ce sa fac?

by: de3orimama
o fffff. e foarte greu.sunt casatorita de 13 ani si am trei copii. doi mari si un bebe de 2 ani. Inca de la inceput sotul meu a tinut-o tot intr-o aventura. Nu stiu ce sa ma mai fac. De cate ori il prind(cam de 2 ori pe an) plange si spune ca e ultima oara. Am tot sperat ca assa va fi pentru copii.Dar nu stiu....Simt ca nu mai rezist. Acum are pe cineva si nu stiu daca sa-l mai iert. Inca nu i-am zis ca stiu. Asta e a doua in acest an. nu mai pot....ce sa fac?

eva31

eva31

Divorteaza.

09 Apr 2011, 02:17

Daca el te insela inca de la inceput, pai inca de la inceput trebuia sa ii dai papucii. Asa ``ti-ai asternut``, asta ai. E vina ta si acum suporta consecintele si copiii tai.

ada304

ada304

buna!

16 Sep 2009, 16:47

un barbat care e asa de la inceput si nici macar dupa nasterea copiilor nu se schimba..nu se va schimba niciodata.E trist pt tine, e trist si pt copii.poate intr-un fel e si vina ta pentru ca nu ai pus piciorul in prag si nu l-ai amenintat mai inainte cu despartirea..poate ca asa ar fi reactionat..
daca ai nevoie de sprijin,sfaturi sau doar sa povestesti ceva..iti las mail.ul meu
al3xandra04@yahoo.com
sa ne dai de veste ce ai facut,iti urez succes si iti trimit o imbratisare de sprijin :)

pantera_0077

pantera_0077

LASA-L.....de tot

16 Sep 2009, 14:03

Imi imaginez k atmosfera in casa nu e tocmai placuta daca tu suferi. Nici nu te "vindeci" bine, ca hop, mai afli de vreo aventura. Copiii simt, si asta o stii si tu. Asa ca lasa deoparte teama ca ce faci tu singura cu copiii si lasa-l si pe el cu aventurile lui. Te vei descurca. Sunt sigura.

de3orimama

de3orimama

multumesc

16 Sep 2009, 10:59

Iti multumesc. Nu am nevoie de cuvinte magice. Face mult pt mine caa pot vb cu cineva si din toate acestea imi dau seama ca nu eu am probleme , ci el. Incep sa vad ca singura pb in casnicia noastra e el. Cred ca am fost prea preocupata de 13 ani sa i fac lui pe plac si m-am neglijat pe mine. Cred ca ai mare dreptate , trebuie sa iau o hotarare si inca foarte repede. Nu mai cred ca pot sa schimb ceva si mai ales la el nu am nici o sansa. Probabil ca cel mai bine e sa-i pun pe copii in tema cu ceea ce va urma pt. a nu avea un soc.O sa ii iau incetul cu incetul pana o sa le arat adevarata fata a tatalui lor. Imi pare rau de ei , dar cred ca decat sa traiasca intr-un mediu atat de tensionat cum e acum in fam noastra , e mai bine sa stie ce se intampla. Iti multumesc inca o data . Faptul ca vad ca nu sunt singura care gandeste la fel ca mine ma incurajaza mult si ma face sa simt ca nu sunt eu cea vinovata de ce vor simti copiii mei.

maara

maara

nu te respecta

16 Sep 2009, 09:06

imi pare rau, dar daca te-ar respecta ar face intr-un fel macar sa nu afli, dar nu prea ii pasa!
Copii tai merita sa creasca intr-un mediu sanatos, langa o mama linistita, senina pt ei! Lasa-l, lasa-l cu hormonii lui cu tot, sa se trezeasca intr-o zi batran si SINGUR! Stiu ca e usor sa dai sfaturi, stiu ca e greu sa te rupi, dar mi se pare mai greu si mai rau sa te complaci in situatia asta pana vei constata ca ti-a trecut viata si lasa asa........As vrea sa stiu ce cuvinte magice sa-ti scriu sa te impulsioneze sa iei atutitudine, sa faci ceva, sa schimbi ceva! mult succes, minte luminata si sa ne mai scrii!

maara

maara

te felicit

16 Sep 2009, 08:50

personal, te felicit pt copii, nici nu iti dai seama ce bogata esti! E o situatie grea,nu stiu ce as face in locul tau. Te gandesti la copii, dar copiii vor creste, vor avea viata lor iar tu vei ramane halta in care se opreste din cand in cand sotul tau. E dureros pt copii sa afle ca unul din parinti nu e eroul pe care il cred ei, dar decat sa vada in tine ``scorpia care l-a alungat pe dragul de tata``, mai bine incerci sa-i pui cumva in tema. Cunosc un tip care refuza sa se maturizeze si isi lasa sotia si copilul acasa si se intalnea cu pustoaice. L-a protejat sotia cat a putut in ochii fetei, pana l-a vazut fata in parc de mana cu o pustoica.A fost un soc, a fost greu, dar apoi a inceput sa vada ca nu mama era cauza scandalurilor.

de3orimama

de3orimama

asa e

15 Sep 2009, 19:48

ai dreptate. Nici eu nu stiu de ce am facut 3 copii.Dar nu mi pare rau ca sunt niste ingeri.Mama mea a murit in aprilie.Ea ara sprijinul meu moral si poate de aceea simt ca nu mai fac fata.Oricum pt el nu mai simt nimic.Imi pare rau doar de copii in cazul unui divort si de faptul ca va trebui sa le spun adevarul si nu stiu ce vor simti si cum vor face fata.Eu nu l-am vb niciodata de rau si de aceea e ffff greu

alexandras

alexandras

.

15 Sep 2009, 15:00

nu ma pot abtine sa nu te intreb: DE CE AI FACUT 3 COPII cu el daca te insela? N-o sa se schimbe, ti-a si demonstrat-o. Nu cred ca poti face ceva. E in sangele lui. Stiu ca nu te ajuta raspunsul meu dar...

Ce sa zic, sa recurgi la ceva mai dramatic, sa stai o perioada cu aia mici la parinti tai...dar sincer, chiar nus tiu daca il sperii daca isi revine.

fie ii accepti aventurile, fie divortezi. fie ii tai de tot p.. si o dai la caini.

Acest site foloseste Cookie-uri.
Folosim cookie-uri pentru a personaliza continutul si reclamele, pentru a oferi caracteristici specifice retelelor sociale si pentru a analiza traficul nostru. De asemenea, impartasim informatii despre felul in care ne utilizati site-ul, cu partenerii nostri de pe retelele sociale, de publicitate si de statistica in conformitate cu Politica de confidentialitate. Va puteti administra preferintele in Setari cookie.