele, pentru a oferi caracteristici specifice retelelor sociale si pentru a analiza traficul nostru. De asemenea, impartasim informatii despre felul in care ne utilizati site-ul, cu partenerii nostri de pe retelele sociale, de publicitate si de statistica in conformitate cu Politica de confidentialitate. Va puteti administra preferintele in Setari cookie.