barbatii sunt vesnic copiii......

personburlacu_angi

acesti copii mari care sunt barbatii!!!sunt momente in care nu stiu ce sa fac sa ma supar sau sa ma minunez cu cata usurinta mint unii barbati ( sa nu generalizam unii nu vor decat sa te pacaleasca??)au o privire atat de sincera,atat de nevinovata;ei nu inteleg unde au gresit in momentul in care au mintit sau in momentul cand au fost prinsi cu minciuna.Realitatea este ca de foarte multe ori se poarta ca niste copii,eu cred ca in lucruri acceptabile merita sa-i iertam daca-i iubim.Ce ziceti?

• person ...

atat barbatii cat si femeile au subdezvoltata capacitatea de automodelare. de fapt e foarte greu sa modelezi dupa cum vrei tu o fiinta de sex opus.

leo21 Mai 200714:59
  • person barbatii...

barbatul cind minte, nu o face de fiecare data din motive de inselaciune (de exemplu, cind este vorba de o surpriza, sau vrea sa te fereasca de o problema pe care el o rezolva si singur intre timp, fara ca sa te supuna uni stres inutil, dind dovada ca tine mult la tine); dar daca o face din motive rusinoase, inseamna ca s-a ivit o fisura in relatia voastra si daca nu este atunci aceasta fisura se face tot mai mare devenind o groapa intre voi. Rezultatul - nu va ve-ti mai intelege ca inainte. Concluzia: comunicarea sincera poate rezolva multe. Curaj femei!

crina-l13 Mai 200710:46
  • person ariana16....

da ,ne punem inima la bataie.
    Ce nu inteleg este faptul ca:de ce sa-i modelam noi,cand frumos ar fi sa ne modelam singuri,dupa cerintele celuilalt???

burlacu_angi09 Mai 200716:38
  • person iuliandm.....

nu mi-ai raspuns la intrebare.

burlacu_angi09 Mai 200716:34
  • person leo....

imi pare rau ca ai suferit din cauza femeilor,dar oare nu esti prea dur cu noi si chiar si cu tine?
    Stiu ca esti realist si este foarte bine,dar putin sentimentalism face bine la toata lumea.

burlacu_angi09 Mai 200716:29
  • person ariana16

si eu faceam ca tine. dar felul de comportament de acum il vad ca pe o evolutie. cel putin asa nu isi mai bate joc oricine de tine in relatie. nu suferi...si apoi trebuie sa analizezi situatia un pic. doar nu ai pune un diamant in mana unui geamgiu pentru prelucrare? sufletul tau este un astfel de diamant, daca il oferi unei persoane care nu stie sa ii confere stralucire, nu rezolvi nimic.

leo08 Mai 200712:37
  • person iuliandm....

bine ai venit.
    Spune tu sincer,daca o femeie incearca sa te modeleze fie si subtil,cand realizezi acest lucru ce simti cu adevarat???

burlacu_angi07 Mai 200714:27
  • person Bravo.....

Bravo,baietii! imi place cand am cu cine discuta,dar a-ti disparut pt. un timp.
    A-ti avut nevoie de timp de gandire???
    Leo,iti respect parerea,dar nu cred ca in cuplu trebuie sa astept sa faca celalalt ceea ce nu sunt in stare sau nu-mi place,asta nu se numeste ca il folosesti in favoarea ta??
    Pacat ca nu intra mai multi in discutie,sa avem opinii cat mai multe.Va pup si va mai astept.

burlacu_angi07 Mai 200714:24
  • person cel mai destept!

hai pa!

eduta05 Mai 200711:49
  • person fetelor

si eu spun ca femeile se comporta ca niste copii intarziati, dar fata de voi eu stiu sa ma opresc. stiu sa discern intre gandirea asta si realitate. voi nu...

leo04 Mai 200719:16
  • person iuliandm

poate tu ai cea mai multa dreptate dintre noi toti. As putea adauga la ceea ce ai scris tu ca femeile din Romania isi merita barbatii. sunt asa cum ele ii fac. insa este bine sa recurgi mai putin la filosofie. ai putea avea conflicte cu oameni care nu vad decat bucatura din farfurie (cazul eduta)

leo04 Mai 200719:14
  • person ...

partenerul perfect este cheia spre prioritatile noastre nu Fat-Frumos sau Ileana Cosanzeana.

leo04 Mai 200719:10
  • person burlacu_angi

pai atunci cand te casatoresti de exemplu (in rest poti face cate schimburi vrei), pe langa dragoste, presupun ca persoana respectiva are si o utilitate directa pentru tine. adica poate face ce tu nu poti, nu iti place sa faci etc. din partea ambilor parteneri celalalt este o investitie. depinde de fiecare din noi daca este una facuta cu succes sau un esec. nu iei partener sa isi faca cariera ci sa te ajute in ce iti propui tu. si apropo...in viata nu poti face dacat una singura bine: familie sau cariera. ambele au avantaje si deavantaje.

leo04 Mai 200719:09
  • person modelari?

dar ce ,suntem toate modelatoare?dupa ce ca in viata asta femeia treb.sa faca aproape totul ,treb. sa-i mai si modelam ,auzi! daca esti si te consideri un barb.adevarat treb sa ai propria ta personalitate baietas!

eduta04 Mai 200712:17
  • person barbati= copii?

Interesant dar femeile = ? Atat pot sa spun ca in spatele unui barbat puternic sta o femei puternica.Ori cate defecte ar avea un barbat el poate fi modelat. Asa cum olarul ia lutul fara forma si face din el o capodopera asa si femeia. Nimeni nu si pus intrebarea de ce dumnezeu la trimis pe fiul sau pe lume prin femeie, pentru ca femeia va putea sa-l modeleze si sa ajunga mintuitorul omeniri.De ce Adam a fost facut din lut( mizerie) iar pe Eva din coasta lui Adam ( din trup). Deci femeia este cea care il modeleaza pe barbat.

iuliandm04 Mai 200709:08
  • person hotarat lucru........

deci ori studii si o cariera ori maritata,la cratita,copii(acestia sunt frumosi si necesari),asteptand sa vina sotul cand vrea el,si mai ales cum,sperand ca poate imi da niste bani de paine(sa nu vina prea tarziu ca inchide la alimentara,dar pot fugi si dimineata pana se trezeste el);
    Iar sotul meu sa admire toate femeile cu cariere,frumos imbracate,aranjate,coborand din masini trasnet.Mie ce imi trebuie haine frumoase,ca nu am unde sa le port,tf.sau masina pt.ce ?????
    Utilitatea femeii???Draga Leo,ce intelegi prin asta?

burlacu_angi24 Apr 200714:09
  • person burlacu_angi

toate bune dar mare atentie cu emanciparea asta. si pe vremea bunicii erau femei la fel de emancipate, erau si acum 4-500 de ani. dar stii tu...cam ramaneau fete batrane sau mai nou divortate. si asta explica rata divorturilor in lumea actuala.
    nu uita ca atunci cand imi aleg partenera, o aleg si pentru utilitatea ei, nu pentru emancipare. e la fel ca la job: nu te angajeaza nimeni pentru cat de bine stii sa te distrezi la chefuri, ci pentru cat de bine muncesti

leo23 Apr 200711:06
  • person .mare adevar.....

mare adevar ai spus jolieoanna; si daca totusi considera ca au dreptate in tot si toate,sexul tare..... in schimb vor sa fie mereu in centrul atentiei noastre,oare simt ca pierd teren in fata noastra??? vorba aia "femeia la tigaie si la copii" dar ne-am mai emancipat si noi si bine facem.

burlacu_angi19 Apr 200714:44
  • person sunt de acord

eu nu sunt de principiu sa-mi educ sau sa-mi "dresez" partenerul; bineinteles ca se pot face anumite ajustari, e ca si cum ti-ai lua o haina noua, daca e prea larga putin o stramtezi, dar daca e rosie si tu vrei galbena, atunic n-ai ce-i face! Asa e si cu ei, daca e afemeiat, n-o sa-l skimbi sau daca e violent. Parerea mea. Iar daca te-a inselat o data, o va face si a doua oara! Spun din proprie experienta! asa ca, fetelor, ....next! Si veti vedea ca viata e cat se poate de frumoasa! Va pup!

jolieoanna18 Apr 200715:03
  • person aveti dreptate dar.....

aveti dreptate toate dar prin casatorie ai adoptam,aicrestem,educam,ingrijim iar noi ramanem cu ce?? oare cand ai educam nu suntem ca niste mame??? oare nu se obisnuiesc sa fie mereu educati,avand mereu pregatita replica nu stiam cum sa-ti fac pe plac? nu am stiut cum e mai bine?? promit sa nu mai fac!

burlacu_angi18 Apr 200714:32
  • person SUNT VESNIC NEMATURIZATI

Asa este, sunt mereu copii,le place sa fie alintati,nu le place cand sunt pusi la treaba si nici sa fie intrebati pe unde umbla.Si noi femeile...noi sa le purtam de grija toata viata?Ce s-ar face fara noi?

filofteia15 Apr 200722:33
  • person depinde...

intradevar, barbatii sunt niste copii mai mari, dar in ceea ce privste iertarea minciunilor mari nu sunt de acord; ca si un copil, un barbat poate fi educat si, daca nu se poate, atunci mai bine sa renunti la el :)

jolieoanna11 Apr 200715:44

Newsletter Ele.ro

Quiz Ele.ro

Esti pregatita sa faci sex dupa nasterea copilului?

Sexul dupa nastere este o adevarata provocare pentru proaspata mamica. Raspunde la intrebarile din test si afla daca esti pregatita sa faci acest pas....

AmTestat Ele.ro

Sapun catifelant cu argan si migdale

Sapunul catifelant cu ulei de argan si de migdale de la Roge Cavailles este special conceput pentru persoanele cu pielea uscata si...

Blog Ele.ro

Xerostomie - insuficienta salivație, însoțită de uscăciune crescută a mucoasei bucale. Senzație...

Felicitari Ele.ro

Iarta-ma

Iarta-ma

Forum Ele.ro

by: al_ma
by: raluk
by: casca007

Ofert Ele.ro

Cercei placati cu aur alb de 18k

89 RON   139 RON

36% reducere