Vreau parerea voastra

by: mihaelus
Am avut o casnicie de 5 ani cu un om pe care cred ca l-am iubit ,avem un baietel de 4 anisori.Inca de l-a inceput s-a comportat foarte urat cu mine,dar am trecut peste toate ,crezand ca asa este casatorita,si tre sa trec peste probleme.Am ajuns la faza in care el ma domina fara probleme,adica eu primeam toata ziua ordine pe care trebuia sa le execut .Sotul meu era atat de preocupat de afacerea pe care o are,si de bani, incat desi ne-am fi permis aproape orice,noi totusi nu puteam merge in concediu,dar asta nu ar fi fost nimic daca comportamentul lui ar fi fost unul mai civilizat.Intotdeauna i-si descarca pe mine nervii,comunicarea intre noi era zero,viata noastra intima era in interesul lui si asa foarte rar,umilita jignita ,injurata,stresata eram la tot pasul.Din septembrie m-am dus la parintii mei cu baietel cu tot,in decembrie am introdus actiune de divort dupa ce am luat cativa pumni in cap,dar acum ma terorizeaza,ameninta cu moartea si zilnic i-mi trimite mesaje si ma acuza de tot felul de lucruri neadevarate. Credeti ca este pacat ca despart copilul de un astfel de om.

andreea_mandra

andreea_mandra

nu te lasa batuta...

01 Sep 2008, 08:48

este adevarat k ai gresit tu cel mai mult inca de la inceput.....cand te-ai casatorit cu el...asta este cea mai mare greseala a ta.probabil il iubeai foarte mult de ai acceptat atatea...bine ca te-ai oprit la timp.ar fi putut fi si mai rau.daca tu crezi k,copilul nu traieste intr-un mediu adecvat lana tatal lui,atunci eu te sfatuiesc sa nu-l mai lasi sa-l vada.dupa cate ai spus,oricum nu prea vrea sa vada copilul.cat despre amenintari...nu le lasa asa.daca continua asa,mergi la politie,va primi o restrictie,si astfel te vei putea simti ceva mai in siguranta.nu este normal ceea ce se intampla,si cel mai greu ii va fi copilului,dar va intelege mai tarziu k ai facut toate astea pt binele lui.daca sotul tau nu s-a schimbat in atata timp,n-o va face de acum incolo.va avea acelasi comportament fata de voi.analizeaza bine situatia,si fa in asa fel incat sa va fie bine amandurora,dar mai ales copilului.aveti grija de voi!

ladybug

ladybug

:(

29 Aug 2008, 21:55

presupun ca ai incercat deja dar eu tot o sa intreb: nu poti avea o discutie civilizata cu el sa-i explici ca tie poate sa-ti spuna orice in fata, dar sa vorbeasca frumos in prezenta copilului pentru ca ii face rau? presupun ca-si iubeste copilul, poate intelege ca nu are dreptul sa-i fure inocenta unui copil punandu-l intre voi doi...

gina_tudorica

gina_tudorica

Sper ca nu ai mustrari de constinta ?!

29 Aug 2008, 12:16

daca ai , fii sigura ca ai procedat FOARTE CORECT ! Nici un ban din lumea asta si confort nu merita indobitocirea si umilirea unei finte umane . Acum daca te hartuieste , poti sa mergi la politie sa-l reclami , nu stiu exact cum se procedeaza , ar trebuii sa te interesezi , pentru asta , ca el sa aiba interdictie sa se apropie de tine .
Pe copil nu-l poti oprii sa nu-si viziteze tatal , daca ai face-o cind va fi mare te va condamna , el fiind prea mic acum ca sa stie ce este intre voi !

mihaelus

mihaelus

Draga mea

28 Aug 2008, 15:51

Draga mea vreau sa-ti spun ca eu zilnic las copilasul sa mearga la tatal lui si-i vorbesc frumos despre el,dar nu acelasi lucru se intampla si din partea lui,sun zile putine intradevar pana in prezent in care nu i-mi primesc copilul inapoi decat a doua zi dimineata,iar daca sun seara mi se aduc injurii ,nu-mi da copilul la telefon,sau raspunde la telefon si dupa aceea il pune undeva jos si-l lasa deschis,pot eu vorbi singura.Copilul i-mi spune tot felul de lucruri urate pe care i le spune tatal lui.Oricum eu ma straduiesc sa fiu atat de aproape de copilas incat sa putem inlatura astfel toate rautatile acestui om.

gaspy

gaspy

parere personala si atat

28 Aug 2008, 15:33

nu pot sti exact care este relatia intre voi, dar punandu-ma pe mine in locul tau, intr-o relatie precum ai descris-o tu, as fi plecat de mult. cat despre copil, nu il poti creste intr-un astfel de mediu. mai bine separat si fericit decat intr-o familie in care certurile fac parte din meniul zilnic. nu trebuie insa sa-l separi complet de tatal sau, este important sa aibe o relatie cu el, insa aici voi trebuie sa fiti adultii si sa incercati sa va comportati civilizat. adica nu chestii de genu "nenorocitu' ala de tac-tu" sau "proasta aia de ma-ta". am vazut oameni crescuti in astfel de medii si crede-ma, nu e cel mai sanatos lucru. copilul are nevoie de ambii parinti, fie ei si separati.

Acest site foloseste Cookie-uri.
Folosim cookie-uri pentru a personaliza continutul si reclamele, pentru a oferi caracteristici specifice retelelor sociale si pentru a analiza traficul nostru. De asemenea, impartasim informatii despre felul in care ne utilizati site-ul, cu partenerii nostri de pe retelele sociale, de publicitate si de statistica in conformitate cu Politica de confidentialitate. Va puteti administra preferintele in Setari cookie.