Voi credeti in destin?

by: cioco_bocco
Eu am auzit de multe ori oameni spunand: "asa a fost sa fie" sau " asa ne-a fost sortit"... voi credeti ca exista lucruri ce ne sunt destinate, ca exista persoane ce ne sunt sortite?
Parerea mea e ca viata e asa cum ne-o facem noi...Voi ce parere aveti? exista sau nu destinul?

drica

drica

Destin

19 Oct 2018, 14:35

Eu cred in destin. sunt de parere ca nu exista coincidente ci mereu e mana destinului. Daca esti curioasa sa afli mai multe despre destin, intra pe zodiacool.ro si fa-ti un calcul al destinului. Eu mi-am facut si am ramas impresionata de ce am citit, adica unele chestii chiar ma descriau total :)) Nu strica sa citesti cate un pic de peste tot si sa iti faci o idee.

pisi

pisi

Negativ

21 Apr 2007, 11:08

Nu cred in destin.
Ceea ce numim "destin" sunt de fapt propriile noastre optiuni si a consecintelor ce decurg din asumarea acelor optiuni.
"Destinul" reprezinta caile pe care le-am ales sa mergem prin viata,desi am fi avut si alte alternative la acele optiuni,dar din anumite motive sau criterii ne-am decis impotriva acelor optiuni.

cioco_bocco

cioco_bocco

....

15 Mar 2007, 14:43

nu am stiut floare de cais ca au mai fost subiecte de acelasi gen,,,sunt de acord cu ce spunea cineva de mai sus ca destinul ti l poti face si cu mana ta,,da insa este foarte adevarat ca sunt importanti factori externi,,care pot fi prielnici sau nu

ralucutza15

ralucutza15

dap

13 Mar 2007, 22:09

cred in destin, pt ca mi s-a intamplat de foarte multe ori sa se intample un lucru caruia eu nu-i dadeam nici 1% sanse sa se intample , fie el lucru bun sau rau in urma caruia am avut de invatat multe si daca acel lucru nu se intampla eu ramaneam asa..nestiutoare...

Acest site foloseste Cookie-uri.
Folosim cookie-uri pentru a personaliza continutul si reclamele, pentru a oferi caracteristici specifice retelelor sociale si pentru a analiza traficul nostru. De asemenea, impartasim informatii despre felul in care ne utilizati site-ul, cu partenerii nostri de pe retelele sociale, de publicitate si de statistica in conformitate cu Politica de confidentialitate. Va puteti administra preferintele in Setari cookie.