ce sa fac?

by: just_deea
imi place de un tip la nebunie...lui ii place de o alta fata...doar k fata respectiva e din alt oras(la sute de km distantza)...eu sunt amica lui...vb des..si el stie ce simt...am facut multe lucruri in incercarea de ama apropia de el..si sunt sigura ca undeva,adanc in inima lui si el incepe sa tina la mine...dar nush ce sa fac..adik cum sa fac k sentimentele din acel loc foarte adanc din inima lui sa inceapa sa iasa la suprafata?..

gandeste-te bine inainte sa faci ceva

07 Aug 2007, 00:06

din punctul meu de vedere,o relatie intre doi prieteni buni nu se poate termina bine
risti sa iti pierzi un prieten bun
bate'i apropouri subtile,si vezi ce zice.poate si el t place,desi daca spui ca vorbiti des,normal ar fi trebuit sa zica ceva.

elena_image

elena_image

rabdare

06 Aug 2007, 21:30

lasa sa curga lucrurile de la sine.daca e sa fie al tau asa sa fie.cel mai bine sa aiba impresia ca el ia hotarirea sa fie cu tine

pisi

pisi

Deea,

06 Aug 2007, 12:37

daca te-ar fi iubit intr-adevar,de mult ti-ar fi propus sa fiti impreuna,aceasta e parerea mea.
Ai grija sa nu te autoamagesti cu aceasta relatie,daca va fi sa fie vreodata ceva intre voi,va fi.
Grija mare si rabdare!

elutza

elutza

sal*tare

05 Aug 2007, 18:50

eu zic sa incerci marea cu degetul,nu sta. incearca sa-l inviti tu,pt.ca tu esti cea care tii la el,la un film sau la un sport in doi,gen tenis sau baschet. in felul asta vei fi alaturi de el si ai sansa sa-i arati calitatile tale si sa vb.cu eu deschis,dar in orice caz sa nu-l sufoci si sentimentele tale. ia-l usurel si fumusel :D totul va fi bine! pup si multa bafta